Kontakt z własnym ciałem

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Kontakt z własnym ciałem

przez mark123 08 sty 2013, 14:45
To chyba np. moje zawroty głowy, przyciemnienia i gwiazdki przed oczami, lekkie drgawki mogą wynikać z jakiegoś stresu lub coś w tym stylu. Tym bardziej, że ostatnio neurolog stwierdził, że przyczyna akurat tego jest raczej psychologiczna.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Kontakt z własnym ciałem

przez Saraid 08 sty 2013, 14:52
mark123 napisał(a):To chyba np. moje zawroty głowy, przyciemnienia i gwiazdki przed oczami, lekkie drgawki mogą wynikać z jakiegoś stresu lub coś w tym stylu. Tym bardziej, że ostatnio neurolog stwierdził, że przyczyna akurat tego jest raczej psychologiczna.

Dokładnie tak ,wiesz psychosomatyka daje mnóstwo objawów.
Saraid

Kontakt z własnym ciałem

przez Candy14 08 sty 2013, 14:57
Svafa, ja juz nie. :) Rozwodzac sie obiecalam sobie, ze bede wywalac na biezaco i nie pozwole by emocje zatruwaly mnie od srodka. Wiec mowie wprost co mnie boli. Pare osob przestalo sie ze mna kumplowac z tego powodu :P No a Mush juz sie przyzwyczail ze jak moi sie cos nie podoba to mowie o tym
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kontakt z własnym ciałem

przez Saraid 08 sty 2013, 15:02
Candy14, no i bardzo dobrze,mnie to wciąż róznie wychodzi pracuje nad tym zobaczymy może kiedyś mi się uda tego nauczyć.
Saraid

Kontakt z własnym ciałem

przez Arhol 08 sty 2013, 15:15
Są różne sytuacje, i nie zawsze wiemy jaki będzie odruch bezwarunkowy,co do reakcji - różne,ale zazawyczaj nie wiem jak zareaguje.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Kontakt z własnym ciałem

przez bittersweet 08 sty 2013, 16:10
Candy14 napisał(a):Svafa, ja juz nie. :) Rozwodzac sie obiecalam sobie, ze bede wywalac na biezaco i nie pozwole by emocje zatruwaly mnie od srodka. Wiec mowie wprost co mnie boli. Pare osob przestalo sie ze mna kumplowac z tego powodu :P No a Mush juz sie przyzwyczail ze jak moi sie cos nie podoba to mowie o tym
Tylko trzeba zdawac sobie sprawę, ze coś nas zatruwa i co to jest... ja całymi latami miałam dolegliwości fizyczne i nie znałam przyczyny, potem sie okazało ze to objawy depresji maskowanej. Tak skutecznie wypierałam negatywne emocje, ze ich po prostu "nie było", ujawniały się np jako migreny.Teraz jest lepiej .... ale często orientuję się, ze coś nie gra, bo np nie mogę spać. Ale nie potrafię powiedzieć, jakie jest źródło stresu ani odczuwać związanych z tym emocji.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Kontakt z własnym ciałem

przez Candy14 08 sty 2013, 17:40
. Tak skutecznie wypierałam negatywne emocje, ze ich po prostu "nie było", ujawniały się np jako migreny

No to tak jak u mnie bo ja np. bylam calkiem szczesliwa mezatka. Tkwilam sobie w ukladzie przemocy psychicznej bo tylko taki uklad znalam. Czasami mnie to uwieralo ale mialam perfekcyjnie opanowane grzebanie w sobie gleboko negatywne emocje. Szczerze mowiac wtedy cieszylo mnie duzo wiecej drobiazgow niz teraz...odczuwalam prawie wylacznie skrajne emocje a jako ze te negatywne spychalam to chodzilam zadowolona. W kazdej chujowej sytuacji potrafilam dostrzec dobre aspekty. Ale moje cialo jednak krzyczalo z bolu.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kontakt z własnym ciałem

przez bittersweet 08 sty 2013, 17:53
Szczerze mowiac wtedy cieszylo mnie duzo wiecej drobiazgow niz teraz...odczuwalam prawie wylacznie skrajne emocje a jako ze te negatywne spychalam to chodzilam zadowolona. W kazdej chujowej sytuacji potrafilam dostrzec dobre aspekty. Ale moje cialo jednak krzyczalo z bolu.
eh, skąd ja to znam :?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Kontakt z własnym ciałem

przez mark123 08 sty 2013, 18:53
Svafa napisał(a):Dokładnie tak ,wiesz psychosomatyka daje mnóstwo objawów.

Często mam tak, że gdy np. poczuję smutek, to szybko coś coś robię, by tego smutku nie czuć oraz mam skokowe odczuwanie złości, tzn. gdy mnie coś zdenerwuje to w "ułamku sekundy" zaczynam bardzo mocno odczuwać złość, trwa to krótko i potem w "ułamku sekundy" przestaję ją odczuwać. A neurolog przy przyczynach psychologicznych wspominał o stresie i nerwach i że z tego może wynikać także moja nadpobudliwość ruchowa.
A w jakimś teście w internecie mi wyszło, że żyję w ciągłym stresie. To jeśli neurolog i ten test mają rację, to wychodzi na to, że moje odczuwanie spokoju jest często tylko pozorne, a złość, smutek i czasem stres dają o sobie czasami znać pod postacią psychosomatyczną.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Kontakt z własnym ciałem

przez betty_boo 08 sty 2013, 22:43
Candy, jak myślisz, z czego brało się to napięcie przy mężu i mamie?też tak miałam

Kontakt z własnym ciałem

przez Candy14 08 sty 2013, 23:06
betty_boo, mama ma svhizofrenie ..potrafila byc sadystyczna,maz bordera. Kazdy dzien to byla hustawka ich nastrojow i trzeba bylo byc czujnym i napietym , zeby w pore wylapac...ale nie mozna bylo przewidziec o co wybuchna bo z rownowagi moglo ich wyprowadzic cokolwiek co z normalnego punktu widzenia nie powinno... Ciagle podswiadomie sie telepalam w srodku czekajac co tym razem.

Kontakt z własnym ciałem

przez betty_boo 08 sty 2013, 23:10
kurczę a moi niby nie byli ani border ani nic innego... i też czułam to napięcie...szczególnie przy mężu

może to z mojego powodu tak się czułam (jestem dda, to może mieć związek?)
Ostatnio edytowano 08 sty 2013, 23:10 przez betty_boo, łącznie edytowano 1 raz

Kontakt z własnym ciałem

przez Candy14 08 sty 2013, 23:16
betty_boo, a czulas sie kochana i akceptowana? DDA/DD maja tendencje do bycia doskonalym. Ciezko znosza krytyke

Kontakt z własnym ciałem

przez Saraid 08 sty 2013, 23:24
Candy14, ja mma taką tendencje do tej doskonałości potem w sumie katuje się
własnie rozbolał mnie żoładek bo ktoś mi za "dużo"powiedział :roll:
Saraid

Sortuj wg