Pokora czy jej brak?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Pokora czy jej brak?

przez Artemizja 01 sty 2013, 15:40
wykończony, a rozumiesz w ogóle kontekst wątku i tego,co zostało napisane,bo mam wrażenie,że jednak nie i próbujesz się trochę wciąć między wódkę a zakąskę tak naprawdę nie bardzo wiedząc,o co w całej sytuacji chodzi...?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Pokora czy jej brak?

przez Ferdynand k 01 sty 2013, 16:06
Piszą mi teraz o pokorze a potem o arogancji, a dla mnie brak pokory to nie jest jednoznaczny z arogancją,
więc niech piszą konkretnie że uważają że Monar jest arogancka a nie brak jej pokory a więc znowu nie w temacie, który założyłaś Lilith.
(nie zauważyłem arogancji akurat ze strony Monar mówiąc za siebie).
Rozumiesz?
Naczelny Użyszkodnik

Pokora czy jej brak?

przez kaja123 01 sty 2013, 16:08
wykończony napisał(a):To po co piszesz o pokorze gdy nie o nią chodzi? :blabla: :blabla: :blabla:

ależ o nią chodzi tylko jak sam stwierdziłeś :
wykończony napisał(a):Kaja nie rozróżniam pokory i upokorzenia dla mnie to zawsze to samo, wolę pychę.

Jak nie widzisz różnicy między kawą i herbatą to po co zabierasz głos??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pokora czy jej brak?

przez Artemizja 01 sty 2013, 16:21
wykończony, brak pokory łączy się z arogancją,więc jest to jak najbardziej w temacie.Natomiast Ty nie widzisz różnicy między pokorą a upokorzeniem,więc skoro nie wiesz,czym jest pokora,to jak możesz obiektywnie stwierdzić,że coś nią nie jest?

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Pokora czy jej brak?

przez Ferdynand k 01 sty 2013, 16:38
Nie każdy kto nie ma pokory jest arogancki, każdy arogancki nie ma pokory
jak w geometrii nie każdy prostokąt jest kwadratem.
Kaja mogę nie być arogancki i jednocześnie nie czuć pokory wobec kogoś.
Pokora wiąże się dla mnie z tym, że osoba wobec innej czuje respekt ja nie czuję go przed nikim
teraz pomylicie podobne uczucia znowu respekt wiążący się z uznaniem zwierzchnictwa nad sobą
a szacunek wiążący się z traktowaniem osoby grzecznie
jest różnica gdy np . ktoś mi przeszkadza to gdybym czuł respekt był pokorny skończyłoby się na tym że bym go poprosił by mi dał spokój, i on mógłby to uczynić lub nie
z szacunkiem jest inaczej poproszę go a jeśli mi odmówi to mu zrobie coś niemiłego żeby się odwalił.
Proste ta różnicy gdybym nie miał szacunku to od razu bez pytania zrobiłbym mu nazłość.
Na pewno to co robię pokorą nie jest.
Naczelny Użyszkodnik

Pokora czy jej brak?

przez kaja123 01 sty 2013, 16:48
wykończony, nie jesteś nadal w temacie. :bezradny:

Pokora czy jej brak?

przez Ferdynand k 01 sty 2013, 16:54
To czym jest dla ciebie pokora?
Naczelny Użyszkodnik

Pokora czy jej brak?

przez kaja123 01 sty 2013, 17:06
wykończony, szczerze to nie mam już ochoty tłumaczyć o co chodzi. Poczytaj sobie wątek ze zrozumieniem zamiast pisać żeby od nowa tłumaczyć coś co jest jasne przynajmniej dla Wioli, Lilith, Vian i dla mnie. Nie zalezy mi w ogóle żebyś zrozumiał jeśli o to chodzi ;) Kazdy ma wybór.

