Tłumienie złości

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Tłumienie złości

przez Reiben 02 paź 2013, 22:44
Zawsze tłumiłem złość, musiałem jak nie chciałem zebrać naprawdę konkretnego wpierdol od rodziców, co by się nie stało to moja wina zawsze.
Moim zdaniem to może bardzo źle wpłynąć na zdrowie, głównie serce i układ pokarmowy, a także mieć duży wpływ na rozwinięcie się chadu.
Reiben

Tłumienie złości

przez Artemizja 17 paź 2013, 19:19
Reiben, to, że źle wpływa na zdrowie, to wiem również z własnego doświadczenia. Serce, żołądek, problemy ze snem i inne takie, to praktycznie nieodzowne konsekwencje tłumienia złości.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Tłumienie złości

przez mark123 26 paź 2013, 16:53
Ja wolę mieć nadzieję, że moje narządy nie cierpią z powodu nieodreagowanej złości.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Tłumienie złości

przez Artemizja 26 paź 2013, 21:05
mark123, nadzieję możesz mieć, ale jak to się odbije na Twoim organizmie, to się dopiero okaże.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Tłumienie złości

przez kokos7 26 paź 2013, 21:24
Ja tez w sobie tłumilem, a w dodatku pojawil sie lęk i w wieku 11 lat mialem juz zaburzenia somatyczne.

Tłumienie złości

przez kaja123 27 paź 2013, 22:23
mark123, a ja jestem pod wrażeniem Twojej zmiany - skasowałeś efki :D
Złość piękności szkodzi jak to mówią i można się na niej przejechać na drugą stronę więc lepiej ją wywalać z siebie. Jak się nie wywali to jak pisałaś Nefertari, odbija się na organach wewnętrznych ale jak się nadmiar złości skieruje na siebie bo się "nie mieści" to deprecha na bank. Wszystko doświadczyłam i stwierdzam ze nie ma sensu jej magazynować bo ma właściwości żrące i trujące ;)

Tłumienie złości

przez carlosbueno 27 paź 2013, 22:37
Nefertari napisał(a):mark123, nadzieję możesz mieć, ale jak to się odbije na Twoim organizmie, to się dopiero okaże.

To ja powinienem być już trupem, albo wrakiem człowieka bo nigdy w życiu żadnej złości nie okazywałem.
Największy Forumowy Maruda

Tłumienie złości

przez na_leśnik 28 paź 2013, 01:17
U mnie to działa mniej więcej tak, że stłumiony gniew zamieniam najpierw na smutek, a później na autoagresję.
Przynajmniej tak mi się wydaje.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Tłumienie złości

przez mark123 28 paź 2013, 02:13
kaja123 napisał(a):mark123, a ja jestem pod wrażeniem Twojej zmiany - skasowałeś efki :D

Czy z efkami czy bez efek i tak jestem większym dziwolągiem, niż "ustawa przewiduje", więc postanowiłem, że jednak skasuję.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Tłumienie złości

przez kaja123 28 paź 2013, 19:51
carlosbueno napisał(a):
Nefertari napisał(a):mark123, nadzieję możesz mieć, ale jak to się odbije na Twoim organizmie, to się dopiero okaże.

To ja powinienem być już trupem, albo wrakiem człowieka bo nigdy w życiu żadnej złości nie okazywałem.

To jest nie możliwe - może nie byłeś agresywny ale złość w jakikolwiek sposób musiałeś okazać. U mnie objawiło się to min depresją a jest to autoagresja więc złość nieświadomie wyrzucałam na siebie. Pewnie masz jakieś zaburzenia i problemy ze sobą skoro tu trafiłeś i piszesz na tym forum. ;)
mark123 napisał(a):Czy z efkami czy bez efek i tak jestem większym dziwolągiem, niż "ustawa przewiduje", więc postanowiłem, że jednak skasuję.

Jeśli mi udowodnisz że jesteś bardziej dziwny niż np JA i czym ta dziwność się objawia to stawiam jacka daniel'sa ;)

Tłumienie złości

przez mark123 28 paź 2013, 20:02
kaja123 napisał(a):Jeśli mi udowodnisz że jesteś bardziej dziwny niż np JA i czym ta dziwność się objawia to stawiam jacka daniel'sa ;)

Jeśli bym napisał o swojej dziwności, to byłby całkowity offtop.

Tłumienie złości

przez Artemizja 03 lis 2013, 20:53
na_leśnik, innymi słowy, złość kierujesz na siebie. Jeśli nie umiemy wyrażać złości, gromadzimy ją w sobie, to w jakiś sposób musi znaleźć ujście:albo obraca się przeciw innym albo przeciw nam samym.

Administrator

Tłumienie złości

przez nerwosol-men 03 lis 2013, 21:41
Też tłumiłem , często bywałem agresywny, swego czasu sport mi w tym pomagał, ale ostatnio bark trochę siły na ćwiczenia.
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

Tłumienie złości

przez mark123 05 lis 2013, 23:51
Tak sobie myślę, że nie jest wykluczone, że moja nieodreagowana złość w momencie uaktywniania w sporym stopniu zwraca się przeciw stanowi technicznemu tego forum. No bo podobno jestem jedynym użytkownikiem, która za problemy techniczny miewa ochotę urządzić "teksańską masakrę piłą mechaniczną", więc to chyba nie jest naturalna złość tylko może właśnie wynika to z nieodreagowanej złości.

Sortuj wg