Zemsta

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Zemsta

przez bittersweet 07 sty 2013, 16:10
Ja ostatnio dostałam obraźliwego smsa od osoby, której pomogłam. Tak mi "podziękowała". Nie odpowiedziałam, bo uznałam że nie będę sie zniżać do poziomu pyskówki.... jak pies szczeka, to nie opadam na kolana i nie zaczynam ujadać tylko idę dalej.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Zemsta

przez Artemizja 08 sty 2013, 21:45
bittersweet, i bardzo słusznie.Gdyby faktycznie chciałaby Ci coś powiedzieć,to zrobiłaby to w oczy a nie smsem.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Zemsta

przez bittersweet 09 sty 2013, 17:10
Lilith, żeby coś komuś powiedzieć w oczy trzeba mieć odwagę osobistą... no i być gotowym na wysłuchanie odpowiedzi. Niektórzy chcą po prostu wylać na innych swoją żółć i frustrację, nic innego ich nie interesuje.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zemsta

przez Artemizja 09 sty 2013, 21:30
bittersweet, no tak jest najprościej.To nic innego jak pójście na łatwiznę.A szkoda,bo otwarta rozmowa daje więcej możliwości.Takie podchody i wysyłanie obraźliwych sms-ów jest trochę niepoważne,dziecinne...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Zemsta

przez Pitu 09 sty 2013, 21:36
bittersweet, Rozumiem Ciebie doskonale co czułaś w tym momencie , mi dziewczyna napisała zwyczajnego sms-a po 6 latach że jednak ma inne plany i mam nie zabiegać o jakiekolwiek spotkania , dorosła kobieta. :smile:
Pitu

Zemsta

przez bittersweet 09 sty 2013, 22:09
Pitu, no to nie popisała się... to chyba było tchórzostwo :roll:

Lilith, miałam przełożonego, który krzyczał na podwładnych a zanim zdążyli odpowiedzieć wybiegał z pokoju... albo telefonował z opieprzem i rzucał słuchawka. Otwarta rozmowa mu nie przychodziła do głowy. Emocjonalnie odbierałam go na poziomie dziecka.

Zemsta

przez Artemizja 18 sty 2013, 11:55
bittersweet, widocznie taki był Jego sposób na radzenie sobie z emocjami.Wygląda na to,że tak naprawdę miał w sobie bardzo dużo lęki i złości,z którymi sobie nie radził...

Administrator

Zemsta

przez Candy14 18 sty 2013, 11:58
Zlosc chyba w ogole bierze sie z leku. Im bardziej sie boimy tym wiecej zlosci w nas
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Zemsta

przez Artemizja 18 sty 2013, 12:06
Candy14, nie tylko.Złość bierze się też z żalu,z poczucia krzywdy,z bezsilności i z wielu innych rzeczy.Myślę,że jest jedną z najbardziej "poplątanych"emocji.Często trudno ją zidentyfikować,wyrazić,panować...

Administrator

Zemsta

przez Candy14 18 sty 2013, 12:07
Złość bierze się też z żalu,z poczucia krzywdy,z bezsilności

we mnie te uczucia wywoluja strach.. jak wszystko z czym trudno mi sobie poradzic
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Zemsta

przez bittersweet 18 sty 2013, 12:09
Lilith napisał(a):bittersweet, widocznie taki był Jego sposób na radzenie sobie z emocjami.Wygląda na to,że tak naprawdę miał w sobie bardzo dużo lęki i złości,z którymi sobie nie radził...
Szkoda, że taka dziecinadą sterroryzował całe biuro :? wszyscy się bali jego agresji i nieobliczalności, atmosfera w pracy była nie do zniesienia :evil: a potem się dziwić, że ludzie się mszczą i składają np donosy :evil:

Zemsta

przez intel 18 sty 2013, 13:23
Nie wyobrażam sobie normalnego życia bez ożywczego uczucia, jakie daje zrealizowana i wyeskalowana zemsta. Chociaż już samo dążenie do niej, planowanie i realizownie jest również bardzo motywujące i budujące. Daje poczucie fantastycznie skutecznej siły sprawczej.
Każdy ma swoją pasję, ktorej pielegnowanie powoduje że życie staje się słodsze, nabiera rumieńców.Ja mam ich kilka, ale zemstę kładę na piedestale.
To jedno z moich fundamentalnych przekonań , w związku z czym jakakolwiek dyskusja , czy proba perswazji musi spalić na panewce. To tak, jakby próbowano mnie przekonać, nawet za pomocą najbardziej elitarnych technik i argumentów do homoseksualnej pedofilii.
intel

Zemsta

przez Candy14 18 sty 2013, 14:31
To jedno z moich fundamentalnych przekonań , w związku z czym jakakolwiek dyskusja , czy proba perswazji musi spalić na panewce.

intel, kazdemu inna pieszczota

Zemsta

przez malgosia7602 18 sty 2013, 14:42
Ja zawsze za bardzo ufałam ludziom. Naiwność jako pozostałość z dzieciństwa pozwalała mi wierzyć, że wszystko jest możliwe i skoro ja jestem w porządku, to inni też. Ale wszystko jest do czasu...
Kiedy zostanę "skopana" raz, potrafię machnąć ręką i iść dalej. Myślę sobie: "nie warto". Ale kiedy sytuacja się powtarza, z czasem rodzi się bunt i pozwalanie sobie na dalsze "kopanie" byłoby zwykłym frajerstwem.
Z natury nie jestem mściwa i nie lubię mieć wrogów, ale mając do czynienia ze zwykłym manipulantem, który z premedytacją próbuje mnie skrzywdzić, mszczę się podwójnie. Bo świat jest zły...
F31
"Za każdą chwilę ekstazy musimy płacić drżący twardą walutą cierpienia."- Emily Dickinson

Lamotrygina 200 mg
remisja

Sortuj wg