Tok Myślenia

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Tok Myślenia

przez david95 22 maja 2013, 20:09
Od pewnego czasu 2-3 lat odczuwam wrażenie jakbym sie nie rozwijał i stał co gorsza cofał się
pod względem psychicznym (rozumowania)
Mam obrany pewien tok myślenia tzn. mówie i zachowuje się tak samo jak zawsze
i nie patrze jakby ogółem na świat ,często to zauważam ,ale nie potrafie wyjść poza ta granice
przez co sam jestem zły na siebie , to troche dziwne ,ale czuje sie ograniczony we własnym mózgu...
Macie też tak ?

Tok Myślenia

przez ( Dean )^2 22 maja 2013, 23:51
Chyba wiem jak Ci pomóc,zacznij oceniac sie po rezultatach,tzn.zacznij traktowac to co wiesz,wszystko czego jestes pewny jako tymczasowe przekonania,które ma zrewidowac rzeczywistość.Działaj i patrz czy sie sprawdzają a jesli nie to dowiedz sie dlaczego i zaczij je zmieniac.Odkąd działam w ten sposób sporo sie rozwinąłem.Poza tym czytaj wiecej,szczegolnie rzeczy z ktorymi sie nie zgadzasz i sprobuj zrozumiec ptk widzenia autora,to powinno pomoc.
Najgorszy jest wiatr.

Tok Myślenia

przez wysłowiona 23 maja 2013, 08:34
Podbijam post wyżej. Bawienie się swoimi przekonaniami jest całkiem dobrym pomysłem.

david, jeśli 95 to Twój rocznik, to jeszcze zdążysz się namyśleć w tym świecie. Spróbuj się rozwinąć przez poznanie jakiejś dziedziny. Na przykład kup sobie akademicki podręcznik do psychologii poznawczej. Albo poogarniaj fizykę, branżę motoryzacyjną, politykę. Zagłębienie się w nową dziedzinę zawsze pomaga w takich "zastojach" ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Tok Myślenia

przez ( Dean )^2 23 maja 2013, 19:48
Nie do końca chodziło mi o gierki umysłowe.Raczej o to żebyś zaczął cś działać,weryfikować swoje przekonania w praktyce,rozwój to raczej działanie nie myślenie.
Najgorszy jest wiatr.

Tok Myślenia

przez TAO 23 maja 2013, 20:02
( Dean )^2 napisał(a):Nie do końca chodziło mi o gierki umysłowe.Raczej o to żebyś zaczął cś działać,weryfikować swoje przekonania w praktyce,rozwój to raczej działanie nie myślenie.

Rozumiem to co piszesz i zgadzam się z tym całkowicie!!! :papa:
Polecam na początek Ekharta Tolle "Potega teraźniejszości"
Sa też filmiki z jego wykładami (również po polsku) na youtube.

Ten facet miał tak jak ty. Wygląda bardzo wręcz niepozornie, ale to wielki umysł!!!
Kiedyś się obudził i zmienił swoje życie o 180 stopni, a po dwóch latach cały świat się o nim dowiedział na zasadzie przekazywania najpierw z ust do ust. Potem zaproponowano mu żeby napisał książkę. Zrobił to.
Zaczął być zapraszany na wykłady i spotkania na całym świecie.
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

Tok Myślenia

przez ( Dean )^2 23 maja 2013, 20:06
Nie wiem ja tego nie czytałem i bez złośliwości nie polecam takich mędrców i ksiązek o rozwoju,czytałem i zaszkodziło mi to.Lepiej próbuj na własnej skórze życia bez wstępnej teorii.
Najgorszy jest wiatr.

Tok Myślenia

przez TAO 23 maja 2013, 22:04
[quote="( Dean )^2"][/quote]

No nie wiem o czym piszesz i czego nie polecasz, ale może zanim nie polecisz Tollego sprawdź co nie polecasz.
To co tu wyżej napisałeś to właśnie bardzo podobne podejście jak E. Tolle.

A o złośliwość nikogo nie podejżewam. :D
TAO

Tok Myślenia

przez Viii 24 maja 2013, 12:18
Temat:
- rozwój osobisty
- inteligencja emocjonalna
- świadomość

Wbijasz w google i jedziesz z koksem Bracie.

Tok Myślenia

przez TAO 24 maja 2013, 12:44
VII

No tak to najkrócej i najmądrzej :D
TAO

Tok Myślenia

przez Viii 24 maja 2013, 14:29
staram się nie komplikować życia na siłę ;)

Tok Myślenia

przez wysłowiona 24 maja 2013, 14:55
Viii wygrałeś temat:D

Nie do końca chodziło mi o gierki umysłowe. Raczej o to żebyś zaczął coś działać,weryfikować swoje przekonania w praktyce,rozwój to raczej działanie nie myślenie.

Weryfikacja przekonań przez doświadczenie to też gierki umysłowe. Jeśli tylko jest to świadome i służy jakiemuś celowi. Ale jak najbardziej nie jest to zła cecha takich ćwiczeń:) I też się zgadzam, że weryfikacja w praktyce jest najlepszą metodą. Trzeba tylko mieć nad tym kontrolę, bo jeśli ktoś nie jest świadomy tego, że ma przekonanie "jestem idiotą" i nie będzie miał zamiarów go zmienić, to będzie i tak każde wydarzenie interpretował źle. Musiałby mieć same sukcesy, żeby zmieniło się samo. Z chęciami i nastawieniem jest o wiele lepiej:)

Tok Myślenia

przez TAO 24 maja 2013, 15:08
wysłowiona napisał(a): I też się zgadzam, że weryfikacja w praktyce jest najlepszą metodą. Trzeba tylko mieć nad tym kontrolę, bo jeśli ktoś nie jest świadomy tego, że ma przekonanie "jestem idiotą" i nie będzie miał zamiarów go zmienić, to będzie i tak każde wydarzenie interpretował źle. Musiałby mieć same sukcesy, żeby zmieniło się samo. Z chęciami i nastawieniem jest o wiele lepiej:)

No i z tą kontrola to różnie bywa. Ale tak jak piszesz najpierw kontrola przekonań i ewentualnie zmiana. :105:
TAO

Sortuj wg