antynatalizm

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

antynatalizm

przez zmienny 10 maja 2013, 19:13
linka, w 'barwach' to Ty raczej okreslasz, bo ja przedstawiam logicznie i jak zauwazyla znudzona-ona matematycznie, a Ty raczej tak emocjonalnie i stawiasz teorie wg ktorych, jak spoglądam do lodówki, i widze 2 jablka to z powodow, mojej nerwicy oceniam, ze jest tylko 1 jablko tak? no wg Twojej logiki wszystko widze katastroficznie to nie jestem w stanie ocenic rzeczywistosci.

Czysta demagogia, ktora po przyjrzeniu sie okazuje absurdem.

a przede wszystkim to jest perfidne, bo jak mozna z gory odmowic komus mozliwosci do poprawnej oceny rzeczywistosci na podstawie nerwicy, czy zdajesz sobie sprawe jak powazne implikacje Twoje twierdzenie zawiera? :shock: :nono:

wiec proponuje wrocic do merytorycznej dyskusji i ponownie apeluje o dyskutowanie z tym co ktos pisze, a nie z piszacym. dziekuje.

a wiec, powiedzialas wczesniej, ze chwile szczescia sa pozytywne bardziej niz chwile nieszczescia, juz zauwazylismy, ze bol jest silniejszy ujemnie niz przyjemnosc dodatnio, a same uczucia szczescia, nieszczescia, wydaje sie, ze gdy czlowiek cos osiaga, to sie krotko cieszy i szuka zaraz innego celu, gorzej gdy cos straci lub nie moze osiagnac celu.

-- 10 maja 2013, 19:23 --

Thomas Bernhard, uznawany za najznakomitszego pisarza niemieckojęzyczny XX wieku napisał takie słowa:

"Ludzie mylą się sądząc, że rodzą dzieci. Wydają na świat przepoconego oberżystę z brzuchem, ponurego zbrodniarza wojennego, ale nie dzieci. Ludzie mówią, że będą mieli urocze niemowlę, ale w rzeczywistości mają śmierdzącego, ślepego, kulawego i szczającego wszędzie osiemdziesięciolatka. To jego wydają na świat. Ale go nie widzą, żeby natura mogła się kręcić i by to samo gówno trwało w nieskończoność”.

zachęcam do refleksji.
zmienny

antynatalizm

przez linka 10 maja 2013, 21:42
zmienny napisał(a):a przede wszystkim to jest perfidne, bo jak mozna z gory odmowic komus mozliwosci do poprawnej oceny rzeczywistosci na podstawie nerwicy, czy zdajesz sobie sprawe jak powazne implikacje Twoje twierdzenie zawiera? :shock: :nono: .

Perfidne? Nie nie, realne. To, ze u osób z zaburzeniami emocjonalnymi postrzeganie świata, emocji jest zaburzone to jedna z pierwszych i podstawowych rzeczy jakiej człowiek dowiaduje się w trakcie terapii i powie ci to każdy psycholog i psychiatra na początku leczenia. Cóż za perfidne kreatury z nich......

Jedyna refleksja która mi się nasuwa jest bardzo pozytywna - na szczęście Ty ani nikt inny kto wyznaje ten......"nurt filozoficzny" absolutnie i w 100% nie jest w stanie przekonać do niego ani jednej osoby chcącej mieć dzieci :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

antynatalizm

przez znudzona-ona 10 maja 2013, 21:45
przepraszam, ale ja NIE CHCĘ mieć dzieci a i tak uważam, że ta teoria jest dziwaczna. A już przekonanie zmiennego, że JEDYNA SŁUSZNA z wielu różnych teorii filozoficznych mnie nieodmiennie bawi.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

antynatalizm

przez linka 10 maja 2013, 21:47
znudzona-ona, :D tym lepiej, że nawet ludzi nie chcących mieć dzieci to nie przekonuje...... to pokazuje absolutny bezsens teorii która na długą metę ma służyć nie wiem czemu... wyginięciu ludzkości ?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

antynatalizm

przez znudzona-ona 10 maja 2013, 21:52
wprowadzenie jej, nomen omen, w życie doprowadziłoby do wyginięcia gatunku ludzkiego. Ta teoria nie powinna się nazywać antynatalizm tylko "autodestrukcja i śmierć".

