Strach innych

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Strach innych

przez Artemizja 03 sty 2013, 23:47
Jak reagujecie,kiedy widzicie,że ktoś się boi?Was,jakiejś osoby lub sytuacji?Niektórzy na widok strachu innych zaczynają przejawiać sadystyczne skłonności i sprawia im przyjemność,kiedy ktoś się boi.Nawet doprowadzają do powtórzenia sytuacji.Przykładowo egzaminator,który widzi strach zdającego czuje nad nim władzę,dominuje i pokazuje Mu,że ma się czego obawiać.A jak Wy reagujecie,kiedy widzicie,że ktoś się boi kogoś lub czegoś?Czujecie współczucie,chcecie tego kogoś uspokoić?A może patrzycie na to z niesmakiem,pogardą lub cudzy strach daje Wam poczucie,że jesteście "lepsi",bo się nie boicie danej sytuacji albo,że ktoś boi się Was?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Strach innych

przez mark123 04 sty 2013, 00:10
Nie miałem za bardzo sytuacji, w których bym widział, że ktoś się czegoś boi, jedynie w relacji między moimi rodzicami wiele lat temu. Czułem wtedy skrępowanie i lekką złość. Gdy w telewizji widzę, że ktoś się boi, to różnie, czasem czuję litość, czasem smutek, czasem radość, czasem obojętność, czasem złość. A gdy fantazjuję w głowie, że jestem świadkiem sytuacji, w której ktoś się boi, to czasami czuję litość, czasem chęć i potrzebę uspokojenia i pomocy, czasem radość lub obojętność No a gdy fantazjuję w głowie, że ktoś się mnie boi, to uczucia już bywają całkiem różne, od litości i chęci uspokojenia, że nie należy się mnie bać do władzy i potęgi.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Strach innych

przez Amon_Rah 04 sty 2013, 00:18
Bardzo ciezkie pytanie. Wszystko zalezy od tego, kim jest dana osoba, i w jakiej sytuacji to sie dzieje. Kiedy np. napadnie mnie mnie drech i widzi, ze przegrywa, wyzwala we mnie najgorsze instynkty i mam ochote ten jego strach zwiekszyc do apogeum, ale np, kiedy moja ukochana ma atak lekowy staram sie ze wszystkich sil ja uspokoic i doprowadzic do normalnego stanu. Tak naprawde pytanie to jest temat-rzeka. Spotkalem tez bywajac w Polsce bezdomnych, ktorzy kulili sie na moj widok, co wspaniale swiadzczy o naszym spoleczenstwie, co znaczylo, ze kazdy byle kto mogl kopnac, splunac etc. Dla mnie mnie jest to nie do pomyslenia. Ale moze moze tylko dla mnie, bo mieszkam w "cywilizowanym" kraju.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Strach innych

przez Artemizja 04 sty 2013, 12:17
Spotkalem tez bywajac w Polsce bezdomnych, ktorzy kulili sie na moj widok, co wspaniale swiadzczy o naszym spoleczenstwie, co znaczylo, ze kazdy byle kto mogl kopnac, splunac etc. Dla mnie mnie jest to nie do pomyslenia. Ale moze moze tylko dla mnie, bo mieszkam w "cywilizowanym" kraju.
Nie tylko dla Ciebie.Dla mnie też coś takiego jest nie do pomyślenia.Niemniej jednak,kiedy osoby,które znęcają się nad bezdomnymi,widzą ich strach-dobrze się bawią i mają satysfakcję.Czują się lepsi.Strach bezdomnych potęguje ich agresję,sprawia,że stają się jeszcze bardziej okrutni.Czują,że mogą sobie bezkarnie na to pozwolić...
Strach w oczach bezdomnego wręcz przyciąga gnojków,którzy chcą pokazać jacy to nie są "lepsi"...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Strach innych

przez nieboszczyk 04 sty 2013, 13:24
kot który się ciebie boi i niema gdzie uciec syczy żebyś ty się go bał i uciekł
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Strach innych

przez kaja123 04 sty 2013, 14:08
Jak reagujecie,kiedy widzicie,że ktoś się boi?

Jeżeli jest to osoba z którą mam kontakt i mogę na nią wpłynąć to ją uspokajam, odwracam uwagę od sytuacji która ją stresuje - lubię mieć wpływ i cieszę i sprawia mi to satysfakcję jeśli mi się uda kogoś uspokoić. Jeżleli jest to soba na którą nie mam wpływu i nie mam kontaktu czuję smutek (szczególnie jeżeli jest to dziecko) w szczególności dlatego że nic nie mogę poradzić.

Strach innych

przez Vian 05 sty 2013, 07:44
Jak reagujecie,kiedy widzicie,że ktoś się boi?Was,jakiejś osoby lub sytuacji?

Jak się boi mnie, to zależy od sytuacji. Czasami dobrze, że się boi, bo ta przewaga jest w mi z jakiegoś powodu potrzebna. Jak nie jest potrzebna, to logiczne, że się staram uspokoić tego kogoś. Ale z tą dominacją nad kimś, kto się boi, to ja radzę uważać, bo strach chyba równie często co uległość wywołuje agresję.

Z sytuacjami tak samo - czasami CHCĘ, żeby ktoś się bał, bo powinien. Bo pakuje sie w niebezpieczną sytuację i tylko jego głupota czy naiwność, nieznajomość świata, sprawia, że się nie boi. Z ludźmi identycznie. No a jak się boi za bardzo albo nieadekwatnie do sytuacji, to uspokajam, tłumaczę, racjonalizuję, obiecuję wsparcie - zależnie od tego, kto to dla mnie jest i na co jest wrażliwy.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Strach innych

przez Artemizja 06 sty 2013, 12:12
Ale z tą dominacją nad kimś, kto się boi, to ja radzę uważać, bo strach chyba równie często co uległość wywołuje agresję.
To właśnie zauważyłam.Strach innych czasami wywołuje agresję u osób,które chcą dominować.Robią się agresywne i brutalne.Ale jest też druga strona medalu-kiedy ktoś się boi,to dochodzi w pewnym momencie do punktu krytycznego i zaczyna się agresja.Wyzwala ją strach.Ta agresja jest bardzo gwałtowna,nieprzemyślana,niezaplanowana,ma bardziej charakter obronny.Zazwyczaj powoduje ją impuls,to przekroczenie progu wytrzymalości.Ten,kto się boi może stać się bardzo agresywny i nagle osoba dotychczas dominująca może stać się ofiarą...

Administrator

Strach innych

przez mark123 19 mar 2013, 02:36
Z jednej strony to ja bym chyba trochę chciał, żeby ktoś się mnie bał. Dotychczas to ja się wszystkich bałem, więc nie pogardziłbym sytuacją, w której ktoś bałby się mnie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg