Temperament

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Temperament

przez mark123 25 maja 2015, 15:09
robotnica napisał(a):Wy chyba nie rozumiecie tego pojęcia. Człowiek się zmienia. Osobowość, uczucia. Temperament bardzo mało się zmienia. Mój organizm całe życie dąży w dół, w spokój. Ja mogę robić wiele, ale to i tak dąży do tamtego.

Co innego jest temperament, a co innego charakter.
Charakter się zmienia, a temperament, według obecnych teorii, chyba nie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Temperament

przez monapayne 25 maja 2015, 15:27
Twój temperament jest zmienny - czyli niezmienny. To jest niezmienne.

Mój temperament całe życie był taki sam. Nastrój - nie.

Żeby temperament się zmienił to trzeba dużo i długo chemię ładować w mózg albo po prostu zabić jakąś część siebie. [ bardziej skierowane do melancholików ]

Temperament

przez NN4V 25 maja 2015, 15:32
robotnica napisał(a):Twój temperament jest zmienny - czyli niezmienny. To jest niezmienne.
...

Aha.
A w moim avatarze jest kot.
Czyli pies.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Temperament

przez SrebrnaSowa 25 maja 2015, 15:35
NN4V napisał(a):
robotnica napisał(a):Twój temperament jest zmienny - czyli niezmienny. To jest niezmienne.
...

Aha.
A w moim avatarze jest kot.
Czyli pies.

Może chodziło o to że skoro ciągle się zmienia , to w sumie to jest niezmienne, bo ciągle się zmienia.
Poniekąd chyba... to rozkminiłam.
To chyba jak z dniem i nocą , ciągle są , i to się nigdy nie zmieni. Raz jest noc , a raz noc, są na zmianę , ale to że jako tako oba występuję jest niezmienne.
eeee.... :bezradny:

Temperament

przez monapayne 25 maja 2015, 15:40
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... nt.svg.png

Typów temperamentu jest 9 z tego co się orientuję.

I tak to widzę w życiu.

A ludzie się bardzo zmieniają.

Ja nie piszę, że się człowiek nigdy nie zmieni. Ale ja np. nigdy nie dążyłam do zmiany temperamentu. I w moim otoczeniu to raczej patologicznie się objawiało - gdy ktoś się zmieniał. To tak jakbym chciała żeby cycki mi urosły. Nie chcę walczyć z naturą. Źle mi wtedy. Źle mi, gdy biorę leki. Czuję nienaturalność.

Temperament

przez alone05 27 sie 2015, 14:45
SrebrnaSowa napisał(a):Tak zgadzam się , temperament się zmienia przez całe życie.
Raz przygasa, raz bucha płomieniami.... czasem jest stały , czasem zrywa się na powiewach wiatru.

to bzdury, wcale się nie zmienia. Temperament – zespół dziedziczonych cech osobowości, zdeterminowanych genetycznie i ujawniających się już w pierwszym roku życia człowieka. Tak rozumiany temperament stanowi podstawę kształtowania się i rozwoju osobowości. Ja mam temperament limfatyczno – sangwiniczny a charakter flegmatyczno – choleryczny.

Sortuj wg