antynatalizm

przez zmienny 10 maja 2013, 22:02
Perfidne? Nie nie, realne.

linka, linka ale przecież wytłumaczyłem ci przykładami na jabłkach tak jak się uczy dzieci w podstawówce ułmamków, a ty dalej nie rozumiesz? :D

co jest realne stwierdzenie, że osoba z nerwicą nie ma możliwości mieć światopoglądu bliskiemu realiom?
nie ma prawa mieć słusznych poglądów?

tak czy nie?

idąc dalej tokiem twojego rozumowania, osoba z nerwicą nie powinna mieć prawka, nie powinna głosować itd.

hahahahahaha :lol:

a tak wogole to tłumacz na wiele zdań, a ty wycinasz sobie jedno i powtarzasz tą samą głupotkę, która w zdaniach przez ciebie pominiętych jest już obalona. :hide:

znudzona-ona, o co Ci chodzi z tą jedyną słuszną prawdą?
bo już któryś raz to napisałaś. :P
Ostatnio edytowano 10 maja 2013, 22:12 przez zmienny, łącznie edytowano 1 raz
zmienny

antynatalizm

przez znudzona-ona 10 maja 2013, 22:10
chodzi mi dokładnie o to
no trudno mieć pretensje do nich o to, tak są ewolucyjnie zaprogramowani przez samolubne geny i tak jak wspomniała abraxas widzą świat inaczej niż ja, są nieświadomi tego co czynią.
a to, to już jest mistrzostwo
ja się nie dziwię, że jest taki odzew, bo ludzie mają tutaj te swoje zniekształcenia pozytywne i ja sobie zdaje sprawę, właściwie to nie chcę ich nawet zbytnio przekonywać, nawet w matrix murzyn spytał neo czy chce poznać prawdę o świecie, dlatego ja też się waham żeby realia przedstawiać, ale w końcu mam prawo do tego.
ha ha ha, znowu się śmieję jak to czytam

antynatalizm

przez linka 10 maja 2013, 22:16
zmienny, a ty dalej nie rozumiesz, nie masz pojęcia o czym piszę, piszę o postrzeganiu świata o rzeczach niematerialnych, o emocjach i uczuciach - Ty jak zaglądasz do lodówki zapewne widzisz cierpienie tego jabłka :roll: i fakt że ono zgnije, jak cały ten świat i skazane jest przez jakiegoś farmera na wieczne cierpienie.... :lol:

Nikt cię nie rozumie, a wiesz jest takie powiedzenie - jak 10 osoba na imprezie mówi ci że jesteś nawalony - to może czas zebrać swoje zabawki i iść do domu. :lol: Absolutnie nie umiesz przedstawić swoich racji, uciekasz do jakichś dziwacznych i niezrozumiałych wyliczeń (logicznych tylko dla ciebie) argumenty innych są dla ciebie nie merytoryczne, używasz porównań na opak ....... ktoś kogo znasz w ogóle podziela twoje poglądy? Bo twój absolutny brak samokrytycyzmu jest zdumiewający....
Przyjaciel forum

antynatalizm

przez znudzona-ona 10 maja 2013, 22:17
ja znam inaczej to powiedzenie "jak ci kilka osób mówi, że jesteś koniem to kup sobie siodło" :D

antynatalizm

przez zmienny 10 maja 2013, 22:19
znudzona-ona, no tak bo jak widać niewiele osób jest zdania, że reprodukowanie przynosi więcej szkody niż pożytku i gdy ja uważam, że tak jest, to powyższe zdania są z tym całkowicie spójne.

Zatem wg Ciebie twierdzenie, że moje poglądy są zgodne z realiami jest czymś złym?
Przecież to logiczne, że uważam swoje poglądy za zgodne z realiami inaczej bym je zarzucił i znalazł inne.
zmienny

antynatalizm

przez linka 10 maja 2013, 22:22
Więc ty "znajdujesz sobie" poglądy? :shock:

Tak cię kiedyś oświeciło? Czy przez drogę w cierpieniu przezwyciężyłeś swój zaprogramowany przez geny rozum? Czy tak od urodzenia miałeś pretensje do rodziców, ze mieli czelność sprowadzić cię na świat?

