Zemsta

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Zemsta

przez Candy14 18 sty 2013, 14:49
malgosia7602, a nie lepiej takiego toksycznego osobnika wywalic ze swojego otoczenia?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Zemsta

przez malgosia7602 18 sty 2013, 14:57
Candy14,

To byłoby zbyt proste i nie dałoby mi spokoju. Oczywiście to zależy od wymiaru krzywdy, czasami faktycznie lepiej to olać. Z drugiej strony dlaczego ten ktoś miałby pozostać bezkarny? Przekonałam się, że taka słodka zemsta potrafi niejednego delikwenta postawić do pionu :D
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

Zemsta

przez intel 18 sty 2013, 14:59
Candy14 napisał(a):
To jedno z moich fundamentalnych przekonań , w związku z czym jakakolwiek dyskusja , czy proba perswazji musi spalić na panewce.

intel, kazdemu inna pieszczota

:D :D :D
intel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zemsta

przez Candy14 18 sty 2013, 15:10
malgosia7602, hmm masz racje ..zalezy od rangi przewinienia. Jezeli chodzi o mnie to nie mszcze sie , bo ktos kto mnie skrzywdzil nie wart jest tego, zeby zawracac mi glowe soba i wytwalam go po prostu ze swojego otoczenia. Ale mysle , ze gdyby ktos skrzywdzil moje dziecko to tak latwo bym nie odpuscila
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Zemsta

przez Artemizja 23 sty 2013, 04:35
No wlaśnie.Też zauważyłam,że jeśli ktoś skrzywdził Nas,to jesteśmy w stanie odpuścić,ale kiedy kto krzywdzi bliskie Nam osoby,to już nie jest to takie proste...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Zemsta

przez intel 23 sty 2013, 10:02
Jeżeli ktoś nie potrafi się skutecznie zemścić za siebie to Z PEWNOŚCIĄ NIE DOKONA ZEMSTY w ramach odwetu za krzywdy wyrządzone bliskim.
Spełnienie takich deklaracji pozostaje w sferze marzeń.
Jedni mają "gen" zemsty , inni nie.
Ja na szczęscie jestem bardzo dobrze wyposażony w tym względzie.
Umieranie ze świadomością wyrównania krzywd z pewnością jest lżejsze
intel

Zemsta

przez Artemizja 24 sty 2013, 12:32
intel, no...nie zgadzam się z Tobą.Za siebie mścić się nie chcę,nie zależy mi na tym.To w końcu tylko mnie się stała krzywda.Ale jeśli ktoś zrobiłby krzywdę bliskiej mi osobie,to gwarantuję Ci,że bym nie odpuściła.Zresztą,już tak było i wierz mi,że potrafiłam się skutecznie zemścić za bliskie osoby.Akurat pod tym względem,u mnie to jak igranie z ogniem,o czym pewne osoby już się przekonały.I tutaj nie ma żadnych kompromisów,tłumaczeń i ulg.Nie odpuszczam krzywd bliskich i nie ma "zmiłuj się"...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Zemsta

przez black swan 03 lut 2013, 02:39
Mieliście kiedyś tak,że ktoś Was bardzo skrzywdził albo bardzo wkurzył i chcieliście Mu odpłacić pięknym za nadobne?Jak to się skończyło?Opłaciło się Wam czy po wszystkim czuliście jedynie gorycz i rozżalenie?Co w ogóle sądzicie na temat zemsty i czy warto się mścić?
Mówią,że zemsta najlepiej smakuje na zimno...
To prawda?
Oczywiście mówimy tutaj o zemście,która nie wchodzi w sprzeczność z prawem...

Jak miałam kilkanaście lat, to mściłam się rodzicom buntem za darcie się na mnie, wieczne krytykowanie, faworyzowanie brata, wyzwiska, lanie... Mściłam się takimi rzeczami jak odpyskowanie, trzaskanie drzwiami, wybuchy złości przy nich, nie zmywanie, nie reagowanie na rozkazy, robienie jakichś drobnych rzeczy na złość, obrażanie się, robienie min... Niby to niewiele, ale tylko w taki sposób mogłam pokazać im jak nieszczęśliwa byłam przez to co robili. Oczywiście oni byli świecie przekonani, że postępują jak idealni rodzice, tylko ja jestem głupią gówniarą, egoistyczną i zepsutą 12-13latką, której trzeba pokazać jej miejsce. I pokazywali mi moje miejsce (równanie mnie z podłogą) od około 11 roku życia do około 17. Nienawidziłam ich wtedy za to, że mnie nie kochali. Piszę o tym przez odkopanie starego pamiętnika ostatnio. Zepchnęłam to daleko w swojej pamięci, ale rany się odświeżyły.

-- 03 lut 2013, 01:51 --

A co do teraźniejszości... ciągle mi zostało takie zaprogramowanie, że za krzywdy trzeba się mścić, aby doznać ulgi i dać komuś nauczkę.
No risk - no fun, no pain - no gain.

Zemsta

przez Saraid 03 lut 2013, 10:37
Zemsta jest droga do piekla ktory sami sobie przez takie dzialania fundujemy.Przebaczenie jest furtka do wewnetrznej wolnosci.
Nie mam potrzeby w sobie mszczenia sie bo wiem,ze to tylko nakreca machine a przebaczajac tak naprawde uwalniam sie od problemu chociaz jest to trudne,nawet heroiczne.
Saraid

Zemsta

przez mark123 03 lut 2013, 12:36
Tak sobie myślę, że chyba to co robiłem w wieku około 10-11 lat w okresach, gdy byłem u babci poza kontrolą rodziców można by też nazwać jakąś tam zemstą. Ale potem zmieniłem swoje postępowanie i przestałem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Zemsta

przez black swan 03 lut 2013, 15:34
a przebaczajac tak naprawde uwalniam sie od problemu chociaz jest to trudne,nawet heroiczne

A co w związkach? Też jesteś skłonna przebaczać? Ja nie. Daję co sama dostaję. Dostaję kopa w dupę, to potem tym samym oddaję, nawet z nawiązką.
No risk - no fun, no pain - no gain.

Zemsta

przez Artemizja 04 lut 2013, 21:14
black swan, w zasadzie,to powinno tak być.Choć...ja tak nie mogę.Gdyby w związku były dzieci i one jakoś ucierpiały,to wtedy tak.Za siebie mścić się nie chcę.Potrafię,ale nie chcę...

Administrator

Zemsta

przez Lord Kapucyn 04 lut 2013, 21:17
Mam hipotetyczne pytanie do reszty mężczyzn- czy gdyby Wasza narzeczona/żona albo Wasze dziecko- do której/którego żywicie silne uczucie- zostało wykorzystane seksualnie i poznalibyście tożsamość sprawcy, mając jako opcje:
a) doprowadzić sprawcę do skazania za pośrednictwem wymiaru sprawiedliwości
b) wymierzyć samosąd
...wybralibyście?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Zemsta

przez Vian 04 lut 2013, 21:22
W tym układzie osoby, które wybrałyby b są durniami i egoistami.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Sortuj wg