Chcieć znaczy móc?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Chcieć znaczy móc?

przez bittersweet 21 gru 2012, 22:39
Vian, a my Cię przecież nie widzimy.... :P
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Chcieć znaczy móc?

przez Artemizja 03 sty 2013, 23:11
No właśnie też uważam,że chęci to troszkę mało.Jeszcze trzeba mieć środki,żeby móc próbować osiągnąć cel...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Chcieć znaczy móc?

przez Vian 05 sty 2013, 07:46
Ale ja się zgadzam z innym tekstem - "Jak ktoś chce, znajdzie sposób, jak nie chce - znajdzie powód."
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Chcieć znaczy móc?

przez Saraid 05 sty 2013, 08:14
Vian napisał(a):Ale ja się zgadzam z innym tekstem - "Jak ktoś chce, znajdzie sposób, jak nie chce - znajdzie powód."

tutaj się w pełni także z tym zgadzam dla mnie to jest oczywiste.
Saraid

Chcieć znaczy móc?

przez kaja123 05 sty 2013, 12:38
Vian napisał(a):Ale ja się zgadzam z innym tekstem - "Jak ktoś chce, znajdzie sposób, jak nie chce - znajdzie powód."

popieram :great:

Chcieć znaczy móc?

przez nieboszczyk 05 sty 2013, 14:22
trudno powiedzieć czy chcieć znaczy móc.to pytanie przypomina bezsensowny dowcip:
czym różni się małpa od człowieka?
małpa pieprzy się kiedy chce i z kim chce.człowiek pieprzy się z kim może i kiedy może
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Chcieć znaczy móc?

przez CichoCiemny 05 sty 2013, 14:47
nieboszczyk napisał(a):trudno powiedzieć czy chcieć znaczy móc.to pytanie przypomina bezsensowny dowcip:
małpa pieprzy się kiedy chce i z kim chce.człowiek pieprzy się z kim może i kiedy może

Ja bym powiedział, że zarówno człowiek jak i małpa pieprzą się kiedy chcą. Małpa po prostu ma wyjebane, a człowiek nie.

Chcieć znaczy móc?

przez Vian 05 sty 2013, 15:31
KeFaS napisał(a):
nieboszczyk napisał(a):trudno powiedzieć czy chcieć znaczy móc.to pytanie przypomina bezsensowny dowcip:

Ja bym powiedział, że zarówno człowiek jak i małpa pieprzą się kiedy chcą. Małpa po prostu ma wyjebane, a człowiek nie.

Jeśli się im uda tego kogoś dopaść, bo np. wypieprzyć takiego strusia albo jeżozwierza to mogłoby być ciężko... :?
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Chcieć znaczy móc?

przez Candy14 05 sty 2013, 15:36
Ale ja się zgadzam z innym tekstem - "Jak ktoś chce, znajdzie sposób, jak nie chce - znajdzie powód."

dokladnie tak :great:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Chcieć znaczy móc?

przez mark123 05 sty 2013, 16:58
Chcieć, ale mocno chcieć znaczy móc zrealizować cel lub daje możliwości do znalezienia sposobu, by móc go zrealizować. Ważne jest chyba też, by uwierzyć, że jest szansa. Bo jak się nie chce, lub tylko trochę chce, to może to nie wystarczyć.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Chcieć znaczy móc?

przez ralph 07 sty 2013, 12:19
podobno piekło zbudowane jest na dobrych chęciach
dobrze że nam się chce ale często jest to też słomiany zapał
wszyscy czegoś chcemy tak naprawdę i nie oznacza że to mamy :)
chcieć i działać to już dużo ale nie oznacza że nam się uda tak jak wcześniej przedmówcy twierdze że jest wiele zdarzeń losowych które mogą nam w tym przeszkodzić ale na pewno mamy większe szanse osiągnięcia czegoś gdy działamy niż gdy nie podejmujemy żadnych działań

Chcieć znaczy móc?

przez Siding Spring 07 sty 2013, 14:58
madre slowa. Trzeba wykazac sie jakos inicjatywa zeby osiagnac zamierzony cel. Nie robiac nic bedziemy tylko marzyc i anazilowac i tak do usranej smierci.

Chcieć znaczy móc?

przez nieboszczyk 07 sty 2013, 15:09
chciec i móc to mogą tylko tryskające zdrowiem osobniki alfa.Felix Baumgartner zachowywał sie jak dziecko które nie dostało prezentu pod choinkę kiedy wiał silny wiatr.a dostał to czego całe życie chciał 3 dni pozniej.ten dział nie dotyczy inwalidów.żadna OS nie powi:marzę o założeniu butów i wyjściu z domu,marzę o wytrysku nasienia/wzwodzie...
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Chcieć znaczy móc?

przez PoznacSiebie 07 sty 2013, 15:29
Jeśli się im uda tego kogoś dopaść, bo np. wypieprzyć takiego strusia albo jeżozwierza to mogłoby być ciężko...

skojarzyło mi się z kimś :lol:
no comments... :mrgreen:
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

Sortuj wg