W moich realiach ludzie nie doświadczają więcej cierpienia i bólu w życiu niż radości - więc cała twoja teoria legła w gruzach.
Przyjaciel forum

antynatalizm

przez znudzona-ona 10 maja 2013, 22:22
uważam, że uporczywe twierdzenie, że jako jedyna osoba zna się PRAWDĘ na temat rzeczywistości i przedstawianie jakiejś absurdalnej teorii jako tej prawdy objawionej świadczy o jakimś zaburzeniu, a co najmniej o kompletnym i skończonym egotyźmie. To chyba można wyprostować na terapii. Aha, i nie zapomnijmy o tym, że uważasz, że akurat Ty jesteś tym wybrańcem, który nie podlega instynktom, genom i innym takim niepochlebnym impulsom. Ponownie, ha ha ha

antynatalizm

przez zmienny 10 maja 2013, 22:30
a ty dalej nie rozumiesz, nie masz pojęcia o czym piszę, piszę o postrzeganiu świata o rzeczach niematerialnych, o emocjach i uczuciach

a co poglądy polityczne to nie jest sprawa niematerialna? :lol:
no śmiało, zabroń nerwicowcom głosować.
haha czyli twierdzisz, że osoba z nerwicą nie jest w stanie stwierdzić czy ktoś przykładowo cierpi, no coraz większe głupotki piszesz. :D
nie jest w stanie ocenić, że coś mega boli?

skończ, na serio, bo to jest niesmaczne, że z góry odmawiasz osobom chorym na nerwicę czy zaburzonym emocjonalnie, poprawnego rozpoznania emocji u innych osób i przykre jest, że wycierasz sobie przy tym buźkę nauką.

Nikt cię nie rozumie, a wiesz jest takie powiedzenie - jak 10 osoba na imprezie mówi ci że jesteś nawalony - to może czas zebrać swoje zabawki i iść do domu.

jak chcesz to się sama stosuj do powiedzonek z zakresu ludowej psychologi czy huk wie czego hehe.

Absolutnie nie umiesz przedstawić swoich racji, uciekasz do jakichś dziwacznych i niezrozumiałych wyliczeń (logicznych tylko dla ciebie) argumenty innych są dla ciebie nie merytoryczne, używasz porównań na opak ....... ktoś kogo znasz w ogóle podziela twoje poglądy? Bo twój absolutny brak samokrytycyzmu jest zdumiewający....

już się tu nie zasłaniaj innymi, oczywiście, że moje argumenty sa logiczne czego nawet nie podważasz, bo się do nich nie odnosisz, a zamiast tego stosujesz wycieczki personalne, to może jak nie umiesz nawet dyskutować pora zwinąć zabawki? 8)

Więc ty "znajdujesz sobie" poglądy?

jak się nie ma do powiedzenia nic poza czepianiem się słówek to lepiej zwijać zabawki. 8)

Tak cię kiedyś oświeciło? Czy przez drogę w cierpieniu przezwyciężyłeś swój zaprogramowany przez geny rozum? Czy tak od urodzenia miałeś pretensje do rodziców, ze mieli czelność sprowadzić cię na świat?

nie twój biznes, apeluję o niestosowanie wycieczek personalnych, dziękuję.

W moich realiach ludzie nie doświadczają więcej cierpienia i bólu w życiu niż radości - więc cała twoja teoria legła w gruzach.

hehe przecież wg twojej logiki jako osoba zaburzona emocjonalnie nie jestes w stanie tego ocenić.

znudzona-ona
przesadzasz ;)
no uważam, że moje poglądy są zgodne z prawdą, to jest logiczne a nie chore.
Ostatnio edytowano 10 maja 2013, 22:34 przez zmienny, łącznie edytowano 1 raz
zmienny

antynatalizm

przez znudzona-ona 10 maja 2013, 22:32
ja przesadzma? ha ha ha poziom absurdu Twoich wypowiedzi osiągnął taki poziom, że już tylko mnie śmieszy. Ja lubię abstrakcyjne żarty.
I linka ma rację, że zaburzenia emocjonalne/nerwicowe/psychiczne skrzywiają nasze postrzeganie rzeczywistości i wpływają na nasze postrzeganie świata oraz to jak odbieram innych.

Sortuj wg