Tłumienie złości

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Tłumienie złości

przez Kokojoko 22 lis 2013, 14:19
jetodik napisał(a):Kokojoko, czy nauczyłaś się już wyrażać złość?

Uczę się na terapii, robić to w prawidłowy sposób, żeby koniec końców poczuć się wyluzowana jak żaba w Twoim awatarze :D
Kokojoko

Tłumienie złości

przez bittersweet 22 lis 2013, 14:36
Kokojoko, a jaki jest ten prawidłowy sposób ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Tłumienie złości

przez Kokojoko 22 lis 2013, 14:56
bittersweet napisał(a):Kokojoko, a jaki jest ten prawidłowy sposób ?

Asertywny - pozwalasz sobie na odczuwanie złości, nie tłumisz jej, mówisz osobie, która wywołała złość co w jej zachowaniu wobec ciebie, ci się nie podobało, stawiasz granice i mówisz co zamierzasz zrobić jeśli granicę będą naruszone a później konsekwentnie się tego trzymasz.
Kokojoko

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Tłumienie złości

przez Candy14 22 lis 2013, 17:13
Kokojoko, slusznie. O zlosci trzeba mowic. Zazwyczaj nie mam z tym teraz problemu i potrafie powiedziec wprost "jestem na ciebie zla bo...." Chyba ze bardzo mnie cos dotknie to musze to najpierw przetrawic zanim powiem
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Tłumienie złości

przez wysłowiona 22 lis 2013, 18:41
Kokojoko, a jaki jest ten prawidłowy sposób ?

Pytanie nie do mnie, ale i tak coś napiszę^^

Przede wszystkim to nie może być sposób, który pogłębia nastrój, w którym jesteś. Niektórzy wrzeszczą i biją się, gdy są zdenerwowani i nazywają to "wyładowaniem gniewu", ale to tylko ich nakręca. Specjaliści zajmujący się gniewem są zgodni co do tego, że samą chwilę gniewu należy przeczekać- zrobić coś odprężającego i przede wszystkim odciągającego nasze myśli od problemu. A potem, gdy mamy do sprawy dystans, rozwiązujemy problem. Właśnie zachowując się asertywnie, jak pisze Kokojoko, ale nie agresywnie:) Tu link do opisanego mitu wyładowywania gniewu.

Tłumienie złości

przez mark123 23 lis 2013, 11:04
Czasem miewam coś takiego, że gdy jestem bardzo mocno wkurzony, to zaczyna mi się chcieć śmiać.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Tłumienie złości

przez molis 23 lis 2013, 11:27
Nefertari napisał(a):molis, nie, nie beznadziejna. Po prostu postępujesz według znany schematów. A próbowałaś spróbować jakiejś innej reakcji? Próbowałaś kiedyś otwarcie powiedzieć o tym, że coś Cię wkurzyło?

próbowałam, działa ale tylko wtedy, gdy ta druga strona podejmuje dialog
problem w tym, że najbardziej dokopuje mi pewna osoba, z którą codziennie muszę się widzieć, bo pracujemy razem (to mój przełożony)
z tą osobą nie ma o czym rozmawiać, bo to człek zaburzony mocno, w dodatku aktualnie w manii
we mnie się gotuje, czuję się okropnie, powinnam zmienić pracę, ale to na razie niemożliwe

i jak tu znaleźć sposób na wywalenie z siebie?

Tłumienie złości

przez Pieprz 23 lis 2013, 11:35
Kokojoko napisał(a):
bittersweet napisał(a):Kokojoko, a jaki jest ten prawidłowy sposób ?

Asertywny - pozwalasz sobie na odczuwanie złości, nie tłumisz jej, mówisz osobie, która wywołała złość co w jej zachowaniu wobec ciebie, ci się nie podobało, stawiasz granice i mówisz co zamierzasz zrobić jeśli granicę będą naruszone a później konsekwentnie się tego trzymasz.

A co jesli to nie osoba wywołała złość, albo osoba ale wiesz że to nie jej wina?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Tłumienie złości

przez Kokojoko 23 lis 2013, 12:34
Wtedy jak jest możliwość idę poćwiczyć ze słuchawkami w uszach z ulubioną muzyką, żeby jakoś odreagować a jak już kompletnie nie mam na nic siły piszę w notatniku co mnie wkurza. W ostateczności kiedy wkurza mnie coś na co kompletnie nie mam wpływu płacze z bezsilności. Podobno to lepsze niż trzymanie wszystkiego w sobie. Tak mi mówi terapeutka kiedy zdarza mi się płakać na terapii (nie znoszę tego).
Kokojoko

Tłumienie złości

przez Pieprz 23 lis 2013, 12:42
fajnie masz, nie umiem płakać i nie bede bazgrał w pamiętniku jak baba
Król Balu

Tłumienie złości

przez Kokojoko 23 lis 2013, 12:45
Zawsze możesz iść poćwiczyć :) To chyba najlepsza opcja.
Kokojoko

Tłumienie złości

przez Pieprz 23 lis 2013, 12:49
no chyba że jest się po ćwiczeniach ;) albo po jedzeniu ale generalnie się z Tobą zgadzam tutaj
Król Balu

Tłumienie złości

przez kaja123 23 lis 2013, 13:50
Nefertari napisał(a):
[b]kaja123
, problem polega na tym, że próbowałam i to nic nie daje. Wręcz przeciwnie-jest jeszcze większy chaos, większa złość i w dodatku bezradność z mieszaniną frustracji i beznadziejności. Oczywiście wobec innych, ale i siebie...

Wiesz że muszę się z Tobą zgodzić - bo to bardzo trudne - ale jak to mówią trening czyni mistrza więc się nie zniechęcaj.

Tłumienie złości

przez Candy14 23 lis 2013, 15:15
A co jesli to nie osoba wywołała złość, albo osoba ale wiesz że to nie jej wina?

to sobie przezyj te zlosc i zastanow dlaczego Cie to zezloscilo
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg