Stabilność emocjonalna

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Stabilność emocjonalna

przez NN4V 17 paź 2015, 12:56
cichyczlowiek napisał(a):W dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest o zdrową stabilność emocjonalną. Kiedyś były lepsze czasy, człowiek nie miał tylu problemów, wtedy było więcej pracy, nie było tyle rozwodów.

Jasne. Najlepsze były za Stalina i Hitlera.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Stabilność emocjonalna

przez Artemizja 25 paź 2015, 03:52
cichyczlowiek napisał(a):W dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest o zdrową stabilność emocjonalną. Kiedyś były lepsze czasy, człowiek nie miał tylu problemów, wtedy było więcej pracy, nie było tyle rozwodów.
Problemy były zawsze, ale nie zawsze wychodziły na światło dzienne ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Stabilność emocjonalna

przez black swan 22 lis 2015, 23:37
Artemizja napisał(a):Co to według Was znaczy?
Wg mnie nie popadanie w doła z powodu byle pierdoły.
Artemizja napisał(a):Czy tylko chwiejne nastroje świadczą o braku stabilności emocjonalnej czy może coś jeszcze?
Nie przychodzi mi nic do głowy, a co jeszcze mogłoby to być?
Artemizja napisał(a):Macie jakieś pomysły,co zrobić z huśtawką emocjonalną?Poza brakiem leków.Czy istnieje coś,co jesteśmy w stanie zrobić,żeby zrównoważyć swoją niestabilność?Czy może funkcjonuje to w sferze nieświadomej i sami nie jesteśmy w stanie nad tym zapanować?

Co z nią zrobić... Żyć z nią i znaleźć w niej plusy w postaci możliwości doświadczania różnych stanów, które jednak nie są definiujące i w świadomości tego, że to tylko przejściowe i szybko minie. Jak zrównoważyć? Znaleźć najczęstsze triggery i starać się je niwelować lub unikać. Starać się mieć ciągle na uwadze to, że dół jest stanem przejściowym wynikającym z własnej specyfiki. Dystansować się samemu do siebie, stawiać się w roli obserwatora siebie. Jeśli o tym mówimy, to znaczy, że jesteśmy tego świadomi. Tylko trzeba o tym stale pamiętać, szczególnie w krytycznych momentach.
No risk - no fun, no pain - no gain.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Stabilność emocjonalna

przez black swan 22 lis 2015, 23:41
Artemizja napisał(a):I najważniejsze pytanie:czy Waszym zdaniem osoba,która jest emocjonalnie niestabilna,ma szansę zbudować zdrowe,stabilne relacje z drugim człowiekiem?
Nie. Sądząc po sobie - nie. Wszystkie relacje były chore, było w nich dużo manipulacji, nieuświadomionych mechanizmów, które właśnie sobie uświadamiam. Nic zdrowego. Ale wszystko zależy pewnie od konkretnego przypadku osoby. Moje relacje są niestabilne, niezdrowe i prędzej czy później urywane.
Artemizja napisał(a):Może stworzyć rodzinę i nie skrzywdzić przy tym partnera i dziecka?
Nie wiem, ja nie planuję. Dziecko to ostatnie czego bym chciała. Żeby miało taką krzywą psychę, jak ja? W życiu. Poza tym i tak nie lubię dzieci. Jak byłoby u innych - nie jestem w stanie sobie wyobrazić, niestabilność emocjonalna jest bardzo szerokim tematem. :P
No risk - no fun, no pain - no gain.

Stabilność emocjonalna

przez Artemizja 20 gru 2015, 18:07
Szczerze mówiąc, na ten moment stabilność emocjonalna wydaje mi się wyjątkowo odległa. Za dużo stresu i zmian, żeby utrzymać stabilność...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg