Rodzaje/style miłości

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Rodzaje/style miłości

przez L.E. 18 gru 2012, 17:14
Lilith napisał(a):zmienny, wiesz do czego się to odnosiło?Do takich typów,kiedy to ktoś za drugą osobą szaleje,dąży do pójścia z nią do łóżka,wzajemna fascynacja i te sprawy,a kiedy już się ze sobą "prześpią",to nagle zakochanie mija i już pojawia się ktoś inny na horyzoncie...

Ja tak trochę mam :hide:
Znaczy może i nie o samo przespanie chodzi, ale mam kryzys pod każdym względem, jak minie mi pierwsza dzika fascynacja partnerem.
Ale chyba pierwszy raz udało mi się to pokonać :great:
Z poprzednim raczej nie wyszło i pewnie dlatego byliśmy ze dwa ostatnie lata w takim właśnie "pustym" związku...

Ja chyba przeszłam przez wszystkie rodzaje poza fatalną miłością, nie przypominam sobie czegoś takiego ;)
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Rodzaje/style miłości

przez girl anachronism 18 gru 2012, 18:20
To jakieś wierutne bzdury, te rodzaje "miłości" :?

Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
5 nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
6 nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
7 Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
8 Miłość nigdy nie ustaje

Gdzie powyższe cechy widzicie w tym:
są pozbawione (...) długoterminowego zaangażowania

partnerzy stracili wzajemne zaangażowanie emocjonalne i pozostają razem z przyzwyczajenia

obsesja raczej na punkcie wyidealizowanego partnera

,partnerzy czują się rozczarowani i oszukani,a związek ma zwykle krótki żywot.

zaangażowanie się oparte tylko na namiętności,często określane jako "burzliwy romans"

?
Przecież to zwykłe opisy różnych relacji, nie mające wiele wspólnego z miłością. Miłość to miłość, jest JEDNA - możemy nią obdarzać różne osoby i na różny sposób ją okazywać, ale samo uczucie charakteryzuje się tym samym.
wild hearts can't be broken.

F31

Rodzaje/style miłości

przez Candy14 18 gru 2012, 18:26
girl anachronism, cytat ktory wkleilas z boblii to milosc aniolow... ludzie nigdy nie osiagna takiego pulapu bo nie sa swieci
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Rodzaje/style miłości

przez Artemizja 18 gru 2012, 18:44
Miłość to miłość, jest JEDNA - możemy nią obdarzać różne osoby i na różny sposób ją okazywać, ale samo uczucie charakteryzuje się tym samym
Gdyby tak było,to miłość byłaby doskonała.A nie jest ze względu na to,że ludzie pozostają tylko ludźmi...
Myślę,że autor tego podziału(bo ja Nim nie jestem :P ) trochę mętnie to nazwał,ale jak najbardziej jest w tym podziale sporo racji.Nie darzymy tą samą miłością wszystkich.Nasze odczucia polegają trochę na czymś innym i jakoś trzeba to nazwać.Myślę,że tutaj podane style miłości oscylują wokół różnego natężenia(kombinacji) trzech komponentów:intymności,zaangażowania i namiętności.Kiedy któregoś ze składników jest mniej,wówczas zmienia się obraz całości i myślę,ze to właśnie skłoniło autora do tego a nie innego podziału.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Rodzaje/style miłości

przez L.E. 18 gru 2012, 18:47
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję

Ja wiem, że to odnosi się do miłości pięknej i idealnej, ale rozumienie tego fragmentu zbyt dosłownie może moim zdaniem prowadzić do patologii typu żona kochająca męża i znosząca jego milion skoków w bok...
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Rodzaje/style miłości

przez bittersweet 18 gru 2012, 19:06
Dla mnie ten biblijny cytat opisuje miłość bezwarunkową, tak potrafi tylko rodzic kochający dziecko /a i to nie zawsze....
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Rodzaje/style miłości

przez zmienny 18 gru 2012, 21:01
miłość z tego cytatu nie jest skierowana do konkretnej osoby, jest to raczej miłosc jako sposob bycia czy cos podobnego.
zmienny

Rodzaje/style miłości

przez szczypiorek86 18 gru 2012, 23:01
Miłość stereotypowe lecz nie mające nic wspólnego z rzeczywistością piękno."Bagno" w ,które jak wpadniesz już nie wyjdziesz.Miłość niszczy wszelkie wcześniejsze relacje między dwoma osobami.Miłość niszczy i zmienia człowieka.Cierpienie,ból,iluzja,łzy...Miłość to tylko powód do seksu ...

