Czy pozwalacie sobie na szczęście?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez ania_taka 28 lip 2013, 07:39
Robinho, w sumie to nie mogę nazwać nawet tego wydarzeniem traumatycznym.... może z drugiej strony mam błędne wyobrażenie o szczęściu, pewnie wiele osób w mojej sytuacji powiedziało by że mam szczęście, tylko moje subiektywne odczucie jest inne. Może zbyt filozofuję na ten temat.
Kalebx3, no właśnie, małe kroczki, chwile szczęścia :) też chyba powinnam bardziej przyziemnie do tego szczęścia podchodzić. Super że potrafisz czerpać szczęście z takich rzeczy :yeah:
carlosbueno, nie trzeba zasłuzyć, to jest prawo każdego człowieka. Zresztą chyba trudno mówić o szczęściu jeżeli osiągniesz jest tylko za coś.... Masz prawo być szczęśliwy, czuć to, tak samo jak i ja i każdy z nas

przez Ramanujan 28 lip 2013, 07:43
ania_taka, chodzisz na terapię? Zawsze można z psychologiem omówić swoje wątpliwości, np na temat szczęścia. ;)
Ramanujan

przez ania_taka 28 lip 2013, 07:46
ania_taka, do tej pory nie byłam gotowa, długo to trwało ale w końcu jestem. Pierwsze spotkanie mam pod koniec sierpnia, więc zobaczymy :) może okaże się że jestem szczęśliwa ... tylko właśnie nie pozwalam sobie na to , hmmm dziwnie to brzmi ale chyba coś w tym jest ;)

a Ty? czujesz się szczęśliwy/a?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ramanujan 28 lip 2013, 07:49
Hm, czasem tak, ale chciałbym częściej i dlatego chodzę na terapię. Nie uzależniam jednak szczęścia od bycia w związku. Jeśli ktoś się znajdzię to w porządku, jeśli nie to trudno.

ania_taka, cieszę się, iż podejmiesz terapię. Trzymam kciuki. ;)
Ramanujan

przez ania_taka 28 lip 2013, 07:53
Robinho, no właśnie, ja szczęście od tego uzależniłam, no i jestem w związku od prawie 10 lat, i w sumie w takiej sytuacji trudno nie wiązać tego ze szczęściem
długo już chodzisz na terapię? pomaga?

przez Ramanujan 28 lip 2013, 07:58
Dwie pierwsze terapie na NFZ nic nie pomogły. Ostatnia prywatna trochę dała, ale widocznych efektów niestety nie. Obecna terapia trwa dopiero 4 tygodnie, a to trochę za krótko. Psychoterapię w jakim kierunku zamierzasz podjąć? Nie byłem nigdy w związku, więc być może z tego wynika nie dążenie do niego za wszelką cenę. Jednym z celów mojej terapii jest poprawa relacji z ludźmi.
Ramanujan

przez ania_taka 28 lip 2013, 10:15
hmm to moja pierwsza terapia będzie i na NFZ więc zobaczymy co to będzie. Jeszcze nie wiem jaki to nurt będzie, ale coś czuję że po porostu terapia indywidalna. Skupiająca się na problemach i ich analizie. Zobaczę jak to będzie się rozwijać, czy cokolwiek pomoże. Ja jestem na lekach i mimo terapii nie zamierzam ich odstawiać. A Ty? bierzesz jakieś leki?

przez Ramanujan 28 lip 2013, 10:19
ania_taka, biorę wenlafaksynę i spamilan. Napopularniejszą terapią w Polsce jest psychodynamiczna, za którą nie przepadam. Uwielbiam za to egzystencjalną, której w naszym kraju jak na lekarstwo.
Ramanujan

przez ania_taka 28 lip 2013, 10:22
hmmm o egzystencjalnej nawet nei słyszałam, nie wiem na czym polega. A jak się czujesz na lekach? jest ok czy objawy są? No i co Ci doskiera? nerwica?

przez Ramanujan 28 lip 2013, 10:27
ania_taka, doskwiera mi wiele problemów (nerwica natręctw, zaburzenia osobowości, depresja, fobia społeczna). Po lekach obecnie czuję się lepiej, ale mam zwykle kryzys popołudniu i będę się jutro kontaktował z lekarzem. Terapia egzystencjalna jest głębko zakorzeniona w filozofii. Polecam książke Yaloma "Kat miłośći", gdzie fenomenalnie są opisane przypadki poszeczególnych pacjentów i zastosowania własnie tego rodzaju psychoterapii.
Ramanujan

przez ania_taka 28 lip 2013, 10:37
hmm dzieki, na pewno przeczytam tę książkę :) a Tobie życzę sił w walce z tymi wrednymi choróbskami. Ja mam NN i juz sama nerwica daje mi nieźle popalić jak nie biorę leków, więc mogę sobie tylko wyobrazić jak Tobie jest ciężko

przez Ramanujan 28 lip 2013, 10:50
ania_taka, jest ciężko, ale pozytywnie jestem nastawiony. Chociaż nie będę ukrywał, że wenlafaksyna bardzo pomogal. Szkoda, że leki tak słabo działają na moja NN...
Ramanujan

przez ania_taka 28 lip 2013, 21:44
Robinho, hmmm mi na NN genialnie pomaga paroksetyna. Jest dla mnie wręcz cudem. A co Cię bardzije męcz w NN, myśli czy czynności?

przez Ramanujan 29 lip 2013, 08:31
ania_taka, paroksetyna bardzo szybko przestała działać. U mnie takim cudownym lekiem na NN był anafranil, niestety powodował tycie w bardzo krótkim czasie. Bardziej czynności mnie męczą, ale myśli też są okropne. Propnuję, żebyśmy dalej kontynuowali w wątkach o NN, bo za bardzo zboczyliśmy od tematu. ;)
Ramanujan

Sortuj wg