Zemsta

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Zemsta

przez Ferdynand k 27 paź 2013, 00:50
1234qwerty, pier......... aż głowa boli :P
Naczelny Użyszkodnik

Zemsta

przez Masked_Man 27 paź 2013, 00:55
Supernova, nie mowie, ze bym nie wzial sprawy w swoje rece. Ja tylko zadalem pytanie czy moge czuc sie lepszym od tego, ktory pierwszy mi wyrzadzil krzywde.
Masked_Man

Zemsta

przez 1234qwerty 27 paź 2013, 00:55
wykończony, ale co pier...? :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zemsta

przez *Ai* 27 paź 2013, 01:08
Masked_Man, możesz, pod warunkiem,że nigdy nie skrzywdziłeś nikogo w ten sam (lub gorszy) sposób, co on Ciebie.
*Ai*

Zemsta

przez kokos7 27 paź 2013, 10:54
1234qwerty, jak ktoś by mnie okradł, to zgłosiłbym to na policję i liczyłbym na odzyskanie pieniedzy, natomiast nie odczuwam nienawisci do tego czlowieka, moze chwilowy gniew i rozgoryczenie.
Kestrel, to nie ja wymysliłem, tylko gdzies to przeczytalem
http://nauka.newsweek.pl/seks-oralny-pr ... 3,1,1.html

-- 27 paź 2013, 11:05 --

Kestrel napisał(a):Jeśli Bóg jest wszechmogący i wszechwiedzący ,to wiedział że cierpienie będzie i że ludzie będą "psuć" jego "doskonałe" dzieło,to tak jakby twórca broni palnej stworzył ją, i wściekał się o to że ludzie się nią mordują zamiast trzymać je w gablocie :lol: :lol: :lol:
you made my day sir : D

Bóg dał przykazania, swoją naukę w Nowym Testamencie, sumienie i wolną wolę.
Powiedział : "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem.
Kazdemu człowiekowi daje wolną wolę, zło czy dobro, co wybierzesz?
Pewnemu kanclerzowi III Rzeszy tez dał wolną wolę.

Zemsta

przez 1234qwerty 27 paź 2013, 13:53
kokos84, a nie liczyłbyś, że złodziej trafi do więzienia?
A poza tym nie do końca zrozumiales Kestrela.
Kolejna sprawa, o której już pisałem to cierpienie wywołane innymi czynnikami niż działalność człowieka. Skoro wierzysz, że twój bóg stworzył ten świat, to nie obwiniasz go za choroby i katastrofy naturalne?

Zemsta

przez Arhol 27 paź 2013, 14:29
Powiedział : "Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem.

Czyli mamy wolną wolę,Ale za to co zrobimy na ziemi będziemy rozliczani !
Tak czy siak,by być "zbawionym",trzeba być "dobrym" czyli chcąc nie chcąc - jeśli nie chcesz smażyć się w piekle czy ki uj jak to tam wygląda,musisz być dobry.
Jeśli zaś zło - piec.
No tak do końca na 100% wolną wolę mi to nie wygląda :mrgreen: .

Ale to zejście z tematu.
Co do zemsty,nie kupuje wizji "nadstaw 2 policzek",ktoś wcześniej przestrzelił ci kolano,masz prawo wziąć odwet i zrobić to samo.
Choć też do końca nie wiem,powiedzmy że ktoś skrzywdził bliskie nam osoby,my odnajdujemy jego bliskich...i co?
Być może oni nawet nie wiedzą co i jak zaszło,dlaczego,nie są zamieszani w sprawę i świadomi,czy tylko przez to że są spokrewnieni z oprawcą należy im coś robić?
Nie sądzę,bądź co bądź nie wybierali tego czy innego na swoich przyjaciół/rodzinę,zwłaszcza jeśli byli nie świadomi.
Za "nasze" krzywdy powinien płacić ten kto je wyrządził,nie ten kto ma tylko jakieś powiązania z naszym oprawcą,ale o samej sprawie nawet nie wie.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Zemsta

przez kokos7 27 paź 2013, 15:37
1234qwerty napisał(a):kokos84, a nie liczyłbyś, że złodziej trafi do więzienia?
sprawiedliwość musi być

