Dystans

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Dystans

przez Artemizja 15 mar 2015, 07:13
Artemizja ja nie czuje bliskości do ludzi zabardzo więc śmierć bliskiej osoby by chyba spłynęła po mnie jak woda po kaczce
Jak wyżej napisał mark123, tego dokładnie nie wiesz. Niemniej jednak, jednak są sytuacje, które sprawiają, że dystans ulega zachwianiu (choćby ta, którą opisałeś). Każdy ma takie sytuacje. I często jest tak, że brak dystansu przekłada się na wytrącenie z równowagi w innych kwestiach. Co byś doradził, by na powrót się zdystansować?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Dystans

przez greg666 18 mar 2015, 11:56
nic jeśli ktoś ma skłonność do dystansu to wraca sam od razu po tym jak się trochę uspokoi. Po za tym właśnie po to wymyślono cyniczne poczucie humoru. Nic tak nie sprowadza na ludzi dystansu jak ironia sarkazm czy co tam.
Kiedyś oglądałem taki film o powrotach ciał zabitych marines do usa. W zamierzeniu twórców chyba miał być mega poważny. Ale mój czarny humor dał o sobie znać oglądałem to jak komedie.

Dystans

przez NN4V 05 kwi 2015, 09:15
Ciekawym jest odczucie obserwowania własnych czynów i powiązanych sytuacji, jakby nie dotyczyły mnie. Wyjście z siebie i oglądanie biegu zdarzeń z pozycji zewnętrznego obserwatora. Zastanowienie się dlaczego tak reaguję i jak jeszcze zareaguję. To jedno spojrzenie na dystans.

Inne, to wyłączanie emocjonalnych interpretacji i wynikajacych z nich reakcji. Włączanie natomiast racjonalnych interpretacji i reakcji. Nie zawsze się udaje, ale warto próbować, bo chroni przed popełnianiem durnowatych błędów.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dystans

przez abrakadabra xx 05 kwi 2015, 09:36
Można również spojrzeć na siebie jak na kogoś kto jest tylko jedną z form życia jakie istniały na ziemi. A czym jest ziemia? Niczym w tym ogromie. A co dopiero problemy jakiegoś człowieczka, depresja czy nerwica. Można także spojrzeć wstecz czy w przyszłość tysiące lat, takie śmieszne problemy były i będą. A śmierć milionów? Tak naprawdę to nic nie ma znaczenia, nie jest ważne. Równie dobrze moglibyśmy urodzić się skrajnie biednym kaleką albo bogaczem zdrowym jak ryba. I mieć ich problemy, akurat tak wyszło że nasza świadomość pojawiła się akurat w tym naszym ciele. Tak czy inaczej i tak wszyscy będą martwi. Mi takie myślenie pozwala się uspokoić.

NN4V, spojrzenie z tej perspektywy o której piszesz jest dobrym rozwiązaniem. Można na chłodno przyjrzeć się danej sytuacji, nie brać wszystkiego osobiście.

Dystans

przez Artemizja 10 maja 2015, 08:48
Inne, to wyłączanie emocjonalnych interpretacji i wynikajacych z nich reakcji. Włączanie natomiast racjonalnych interpretacji i reakcji. Nie zawsze się udaje, ale warto próbować, bo chroni przed popełnianiem durnowatych błędów.
Logiczna analiza jest jak najbardziej świetnym podejściem. Problem polega jednak na tym, że czasami zdarzają się sytuację, że na logiczną interpretację nie ma czasu i trzeba działać instynktownie.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Dystans

przez NN4V 10 maja 2015, 10:25
Artemizja napisał(a):...Logiczna analiza jest jak najbardziej świetnym podejściem. Problem polega jednak na tym, że czasami zdarzają się sytuację, że na logiczną interpretację nie ma czasu i trzeba działać instynktownie.
W takiej sytuacji trudno w ogóle mówić o jakimkolwiek dystansie. Dystansowanie się do czegokolwiek wymaga odrobiny czasu na refleksje.

Dystans

przez Artemizja 10 maja 2015, 14:03
NN4V, i tak i nie. Można podjąć błędną decyzję i przeżywać przez x czasu, a można powiedzieć trudno, pomyśleć, co się zrobiło źle i przejść nad tym do porządku dziennego - czyli zdystansować się.

Administrator

Dystans

przez NN4V 10 maja 2015, 14:11
Artemizja napisał(a):NN4V, i tak i nie. Można podjąć błędną decyzję i przeżywać przez x czasu, a można powiedzieć trudno, pomyśleć, co się zrobiło źle i przejść nad tym do porządku dziennego - czyli zdystansować się.

No w porządku.
Przemyślenie, powiedzenie trudno i przejście do porządku jest refleksją i zajmuje niezerowy przedział czasu.
Czy nie?

Trudno jednak dystansować się dokładnie w momencie podejmowania decyzji pod presją czasu. Gdy jade furą moje reakcje sa automatyczne - nie pyszczyłbym tutaj, gdybym się zaczął kiedykolwiek do nich dystansować. ;)

Dystans

przez Artemizja 10 maja 2015, 14:16
NN4V, zgadza się. Niemniej jednak zależało mi na uściśleniu kwestii po komentarzu, że przy tego typu sytuacjach dystans jest niemożliwy. W trakcie faktycznie nie, ale po, już jak najbardziej. Chciałam to wyszczególnić.

Administrator

Dystans

przez NN4V 10 maja 2015, 14:24
No ja się z tym zgadzam.
Zreszta wobec zdarzeń przeszłych dystansuję się z definicji - nic już z nimi zrobić nie mogę, więc szkoda czasu się nimi zajmować.

Dystans

przez wiejskifilozof 13 maja 2015, 14:03
A ja lubię być z ludźmi.Ale tylko z tymi co znam.Obcych się troszkę obawiam.

Dystans

przez Arhol 21 maja 2015, 11:45
Mój dystans to "kapryśna" sprawa,raz mnie byle co WK***,innym razem wszystko spływa jak po kaczce,nie jest z tym źle,aczkolwiek mogłoby być lepiej,w sumie jedna z najprzydatniejszych umiejętności,którą warto rozwijać
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Dystans

przez Artemizja 15 cze 2015, 18:06
jedna z najprzydatniejszych umiejętności,którą warto rozwijać
Z tym się jak najbardziej zgadzam. Ktoś, kto potrafi się zdystansować "załatwia" sobie lżejszy żywot. Jest cała masa spraw, którymi niepotrzebnie się człowiek przejmuje, chodzi i w kółko myśli, nakręca się. Przeżywa dosłownie wszystko bardzo głęboko, a mała rzecz, która tak naprawdę nie jest problemem, urasta do rangi katastrofy. Słowa i zachowanie innych o wiele bardziej ranią. Dlatego próby pracowania nad dystansem są bardzo mocno wskazane.

Administrator

Dystans

przez Arhol 15 cze 2015, 19:03
Artemizja, Niestety,takie uroki zrytego,losowego beretu,czasem byle gówno doprowadza nas do rozpaczy czarniejszej,niźli złamany paznokieć załamuje super modelke.
pełnego dystansu/kontrolować w pełni się chyba nie da niestety,trzeba by być robotem,ewentualnie środki chemiczne,ale to daremna droga.

Z ciekawości ludu,jak nad tym pracujta?
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg