Charyzma

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Charyzma

przez Artemizja 22 sty 2013, 20:46
Zauważyłam,że ludzie różnie definiują charyzmę,przypisują osobie charyzmatycznej różne cechy,zachowania.A Waszym zdaniem co oznacza"charyzma"?Zetknęliście się z osobami,które są charyzmatyczne?A może możecie w ten sposób nazwać siebie?W jakich sytuacjach Waszym zdaniem charyzma może się okazać pomocna?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Charyzma

przez girl anachronism 22 sty 2013, 23:47
Dla mnie osoba charyzmatyczna to taka, która z łatwością nawiązuje kontakty, jest dla innych w jakimś stopniu autorytetem lub przynajmniej z łatwością przekonuje innych do swoich pomysłów. Osoba, której przychodzi to naturalnie, która do osiągnięcia celu nie musi wykorzystywać własnej pozycji (np. w relacji szef-podwładni), za którą ludzie podążają z własnej woli.
wild hearts can't be broken.

F31

Charyzma

przez Artemizja 23 sty 2013, 04:14
Dla mnie to też osoba,która potrafi pobudzić innych do działania,rozpalić zapał,stymulować pomysłowość innych,delegować do wykonywania zadań.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Charyzma

przez kostekk 29 sty 2013, 12:41
Osoba charyzmatyczna manipuluję ludźmi po prostu :). Pracuję z małymi dziećmi jako psycholog dziecięcy, wrocław to moje moje miasto i u dzieci już od 7 można zauważyć czy będzie charyzmatyczna czy nie, jeśli rodzice tego nie zaprzepaszczą. Jest inteligentniejsza od innych i umie na nich bardzo łatwo wpływać.
Ostatnio edytowano 29 sty 2013, 12:44 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto link

Charyzma

przez Artemizja 30 sty 2013, 07:15
kostekk, myślę,że z tą manipulacją,to już lekka przesada...

Administrator

Sortuj wg