Zemsta

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Zemsta

przez L.E. 18 gru 2012, 18:43
wykończony, ja tak na to nie patrzę. Wielu jest ludzi głupich, dziecinnych i egocentrycznych, którzy zwykle nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że kogoś krzywdzą.
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Zemsta

przez mark123 18 gru 2012, 18:52
Sam nie wiem, jak siebie nazwać, czy mściwy czy nie. Jeśli ktoś mnie skrzywdzi, ale nie wkurzy, to po prostu czuję się przez jakiś czas skrzywdzony i nic z tym dalej nie robię. Natomiast jeśli ktoś mnie skrzywdzi i to mnie jednocześnie wkurzy, to w świecie realnym nic nie robię, ale we własnym świecie fantazji, mszczę się.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Zemsta

przez L.E. 18 gru 2012, 18:54
mark123, no fantazje to inna sprawa ;)
Ja tam zwykle nie przesadzam, ale czasem przejdzie mi przez głowę wizja, że rozwalę komuś łeb i mi lepiej :D
Ale też za często nie myślę w ten sposób ;)
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zemsta

przez szczypiorek86 18 gru 2012, 22:55
"Mszczą się słabi..."

Nie uznaje,nie rozumiem,nie toleruje,nie akceptuje ...czegoś takiego jak zemsta .
szczypiorek86

Zemsta

przez Candy14 18 gru 2012, 23:00
szczypiorek86, :great:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Zemsta

przez mark123 18 gru 2012, 23:36
szczypiorek86 napisał(a):"Mszczą się słabi..."

A mnie się wydawało, że mszczą się tacy, którzy są silni, ale pozbawieni zdrowego rozsądku.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Zemsta

przez Candy14 18 gru 2012, 23:46
mark123, silni maja gdzies zemste... daja sobie rade bez niej
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Zemsta

przez mark123 18 gru 2012, 23:55
Candy14 napisał(a):mark123, silni maja gdzies zemste... daja sobie rade bez niej

Ja się nie mszczę, a nie jestem silny, więc chyba różnie to bywa.

Zemsta

przez Candy14 18 gru 2012, 23:57
Bo pragnienie zemsty nie pozwala Ci byc silnym i isc do przodu.. zyjesz krzywdami

Zemsta

przez mark123 19 gru 2012, 00:05
Candy14 napisał(a):Bo pragnienie zemsty nie pozwala Ci byc silnym i isc do przodu.. zyjesz krzywdami

Nie mam zamiaru w realu się na nikim mścić.

Zemsta

przez szczypiorek86 19 gru 2012, 00:10
mark123 napisał(a):

A mnie się wydawało, że mszczą się tacy, którzy są silni, ale pozbawieni zdrowego rozsądku.

Nie napisałam,że mszczą się TYLKO słabi a to różnica...A dwa to słaby a "słaby" też różnica...
szczypiorek86

Zemsta

przez Vian 19 gru 2012, 00:12
Lilith napisał(a):Mieliście kiedyś tak,że ktoś Was bardzo skrzywdził albo bardzo wkurzył i chcieliście Mu odpłacić pięknym za nadobne?Jak to się skończyło?Opłaciło się Wam czy po wszystkim czuliście jedynie gorycz i rozżalenie?Co w ogóle sądzicie na temat zemsty i czy warto się mścić?
Mówią,że zemsta najlepiej smakuje na zimno...
To prawda?
Oczywiście mówimy tutaj o zemście,która nie wchodzi w sprzeczność z prawem...

Pewnie, że się mściłam, głównie jako dzieciak. Jak mi z tym było? Zwykle nieźle, ale chodziło o dziecięce pierdoły - ktoś mi wrzucił żabę do plecaka, ja mu nawrzucam karaluchów.

Jak byłam starsza raczej się nie mściłam, aczkolwiek są takie sytuacje w których - moim zdaniem - nie wystarczy zadrzeć nosa i odejść z godnością, trzeba jeszcze zrobić coś, żeby wyjść z roli ofiary. Pokazać tej osobie, ale przede wszystkim sobie, "nie pozwolę się tak traktować". I tu nie chodzi mi o zemstę w sensie "jak ty mnie tak, to ja ci też", tylko o właśnie odzyskanie czegoś. Kiedyś pisałam tu już o tym, ale nie mogę znaleźć tych postów...

Najgłupsza zemsta? Zdrada z zemsty. "Na złość Jasiowi siądę gołą dupą w pokrzywy."
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Zemsta

przez Artemizja 19 gru 2012, 08:04
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Zemsta

przez Ferdynand k 19 gru 2012, 15:18

Nie uznaje,nie rozumiem,nie toleruje,nie akceptuje ...czegoś takiego jak zemsta .

Ale po jej dokonaniu stają się silni
jeśli odpuszczamy to tak jakbyśmy pokazywali on miał prawo mi to zrobić
więc jestem gorszy od niego bo ja nie mogę a on może skrzywdzić jakbyśmy nadawali tej osobie przywilej
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg