Rodzaje/style miłości

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Rodzaje/style miłości

przez kaja123 21 gru 2012, 23:13
Vian napisał(a):kaja123, znam takie, co pozwalały. Zgadzam się, że bardziej prawdopodobna jest wizja jak w poście bittersweet, aczkolwiek parę działów dalej jest temat o tym, jak można wsiąknąć w związek z psychopatą... ;-)
Też myślę, że jest młoda, że idealizuje, no i trochę ją podpuściłam, co nie zmienia faktu, że jej wizja miłości jest... raczej okrutna, jakby nie patrzeć.

Niekoniecznie zaraz z psychopatą ;) Ta okrutna wizja miłości to jest wpisane w młody wiek. Też miałam podobnie, motyle w brzuchu, świat widziany przez różowe okulary, miłość bezwarunkowa, całkowite oddanie, romantyzm to jest piękne uczucie które pamiętam do dzisiaj. My juz wiemy że to utopia ale tak jest świat urządzony, że każdy młody człwiek ma swoje ideały do których dąży i wierzy że mu się uda. Cóż może komuś sie wreszcie uda - czekam ehhh rozmarzyłam się :105:

Rodzaje/style miłości

przez Vian 21 gru 2012, 23:23
kaja123, ja tak nie miałam. Tzn może miałam, ale bardzo dawno temu i już nie pamiętam. Tzn idealna miłość sraty graty, to tak, ale nie taka...
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Rodzaje/style miłości

przez kaja123 21 gru 2012, 23:28
Vian napisał(a):kaja123, ja tak nie miałam. Tzn może miałam, ale bardzo dawno temu i już nie pamiętam. Tzn idealna miłość sraty graty, to tak, ale nie taka...

a szkoda bo to wspaniałe uczucie pamiętam do dzisiaj - przynajmniej tyle mam z tamtej miłości :105:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Rodzaje/style miłości

przez Candy14 21 gru 2012, 23:30
Jak sie dostanie porzadnego kopa w dupe od takiej ideaslnej milosci to czlowiek laduje albo na prochach albo u psychoterapeuty i dopiero zaczyna dojrzewac . Mnie sie moja milosc obecnie duzo bardziej podoba niz ta poprzednia romantyczna gdzie wszystko robilo sie zeby uszczesliwic druga osobe zapominajac o wlasnym szczesciu. A trafic na faceta ktory to bedzie odwzajemnial zamiast rozbestwic sie coraz bardziej to cud. Trzeba miec wymagania i umiec stawiac granice i nie zastapia tego zadne motyle w brzuchu.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Rodzaje/style miłości

przez Vian 21 gru 2012, 23:31
kaja123, czemu szkoda? Bo nie marzyłam o cierpiętniczej miłości..? Po prostu odkąd pamiętam uważałam, że miłość jest czymś pozytywnym, a jak się cierpi, to coś z tą miłością nie tak...
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Rodzaje/style miłości

przez kaja123 21 gru 2012, 23:41
Candy14 napisał(a):. Mnie sie moja milosc obecnie duzo bardziej podoba niz ta poprzednia romantyczna gdzie wszystko robilo sie zeby uszczesliwic druga osobe zapominajac o wlasnym szczesciu. A trafic na faceta ktory to bedzie odwzajemnial zamiast rozbestwic sie coraz bardziej to cud. Trzeba miec wymagania i umiec stawiac granice i nie zastapia tego zadne motyle w brzuchu.

Zgadzam się w 100% ale my chyba mamy sporo lat więcej od tej dziewczyny co pisze o cudownej miłości - to wpisane jest w jej wiek i tego nie zmienimy. :D
kaja123, czemu szkoda? Bo nie marzyłam o cierpiętniczej miłości..? Po prostu odkąd pamiętam uważałam, że miłość jest czymś pozytywnym, a jak się cierpi, to coś z tą miłością nie tak...
ale ta miłość wtedy była wspaniała nie cierpiałam było cudownie :105: Teraz jak spadłam z obłoków dzieścia lat temu wiem że to utopia ale uczucie które temu towarzyszyło było super :D

Rodzaje/style miłości

przez Candy14 22 gru 2012, 00:00
to wpisane jest w jej wiek i tego nie zmienimy. :D

tez prawda :D
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Rodzaje/style miłości

przez Artemizja 22 gru 2012, 21:52
A co z miłością altruistyczną?Waszym zdaniem coś takiego istnieje?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Rodzaje/style miłości

przez Candy14 22 gru 2012, 21:55
ale, ze jaka? taka poswiecam sie dla Ciebie cala nie oczekujac nic w zamian? Troche chore

Rodzaje/style miłości

przez Artemizja 22 gru 2012, 22:02
Opiera się ona przede wszystkim na bezinteresowności względem drugiej osoby. Zazwyczaj widać to chyba między przyjaciółmi...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Rodzaje/style miłości

przez Candy14 22 gru 2012, 22:37
Lilith, ale od przyjaciela tez czegos oczekujemy..chociazby tego zeby nas wsparl w trudnych chwilach. Nie calkowitej bezinteresownosci

Rodzaje/style miłości

przez Vian 22 gru 2012, 22:45
Lilith, jak mówiłam - bezwarunkowo chyba można kochać tylko dzieci. Kochamy je nawet jeśli są złe i nas ranią, jeśli nie są takie, jak sobie wyobraziliśmy.

Swoją drogą co jest bardziej interesownego w miłości do partnera niż do przyjaciela..? Dlaczego miłość przyjacielską uważasz za bardziej altruistyczną..?
Lisbeth Salander

Rodzaje/style miłości

przez Artemizja 23 gru 2012, 10:48
Vian, w sumie,to jakoś wydaje mi się,że miłość do partnera opiera się na silniejszych doznaniach emocjonalnych,przez co więcej się oczekuje.Natomiast w przyjaźni emocje są bardziej stonowane i jakoś tak mam wrażenie,że tych oczekiwań jest mniej.Oczywiście,również pojawia się coś takiego jak oczekiwanie wsparcia ze strony przyjaciela,lojalności,ale...jest tego mimo wszystko mniej...

Administrator

Rodzaje/style miłości

przez bittersweet 23 gru 2012, 12:55
Lilith napisał(a):Vian, w sumie,to jakoś wydaje mi się,że miłość do partnera opiera się na silniejszych doznaniach emocjonalnych,przez co więcej się oczekuje.Natomiast w przyjaźni emocje są bardziej stonowane i jakoś tak mam wrażenie,że tych oczekiwań jest mniej.Oczywiście,również pojawia się coś takiego jak oczekiwanie wsparcia ze strony przyjaciela,lojalności,ale...jest tego mimo wszystko mniej...
Im bardziej jesteśmy z kimś związani, tym większe mamy oczekiwania. Naganne zachowanie obcego nas nie wzruszy, to samo zachowanie ale przyjaciela nas zirytuje, a ze strony partnera będzie powodem do zerwania.
Pewnie dlatego w rodzinie wystarczy jedno słowo, żeby kogoś śmiertelnie obrazić i drobiazgi urastają do rangi problemów 8)
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Sortuj wg