inteligencja a psychika

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

inteligencja a psychika

przez oohwowlovely 23 mar 2013, 21:24
ja jestem bardzo wrazliwa , na dodatek zawsze kazdego. psychike mam bardzo slaba. a intelegencja to nie mam pojecia. rok temu robilam jakis test to mialam okolo 110 IQ. ale to wiadomo jak z tymi testami jest. nie zawsze odzwierdziedlaja prawde.
oohwowlovely

inteligencja a psychika

przez Lord Kapucyn 23 mar 2013, 21:27
Testy na IQ z internetu nie mają nic wspólnego z prawdziwymi testami na IQ.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

inteligencja a psychika

przez oohwowlovely 23 mar 2013, 21:30
no wlasnie tez tak mysle, dlatego nawet nie biore tego pod uwage
oohwowlovely

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

inteligencja a psychika

przez mark123 23 mar 2013, 21:32
Może mój wynik IQ był zbliżony do prawdy, bo ogólnie czuję się często, jak przygłup.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

inteligencja a psychika

przez oohwowlovely 23 mar 2013, 21:41
ja nie wiem czy jestem inteligentna czy nie, ciezko to ocenic
jestem roztargniona , co mi daje -20 do inteligencji. Czasem potrafie palnąc albo zrobic cos tak głupiego,ze az wstyd
oohwowlovely

inteligencja a psychika

przez wysłowiona 23 mar 2013, 23:29
oohwowlovely, jeśli Cię to pocieszy, to udowodniono w wielu badaniach, że istnieje pozytywna korelacja między twórczością a roztargnieniem. Prawdopodobnie jej źródłem jest zwracanie uwagi na więcej pozornie nieistotnych szczegółów przez osoby roztargnione ;)

Zresztą poza faktem, jak większość już stwierdziła, że takie testy są z założenia strasznie niedokładne, nie widzę sensu w takim zupełnym dookreślaniu siebie. Owszem, to się przydaje np. w firmach, gdzie muszą zrobić testy, żeby przyspieszyć proces rekrutacji. Ale tak na co dzień to może być nawet szkodliwe. Nie ma co się sugerować wynikami testu i zawsze warto walczyć z dwiema cechami, które uprzykrzają życie: skłonnością do schematycznego patrzenia na siebie i świat oraz przekonaniem, że ludzie się nie zmieniają. A skupianie się na takich testach w tym nie pomoże.

inteligencja a psychika

przez Hans 24 mar 2013, 00:22
Zrobiono mi taki test w wieku 16 czy 17 lat. Szczerze, to chciałbym być tępszy, wtedy pewnie nie widziałbym bezsensu wielu rzeczy i był mniej świadom tego wszystkiego.
Feed your head
Feed your head

inteligencja a psychika

przez bittersweet 24 mar 2013, 00:44
Imho sama inteligencja nie pomoże nikomu, jeśli brak stosownych cech osobowości. Jeśli ktoś jest inteligentnym pesymistą, to znajdzie sobie 100 wytłumaczeń, czemu świat jest do d.upy i nie warto się wysilać. Inteligentny optymista znajdzie za to 100 sposobów, żeby zrealizować swój cel.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

inteligencja a psychika

przez Hans 24 mar 2013, 00:49
Właśnie. Dlatego mi ojciec powtarzał, że jestem inteligentnym kretynem i nie trafiłem w swoje czasy, bo jedyne, co mi jest potrzebne do sukcesu to ktoś, kto ukierunkuje moją osobę na jakiś cel i tu jasno dawał mi do zrozumienia, że idealnie spełniałbym się w nazistowskich Niemczech lub Związku Radzieckim.
Feed your head
Feed your head

inteligencja a psychika

przez bittersweet 24 mar 2013, 01:18
Hans, ale przecież jak ktoś jest inteligentny, to sam potrafi się ukierunkować na jakiś cel.... ja np z pesymistki przekształciłam się w optymistkę, kiedy zrozumiałam, że to pierwsze mi szkodzi.

inteligencja a psychika

przez Hans 24 mar 2013, 01:35
Staram się być realistą, ale sens istnienia naszego gatunku leży tylko w rozmnażaniu, jako ogół nie mamy innego celu, no może poza genami to jeszcze przekazywanie memów się liczy.
Feed your head
Feed your head

inteligencja a psychika

przez depresyjny86 24 mar 2013, 03:23
O! Ja nie mam ani jednego,ani drugiego! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ........................................... :-|
:)

inteligencja a psychika

przez wysłowiona 24 mar 2013, 07:24
Staram się być realistą, ale sens istnienia naszego gatunku leży tylko w rozmnażaniu, jako ogół nie mamy innego celu, no może poza genami to jeszcze przekazywanie memów się liczy.

Ja mam pytanie. Naprawdę myślisz, że filozoficzne rozterki (nie bagatelizuję ich znaczenia, sama zajmuję się filozofią), są przyczyną Twojego nastroju? To nie jest tak, że szczęśliwi ludzie nie widzą, że życie jest w gruncie rzeczy bezcelowe. Szczęśliwi ludzie znajdują po prostu wystarczające uzasadnienie dla życia w ciągłym osiąganiu celów na trochę niższym poziomie. Twoje wyjaśnienie sobie, dlaczego masz zły nastrój jest o tyle niezbyt korzystnym rozwiązaniem, że prowadzi Cię do przekonania "nigdy nie będę szczęśliwy". A przecież rzeczywiście nie będziesz, póki nie pozbędziesz się tej blokady.

Spróbuj się zastanowić ilu było naprawdę inteligentnych i oczytanych filozofów, którzy rozumieli dokładnie istotę Twoich problemów, ale mimo wszystko nadal nie mieli depresji. Myślę, że cała sztuczka polega na tym, żeby wyznaczać sobie cele po drodze i w momencie, kiedy je osiągasz po kolei, traktować je jako uzasadnienie tego, że nic nie poszło na marne.

A wyznaczania celów to naprawdę można się nauczyć ;)

inteligencja a psychika

przez bittersweet 24 mar 2013, 13:11
Hans napisał(a):Staram się być realistą, ale sens istnienia naszego gatunku leży tylko w rozmnażaniu, jako ogół nie mamy innego celu, no może poza genami to jeszcze przekazywanie memów się liczy.
Osobiście staram sie unikać rozkmin o sensie egzystencji, szczególnie, że nie mam ochoty nikomu przekazywać swoich patologicznych genów :roll: łatwiej i zdrowiej stawiać sobie mikro-cele, typu : schudnę, zmienię pracę, spotkam sie z przyjaciółmi itd. Życie składa się z drobiazgów, nie z lotów w kosmos ;)

Sortuj wg