W obliczu śmierci...

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

W obliczu śmierci...

przez monk.2000 26 kwi 2013, 05:33
No, dla mnie to ciekawa filozofia. Tylko w dobie hałasu informacyjnego nie za bardzo wiem z której strony to ugryźć. Brak sensu dokucza, dużo czasu poświęciłem na poszukiwanie tzw. sensu życia i jak do tej pory na zewnątrz go nie znalazłem. To było zbyt proste, gdyby człowiek miał jakiś taki z góry narzucony cel. Wciąż waham się pomiędzy podejściem buddyjskim, że celem może być to że należy dążyć do oświecenia, a podejściem takim humanistyczno-filozoficznym, np. egzystencjalizm. Na razie nie wiem jak to się zakończy.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

W obliczu śmierci...

przez Vian 26 kwi 2013, 05:44
Wiecie, co jest najśmieszniejsze? Że człowiek poświęca godziny dni i tygodnie na rozważania o życiu, śmierci, strachu przed śmiercią, właściwej postawie etc ect, co zrobi, co powie, jak się zachowa, a te wszystkie rozważania są absolutnie gówno warte, kiedy słyszycie "Pan/i umiera", "Ma Pan/i raka", "Nie wiadomo, czy Pan/i przeżyje".

Monk, Ty przestań filozofować a zacznij po prostu żyć. :)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

W obliczu śmierci...

przez monk.2000 26 kwi 2013, 05:52
8)
Ale co to znaczy żyć? Codziennie przeglądam mądrości z demotywatorów i kwejka, jak do tej pory stwierdzam że nie potrafię. Może jestem dobry w teorii, ale o praktyce nie mam zielonego pojęcia.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg