Potrzeba afiliacji

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Potrzeba afiliacji

przez Artemizja 03 sie 2013, 14:38
mark123, pisałeś jednak wcześniej, że coś Cię niepokoi w związku z dzieciństwem, masz koszmary...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Potrzeba afiliacji

przez mark123 03 sie 2013, 14:51
Lilith napisał(a):mark123, pisałeś jednak wcześniej, że coś Cię niepokoi w związku z dzieciństwem, masz koszmary...

Napisałem, że koszmary miałem do około 12-13 roku życia, ale część lęków po tych koszmarach (szczególnie po pierwszym, który mi się przyśnił, gdy miałem niecałe 7 lat) została do dziś. Ale lęk i niechęć do rozmów z rówieśnikami miałem jeszcze przed rozpoczęciem się fali koszmarów. A czy jakieś wydarzenie, które wywołało koszmary, przyczyniło się także do problemów w kontaktach z ludźmi, to tego za bardzo nie jestem w stanie określić.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Potrzeba afiliacji

przez Artemizja 03 sie 2013, 14:53
mark123, wygląda na to, że Twoje problemy sięgają dzieciństwa. Zastanawiam mnie, przez co zostały wywołane.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Potrzeba afiliacji

przez mark123 03 sie 2013, 15:04
Lilith napisał(a):mark123, wygląda na to, że Twoje problemy się gają dzieciństwa. Zastanawiam mnie, przez co zostały wywołane.

Dowiedziałem się kiedyś trochę, że w moim początkowym dzieciństwie była patologia w mojej rodzinie, ale wszystkich szczegółów nie znam, bo nie wypytywałem.

-- 03 sie 2013, 20:11:05 --

No a te, których się dowiedziałem to i tak nie wiem, w jaki konkretnie sposób na mnie wpłynęły.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Potrzeba afiliacji

przez malgos33 22 gru 2013, 17:35
Czasem, a w sumie dość często nachodzi mnie taka potrzeba przytulenia się do kogoś. Nie mam nikogo takiego w swoim otoczeniu, do kogo moglabym się przytulić.. Nikt mnie nie przytulal, nawet nie dotknąl od 7 lat. Nie wiem jak sobie z tym radzic. Przytualnie kota jest przyjemne (nie wiem jak dla niego ;)), ale to jednak nie to samo.
Wstydzę się o tym pogadać z T. No bo co to zmieni? Przeciez ona mnie nie przytuli...
Chwilami mam wrażenie, że umieram z braku dotyku.
Dodam, że w dzieciństwie nikt mnie nie przytulał i jestem w sumie przyzwyczajona do braku tego. I nie wiem czemu teraz tak mnie to boli... :(
Od razu też zaznacze, że nie chodzi mi o seks. Myślę o takim zwyklym przytuleniu, tak po prostu.
Jak zaspokoic te potrzebę w inny sposob?

Potrzeba afiliacji

przez Łapa 22 gru 2013, 17:46
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Potrzeba afiliacji

przez Steviear 22 gru 2013, 17:53
Hej ;)
Świeta bedą . Normalne wyda się jak przytulisz kogoś i złożysz mu życzenia .
To chyba jeden z plusów tych świat, ze nawet jak się nie lubicie za bardzo to głupio powiedzieć komuś, gdy podchodzi z opłatkiem itp.. Żeby sobie poszedł :P
Kim jest T.?

Mnie tez nie :P czasem dobija ale cóż..
Może pies okaże więcej entuzjazmu :))
Steviear

Potrzeba afiliacji

przez malgos33 22 gru 2013, 18:00
Swieta spedzam sama, nie mam nikogo bliskiego.
T- terapeuta.
I to tez nie jest tak, ze mam ochote przytulac kogokolwiek.

przez Aneczak 22 gru 2013, 19:06
@Małgoś33 ja gdyby nie dzieci też spędzałabym je sama, z rodziną nie utrzymuje kontaktów, tzn z ojcem tak. Od niedawna, trochę się polepszyły nasze relacje. Nigdy nie spędziłam z nim świąt a żyje już 43 lata, może kiedyś będzie mi dane zobaczyć jak to jest, może i on tego dożyje.

Potrzeba afiliacji

przez mark123 18 lis 2014, 14:10
A może mój egoizm jest tak gigantyczny, że po prostu nigdy nie było "miejsca" dla innych.

Potrzeba afiliacji

przez mark123 16 lut 2016, 21:07
Psycholog powiedział, że jestem sobą bez tej potrzeby i nie ma sensu tej potrzeby "aktywować".

Potrzeba afiliacji

przez Ana_88 17 lut 2016, 00:36
Uwazam, ze z ta potrzeba to jest kwestia bardzo indywidualna. Sa ludzie bedacy "duszami towarzystwa", ktorych motorem napedowym sa przede wszystkim relacje z innymi, sa tez takie, ktore potrzebuja wiecej przestrzeni dla siebie, wyciszenia sie, spokoju- w takich warunkach regeneruja sily. W duzej mierze, jak juz wspomniał mark123 jest to kwestia temperamentu. Mysle ze, wszystko jest w porządku do momentu kiedy czlowiek czuje się sam ze swoim stylem funkcjonowania ok.
Bo jezeli sie nie czuje, to znaczy, ze nie jest to dla niego sytuacja naturalna, cos sie za tym stanem rzeczy kryje i wtedy nalezalo by sie zastanowic nad tym.

Potrzeba afiliacji

przez mark123 17 lut 2016, 07:28
Brak potrzeby afiliacji to chyba bardzo rzadka cecha. Oprócz mnie, chyba jeszcze tylko 3 osoby na forum deklarowały całkowity brak tej potrzeby.

Niby nie odczuwam tej potrzeby, a jednak jestem aktywny w dyskusjach internetowych. W internecie w przeciwieństwie do reala nie mam lęku przed agresją oraz lęku przed rozpoznaniem u mnie słabości emocjonalnej bez mojej "zgody". Brak tych lęków motywuje mnie do prowadzenia jakichś dyskusji, więc może jednak lęki przyczyniają się jakoś do nieodczuwania tej potrzeby.

Na terapii wstępnie rozmawiałem o moim lęku przed agresją, jednak na razie terapeuta nic nie mówił, że może to się przyczyniać do nieodczuwania potrzeby afiliacji.

Potrzeba afiliacji

przez Ana_88 17 lut 2016, 08:01
mark123, moze byc tak, ze jest to Twoja cecha naturalna, a zaburzenia mogą dodatkowo ja wyostrzac i przy tym w jakis sposob znieksztalacac

Sortuj wg