Tłumienie złości

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Tłumienie złości

przez Artemizja 08 cze 2013, 03:30
Czy zdarzyło Wam się stłumić w sobie złość? Co się wówczas z Wami działo? Skierowaliście tę złość przeciwko sobie czy rozładowaliście w jakiś inny sposób? Jak często Wam się zdarza stłumić w sobie złość na kogoś lub na coś i jakie są tego konsekwencje? Złość musi gdzieś w końcu znaleźć ujście. Pytanie tylko, kiedy i w jaki sposób? Czy Waszym zdaniem tłumienie złości, to problem?
Mnie się bardzo często zdarzało tłumić złość. Wówczas kierowałam ją na siebie. Był również etap, gdzie powstrzymywałam się od autoagresji i wybuchałam w niespodziewanych momentach, najczęściej pod wpływem czegoś drobnego. Ta złość wówczas była nieproporcjonalna do tego, co ją wywołało. Dane zdarzenie było jedynie kroplą, która przepełniła szalę. Wybuchałam jak wulkan. Dopiero teraz zaczynam wyrażać swoją złość. Staram się jej w sobie nie tłumić, bo kiedy się nagromadzi, ma to opłakane skutki. A jak jest u Was?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Tłumienie złości

przez Saraid 08 cze 2013, 03:42
Złość raczej tłumie kieruje ją przeciw sobie :bezradny: wiem to żle ucze się z tym walczyć.Czasem wybucham właśnie jak nastąpi kumulacja jakie to jest piękne :105: dla otoczenia raczej nie... :bezradny: ale coż.Czasem zwykły płacz przynosi mi ulgę.Czasem udaje mi się rozładować poprzez wysiłek fizyczny,jaka ja wtedy jestem produktywna aż miło.Czasem przelewam ją na papier...
Saraid

Tłumienie złości

przez Artemizja 09 cze 2013, 19:42
Jak się złośc tłumiło przez bardzo długi czas, to bardzo ciężko ją później rozładować. Czasami mam wrażenie, że ta złość się nie kończy...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Tłumienie złości

przez mark123 09 cze 2013, 19:54
Prawie zawsze tłumię. Ale nie męczy mnie to, co prawda proste rzeczy potrafią mnie wkurzyć, ale zazwyczaj po kilku minutach następuje jakby zablokowanie i już nic nie czuję. Jak na razie nie odczuwam konsekwencji.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Tłumienie złości

przez niosaca_radosc 09 cze 2013, 20:06
Mówi się, że tłumienie złości jest złe, bo sytuacja kiedy negatywne emocje się w nas kumulują może być niebezpieczna. Włączają się objawy somatyczne, psychicznie wysiadamy i możemy wubuchnąć w tzw. nieoczekiwanym momencie. Taa, wszystko pięknie, tylko czemu jedne sposoby wyładowywania złości są naznaczane jako "złe". Kto dał innym prawo oceniania i mówienia tak nie wolno, rób tak i tak?
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Tłumienie złości

przez Artemizja 09 cze 2013, 20:09
nienormalna21, jakie sposoby masz na myśli? Bo chyba nie mówisz o obracaniu złości przeciwko sobie? To wówczas jest właśnie efekt tłumienia w sobie różnych emocji, w tym i złości. W zasadzie, to wyrażanie złości nie powinno krzywdzić nikogo- ani innych, ani Nas samych. Jeśli jest inaczej, to ewidentnie jest to niekonstruktywne wyrażanie złości...

Administrator

Tłumienie złości

przez niosaca_radosc 09 cze 2013, 20:14
Lilith, jeśli ktoś jest zły, nie obejdzie się bez krzywdzenia. A mając do wyboru siebie i innych, wybieram siebie. Nie zniżę się do poziomu osób, którzy na mnie wyładowują złość, byle tylko poczuć się lepiej. Ale są ludzie, którym i to przeszkadza.
Moderator

Tłumienie złości

przez Artemizja 09 cze 2013, 20:16
nienormalna21, złość można wyrazić inaczej. Można się wykrzyczeć, wywrzeszczeć, wypłakać, wygadać. I nie wyrządza to nikomu krzywdy, zwłaszcza krzywdy fizycznej.

Administrator

Tłumienie złości

przez niosaca_radosc 09 cze 2013, 20:21
Można się wykrzyczeć, wywrzeszczeć, wypłakać, wygadać.
A znasz kogoś komu to pomaga? Bo ja nie.
Moderator

Tłumienie złości

przez Artemizja 09 cze 2013, 20:25
nienormalna21, tak, mnie zaczęło pomagać, kiedy w końcu zaczęłam wyrzucać z siebie wszystko bez przemilczenia najtrudniejszych kwestii i w końcu przestałam się obwiniać za całe zło tego świata.

Administrator

Tłumienie złości

przez niosaca_radosc 09 cze 2013, 20:27
Lilith, widocznie ja jestem błędem systemu.
Moderator

Tłumienie złości

przez Artemizja 09 cze 2013, 20:30
nienormalna21, albo jeszcze nie wiesz, co tak naprawdę zrobić z tym wszystkim- ze złościa, emocjami. Może nie jestes do końca świadoma, skąd to wszystko się bierze i tym samym nie wiesz, co z tym tak naprawdę zrobic?

Administrator

Tłumienie złości

przez kaja123 09 cze 2013, 20:32
Lilith napisał(a):Mnie się bardzo często zdarzało tłumić złość. Wówczas kierowałam ją na siebie.
Miałam identycznie jak Ty. Wiekszośc chyba ludzi z nerwicą i depresją szczególnie tłumi złość. Najgorzej że ta zaszła "stara" złość się zakamuflowała i trzeba ją wydobyć żeby się oczyścić. To nie jest takie proste, ale Ty o tym wiesz. Ja potrafię mówić już o złości z wyrażaniem jeszcze gorzej ale już coraz lepiej.

Tłumienie złości

przez niosaca_radosc 09 cze 2013, 20:35
Lilith, aktualnie wiem skąd we mnie tyle złości. Stąd, że tak naprawdę nie da się wyjść z tego bagna. Że zaburzenia osobowości można tylko na chwilę uśpić, że ED to walka na całe życie, że do autoagresji zawsze będzie się wracać, że przeszłości nie da się wymazać, a przyszłość będzie taka sama zjebana. Tylko śmierć uwolni człowieka od tego wszystkiego. Albo nawet i ona nie.
Moderator

Sortuj wg