Kolejna sprawa, o której już pisałem to cierpienie wywołane innymi czynnikami niż działalność człowieka. Skoro wierzysz, że twój bóg stworzył ten świat, to nie obwiniasz go za choroby

to jest bardzo trudny i długi temat, zastanawiam sie czesto i czytam, o zaleznosci niektorych chorob od spraw duchowych

-- 27 paź 2013, 15:45 --

Kestrel napisał(a):

Czyli mamy wolną wolę,Ale za to co zrobimy na ziemi będziemy rozliczani !
Tak czy siak,by być "zbawionym",trzeba być "dobrym" czyli chcąc nie chcąc - jeśli nie chcesz smażyć się w piekle czy ki uj jak to tam wygląda,musisz być dobry.
Jeśli zaś zło - piec.
No tak do końca na 100% wolną wolę mi to nie wygląda :mrgreen: .

to jest duze uproszczenie, niektorzy ludzie nawracaja sie w ostatnich sekundach zycia, choc czesto trudno zmiekczyc kamienne serce
sumienie mówi Ci jak postępowac, nawet osobom niewierzacym,

Zemsta

przez Ferdynand k 27 paź 2013, 15:55
kokos84, mamy wolną wolę, ale ie ma boga
tylko kresomózgowie tak rozwinięte mamy
a że ludzie to ch.......e to wiem nie od dziś

gdyby ten tam istniał to bym żył wiecznie bo nie chciałby mnie po tamtej stronie spotkać
bo by pożałował za sknoconą robotę jaką jest świat wg wierzących :lol:
Naczelny Użyszkodnik

Zemsta

przez Candy14 27 paź 2013, 16:37
to jest duze uproszczenie, niektorzy ludzie nawracaja sie w ostatnich sekundach zycia, choc czesto trudno zmiekczyc kamienne serce
sumienie mówi Ci jak postępowac, nawet osobom niewierzacym,

e tam nawracaja.. sraja w gacie ze strachu wiec profilaktycznie wola zabezpieczyc bo a nuz jednak jest tam jakies zycie wieczne
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Zemsta

przez Arhol 27 paź 2013, 16:40
Candy14, Ale nie,wtedy to pono prawdziwe musi być,bo jak Bóg się kapnie że to ściemniaste nawrócenie to tym bardziej w odmęty piekielne człowieka rzuci :D
Także ten trick im nie wyjdzie D:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Zemsta

przez 1234qwerty 27 paź 2013, 16:40
Candy14, wiele takich historii z nawróceniem to po prostu obrabianie dupy ateiście po jego śmierci. Nieboszczyk już nie zaprotestuje, a jak uda się wymyśleć taką bajkę o kimś znanym to jeszcze lepiej.
Swoją drogą takie zachowania ze strony wierzących są obrzydliwe.

Zemsta

przez Niktita 27 paź 2013, 16:40
Jeśli mamy możliwość zemsty, to tylko idiota tego nie wykorzysta. Chodzi mi o wypadki, gdzie nie grozi więzienie, itp.
"Ludzkość to zaraza ludzkości".
obserwowany

Zemsta

przez kokos7 27 paź 2013, 19:36
Kestrel napisał(a):Candy14, Ale nie,wtedy to pono prawdziwe musi być,bo jak Bóg się kapnie że to ściemniaste nawrócenie to tym bardziej w odmęty piekielne człowieka rzuci :D
Także ten trick im nie wyjdzie D:

ja kiedys slyszalem cos takiego:
Nie, po prostu zada pytanie czy chcesz przyjac moje miłosierdzie? Czy chcesz byc zbawiony? Niektórzy ludzie popadajac w zniewolenia tu na ziemii, ludzie bez sumienia bez skruchy, nie będą potrafili tego powiedziec.
Ale tak naprawde nikt nie wie jak to bedzie.

Sortuj wg