Tłumienie złości

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Tłumienie złości

przez rotten soul 10 cze 2013, 17:58
nienormalna21 napisał(a):W każdym razie uważam, że lepiej przemilczeć sprawę i stłamsić to w sobie niż o tym mówić. Bo mogę tym kogoś zranić albo narazić się na nieprzyjemną konfrontację.

Ja ugodowy, spokojny, introwertyk, nie znoszący kłótni (szczególnie o błahostki) robię tak samo jak Ty. Nie chcę nikogo (na kim mi w jakiś sposób zależy) ranić, a konfrontacje napawają mnie strachem. Jednakże, uważam, że długotrwałe tłumienie w sobie złości prowadzi do frustracji i ogólnie negatywnie wpływa na organizm. Boję się, że kiedyś tyle niej w sobie nagromadzę, że wybuchnę w najmniej oczekiwanym momencie i po prostu odp..dolę coś niedobrego czego będę później żałował :evil: .
Muszę sobie chyba kupić wiatrówkę jak siostrawiatru i ponapieprzać trochę w butelki (albo w ptaki), to może mnie to ciut odstresuje. W ogóle to chciałbym kiedyś się wybrać na strzelnicę, muszę to kiedyś wprowadzić w życie.
rotten soul

Tłumienie złości

przez kaja123 10 cze 2013, 18:03
nienormalna21 napisał(a):Moje "wyrażanie" złości jest nieakceptowalne przez społeczeństwo, więc w efekcie nie mogę jej wyrażać. Muszę ją stłumić, żeby nie doczekać się jeszcze gorszego zakończenia.

w takim razie nie wiem co Ty takiego robisz :shock: Ja mówie że jestem zła wyrazam to gestami, mimiką a jak przesadzę to przepraszam. Ja zdarzy mi się stłumić "po staremu" to zaraz to czuję w objawach i nie mam zamiaru już tego więcej robić. Nie wiem co Ty takiego robisz że jest to nieakceptowane. No jak świat światem wszyscy odczuwają złość.

Tłumienie złości

przez siostrawiatru 10 cze 2013, 18:06
nienormalna21 napisał(a):Moje "wyrażanie" złości jest nieakceptowalne przez społeczeństwo, więc w efekcie nie mogę jej wyrażać. Muszę ją stłumić, żeby nie doczekać się jeszcze gorszego zakończenia.

A ja się boję po prostu. Boję się cokolwiek okazać. Złość, miłość.. wszystko.

-- 10 cze 2013, 18:07 --

rotten soul, tylko nie w ptaki Kolego :nono: Butelki jak najbardziej. ;)
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Tłumienie złości

przez niosaca_radosc 10 cze 2013, 18:08
w takim razie nie wiem co Ty takiego robisz :shock:
Autoagresja. Przekierowuję złość na siebie, a potem robię sobie krzywdę.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Tłumienie złości

przez kaja123 10 cze 2013, 18:09
siostrawiatru, a tak na marginesie to czuję radość bo widzę po postach że lepiej funkcjonujesz. Wiem wiem łatwo nie jest ale już START minęłaś :great:

-- 10 cze 2013, 17:10 --

nienormalna21 napisał(a):
w takim razie nie wiem co Ty takiego robisz :shock:
Autoagresja. Przekierowuję złość na siebie, a potem robię sobie krzywdę.

no właśnie o tym pisałam wyżej. Tak to się zazwyczaj kończy. Naucz się wypowiedzieć wrazić chociaż raz. Małymi kroczkami niesmiało ale spróbuj bo uwierz mi że warto.

Tłumienie złości

przez siostrawiatru 10 cze 2013, 18:20
kaja123, dzięki Kochana jesteś.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Tłumienie złości

przez niosaca_radosc 10 cze 2013, 18:22
Tylko dlaczego takie wyrażanie złości nie jest ok, a rozmawianie, które może przynieść więcej złego niż dobrego (oczywiście dla tej drugiej strony) jest w porządku?
Moderator

Tłumienie złości

przez kaja123 10 cze 2013, 18:32
nienormalna21 napisał(a):Tylko dlaczego takie wyrażanie złości nie jest ok, a rozmawianie, które może przynieść więcej złego niż dobrego (oczywiście dla tej drugiej strony) jest w porządku?

Dlaczego nie jest ok? no jak to - robisz sobie krzywdę przecież. No chyba że nie chcesz się nauczyć inaczej wyrażać złości tylko poprzez autodestrukcję. Dlaczego uważasz że rozmowa z drugą osobą o złości wyrządza mu krzywdę?

Tłumienie złości

przez Ferdynand k 10 cze 2013, 18:36
a ja wywalam złość na winowajców niech oni nerwy se szargają
nie będę umierał na zawał serca w wieku 30lat bo mnie teraz ktoś wkurza :twisted: :twisted:
Naczelny Użyszkodnik

Tłumienie złości

przez niosaca_radosc 10 cze 2013, 18:55
kaja123, lepiej wyrządzić krzywdę sobie niż komuś innemu.
Dlaczego uważasz że rozmowa z drugą osobą o złości wyrządza mu krzywdę?
Bo druga osoba może być spoblemowana i całkowicie opacznie odbierze Twoje słowa. Może poczuć się zaatakowana, może się wycofać, a potem przez długi czas obwiniać, wpędzając się w coraz gorszy stan.
Moderator

Tłumienie złości

przez kaja123 10 cze 2013, 19:14
nienormalna21, ale wiesz że świadomie postawiłaś się w roli ofiary twierdząc - lepiej sobie dowalać, siebie okaleczać niż wyrazić uczucie jasno i wyraźnie? Wolisz się źle czuć niż załatwić sprawę - cóż Twój wybór. :bezradny:
Dodam - JA NIE WYRZĄDZAM KRZYWDY WŁAŚCIWIE WYRAŻAJĄC SWOJĄ ZŁOŚĆ DO WŁAŚCIWEJ OSOBY!

Tłumienie złości

przez niosaca_radosc 10 cze 2013, 19:23
kaja123, wiem, to moje wroje, ale ja nie umiem tego przeskoczyć. Łatwiej jest milczeć i udawać, przekierowywać złość na siebie niż konfrontować się z tym co obce i przerażające.
Moderator

Tłumienie złości

przez Artemizja 11 cze 2013, 12:49
nienormalna21, tylko, że ucieczka nie da nic poza jeszcze większym bólem. Tak naprawdę to konfrontacja jest wyjściem...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Tłumienie złości

przez Arhol 11 cze 2013, 13:25
Zdarza mi się złość tłamsić w samym sobie i nie dać po sobie poznać że coś mnie zdenerwowało czy zraniło..nie idę też zbyt często na konfrontacje słowną,nie wiem czy to strach czy może efekt wychowania że emocji raczej nie wyrażałem i dusiłem je w sobie..
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg