Poczucie winy

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Poczucie winy

przez Arhol 21 maja 2015, 15:43
W jakimś tam stopniu sporo mnie opuściło na tle tego co było kiedyś - jest..."lepiej?" nie wiem, dziwnie nieswojo mi bez tradycyjnego masochizmu psychicznego. To nie tak że stałem się całkowicie bezkrytyczny. To nie to.
Tak czy siak coś mi tu nie gro,nie wiem czy to dobry objaw,czy nein.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Poczucie winy

przez greg666 22 maja 2015, 10:52
jestem bez winy

Poczucie winy

przez mark123 28 sty 2016, 17:23
Chyba po prostu nie nauczono mnie przeżywania poczucia winy. W problemach ja-ktoś, dla mojej matki zawsze ktoś był zły i niedobry, a ja cacy. Gdy np. ojciec mnie za coś skrytykował lub ukarał, bez względu na to, czy słusznie, czy nie, to matka po kryjomu przed ojcem wpajała mi, że on jest ten zły, a ja niewinny, niesłusznie skrytykowany/ukarany.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Poczucie winy

przez Natla_Miness 28 sty 2016, 21:32
Cześć. Mi poczucie winy wciąż się utrzymuje. I jest bardzo irracjonalne. Już dawno określiłem to jako stan:
"Poczucie winy jakby całe zło świata było ode mnie zależne, możliwości zmiany jakby nic nie zależało".

Poczucie winy mówi: zmień życie na lepsze. A jak coś się uda osiągnąć to wstyd mi cieszyć. Wtedy myślę, trafiło się ślepej kurze ziarno.
Wcześniej monk.2000

Sortuj wg