Najgorszy rodzaj miłości to samouwielbienie...
szczypiorek86

Rodzaje/style miłości

przez girl anachronism 19 gru 2012, 13:41
Rzadko cytuję coś z Biblii, bo to nie moja bajka. Natomiast wierzę, że miłość to coś, co zawsze nosimy w sobie, tylko osoby, które nią darzymy zmieniają się. To mam na myśli pisząc, że "miłość nigdy nie ustaje". I to uczucie jest czyste, chociaż jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy, potykamy się. Pożądanie w związku mężczyzny z kobietą (czy dwóch kobiet, czy dwóch mężczyzn) to tylko dodatek. A miłość jest taka sama.
Dlatego jeśli ranimy siebie CELOWO to nie jest miłość. Samo pożądanie, to nie jest miłość. Utrata zaangażowania, samo przyzwyczajenie, to nie jest miłość.

F31

Rodzaje/style miłości

przez Artemizja 20 gru 2012, 11:26
Samo pożądanie, to nie jest miłość. Utrata zaangażowania, samo przyzwyczajenie, to nie jest miłość.
Masz rację-samo pożądanie i zaangażowanie nie jest miłością.Niemniej jednak jeśli poruszając się na płaszczyźnie miłości w związku dwojga ludzi i nie uwzględnić tych komponentów,to nie jestem pewna czy związek w ogóle by powstał.Czytając to,co napisałaś mam wrażenie,że bardziej odnosisz się do sfery filozoficznej,gdzie uczucie miłości jest niczym nieskalane i wieczne.Jak najbardziej-takie podejście też jest wyznawane.Niemniej jednak sprowadzając to trochę bardziej "na ludzi",odnosząc do tworzenia związków(czyli jak napisałaś obiektów,które miłością darzymy),to niestety,ale miłość jest trochę mniej doskonała.W jej skład wchodzą właśnie zaangażowanie,namiętność,pożądanie i wiele innych rzeczy.Samo uczucie bez pożądania i zaangażowania raczej nie dałoby satysfakcjonującego związku.Wydaje mi się,że to są składniki bez których cięzko byłoby stworzyć związek i tym samym dać solidne podwaliny pod to,żeby samo uczucie mogło się rozwijać.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Rodzaje/style miłości

przez nieboszczyk 20 gru 2012, 15:08
Lilith napisał(a):
Nie wyobrażam sobie, że gdybym z taką jedną (obiektem mojej fascynacji) poszedl do lozka, to zakochanie nagle by prysło.
Ty może nie,ale są osoby,którym zakochanie mija po pierwszej spędzonej nocy.Osobiście również się spotkałam z takimi przypadkami.Jedna ze stron się zaangażowała,uważała,że teraz są parą,a druga strona powiedziała:dziękuję,odkochałam się....

owszem są i oportunistki które udają miłość za pieniądze i wolą sprzedać i swoje dziewictwo niż kopać doły.
dwóch się cieszy tylko jeden wie z czego się cieszy.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Rodzaje/style miłości

przez girl anachronism 20 gru 2012, 15:14
Lilith, sprostuję, że pisałam o UTRACIE zaangażowania.

F31

Rodzaje/style miłości

przez nieboszczyk 20 gru 2012, 15:18
bez pieniędzy nie można żyć a miłości sie nie kupi
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Rodzaje/style miłości

przez girl anachronism 20 gru 2012, 15:24
nieboszczyk, bardzo na temat jak zwykle :roll:

F31

Sortuj wg