Pokora czy jej brak?

przez Artemizja 01 sty 2013, 17:15
Nie każdy kto nie ma pokory jest arogancki
A w którym miejscu stwierdziliśmy,że każdy?
gdybym czuł respekt był pokorny
Respekt jest nacechowany lękiem przed drugą stroną.Przyjmowanie pewnych rzeczy z pokorą nie jest tożsame z czuciem przed kimś respektu.Pokora oznacza umiejętność dostrzeżenia,że ktoś poza Naszym zdaniem też może mieć rację i należy to rozważyć,a nie mieć klapki na oczach jak ta kobyła.Ja mam wrażenie,że Ty zahaczasz o drugą skrajność,utożsamiasz pokorę z kajaniem się przed kimś,bezwzględnym podporządkowaniem-nie,nie o to Nam chodzi.Heh...spróbuję to wyłożyć inaczej.
Uważasz się za osobę nieomylną?Masz zawsze rację?Uważasz,że inni zawsze się mylą a Ty jeden masz rację?Zamiast rozważyć zasadność ich argumentów odbijasz piłeczkę i twierdzisz,że są w błędzie?Twierdzisz,że tak nie jest,że możesz się mylić,ale w rzeczywistości Twoje zachowanie świadczy o czymś zupełnie innym?To jest brak pokory.Pokora oznacza przyjęcie do wiadomości,że inni mogą mieć większe doświadczenie a ich zdanie nie musi być błędne.Wręcz przeciwnie-to My możemy nie mieć racji.Przyjęcie takiego punktu widzenia,jest pokorą.Pokora daje możliwość korzystania z doświadczenia innych,ale nie oznacza braku własnego zdania.

Administrator

Pokora czy jej brak?

przez Ferdynand k 01 sty 2013, 17:16
Szczerze to mi się nie chce bo czytam każdy post po trzy razy, i po prostu widzę,że patrzycie na sprawę niewłaściwie mam inne zdanie i tyle.

-- 01 sty 2013, 17:19 --

Nigdy nie nazwałbym tego pokorą chyba po prostu mamy trochę inne definicje pokory Lilith.
Naczelny Użyszkodnik

Pokora czy jej brak?

przez Artemizja 01 sty 2013, 17:21
patrzycie na sprawę niewłaściwie
Rozumiem,że Twój pogląd jest prawdą absolutną,jedyną "właściwą" i obiektywną.Wszyscy się mylą,a Ty jeden masz rację.To się właśnie nazywa pycha,arogancja i brak pokory ;)Lub inaczej:mentalny narcyzm :P

-- 01 sty 2013, 17:22 --

Nigdy nie nazwałbym tego pokorą chyba po prostu mamy trochę inne definicje pokory Lilith.
A My właśnie cały czas mówimy o pokorze w takim znaczeniu,więc nic dziwnego,że Nas nie rozumiesz ;)

Administrator

Pokora czy jej brak?

przez Ferdynand k 01 sty 2013, 17:32
Bo tego nie powinno się nazywać pokorą.

A co jest złego w tej pysze?
Dla mnie nic.
np.: wiele teorii Newtona było prawdziwych i on też gdy spotykał się z krytyką mówił nie ja mam rację.
Tylko człowiek pyszny może coś osiągnąć moim zdaniem.
Dla mnie to jest kwintesencja Nietzscheańskiej koncepcji "woli mocy".
Naczelny Użyszkodnik

Pokora czy jej brak?

przez Artemizja 01 sty 2013, 17:44
Bo tego nie powinno się nazywać pokorą.
Ale się nazywa :roll: Nie uważasz,że spór o nazewnictwo jest w tym momencie bezcelowy?Wytłumaczyłyśmy łopatologicznie,co rozumiemy przez pokorę a Ty nadal swoje.Mam wrażenie,że w tym momencie cofamy się do czasów,kiedy mówiono"ziemia nie jest płaska",przedstawiano inny pogląd,a konserwatywne uparciuchy nie przyjmujące do siebie żadnych argumentów nadal się upierały przy tym,że ziemia jednak jest płaska.Innymi słowy:bliskie spotkanie trzeciego stopnia ze ścianą.

Administrator

Pokora czy jej brak?

przez kaja123 01 sty 2013, 17:47
wykończony, mówiąc kolokwialnie : My o DUPIE Ty o KUPIE. Łączy się? Łączy ale kupa to nie dupa i odwrotnie. The end.

Sortuj wg