Powielanie negatywnych wzorców

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Zupapomidorowa 24 paź 2014, 13:12
Gunia76, ja mam podobny problem z bratem, a raczej jego żoną. Jesteśmy z bratem dda. Brat wziął sobie furiatkę, przemocowca szarpiącego, bijącego dzieci. Ona ma te same argumenty co Twoja siostra, że to dzieci są złe. Starsza córka, dziesięciolatka już zaczęła stosować wobec siebie autoagresję - gryzie się z całej siły w ręce. Jestem ciekawa jak zmusiłaś siostrę, żeby dzieci trafiły na terapię? Chciałabym, żeby moje bratanice były pod opieką psychologa.
Dawniej Luktar

przez Lenka30 24 paź 2014, 15:34
Ja nie powielam negatywnych zachowań z domu rodzinnego ponieważ nigdy rodziny nie miałam i z kołyski nie pamiętam jak wyglądało małżeństwo moich rodziców. Rozstali się bardzo wcześnie z całkowicie sprzecznych powodów. Dlatego w miejsce wzorca rodzinnego mam marzenie o rodzinie. Niewiele nas łączy, nie mam pojęcia czym oni kierują się w życiu, czego chcą itp. Na pewno mamy całkowicie odmienny stosunek do ludzi, a już samo to wystarczy żeby mieć zupełnie inne życie.
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

przez Gunia76 25 paź 2014, 15:30
Zupapomidorowa napisał(a):Gunia76, ja mam podobny problem z bratem, a raczej jego żoną. Jesteśmy z bratem dda. Brat wziął sobie furiatkę, przemocowca szarpiącego, bijącego dzieci. Ona ma te same argumenty co Twoja siostra, że to dzieci są złe. Starsza córka, dziesięciolatka już zaczęła stosować wobec siebie autoagresję - gryzie się z całej siły w ręce. Jestem ciekawa jak zmusiłaś siostrę, żeby dzieci trafiły na terapię? Chciałabym, żeby moje bratanice były pod opieką psychologa.

Nie zmusiłam... Mam znakomity kontakt z jej synem(15 lat) który pewnego dnia zadzwonił do mnie z płaczem,że sie pociął :shock: ) Długo z nimrozmawiałam,żeby pozwolił mi powiedzieć o tym mamie. Nigdy nic nie robie za jego plecami i bez jego zgody. Pociął się na ramieniu, dosyc głęboko, będzie miał bliznę. Nie wytrzymał napiecia.Sama z siostrzeńcem ustaliłam,że pójdzie na terapię, załątwiłam mu termin a potem powiedziałam siostrze,że bardzo mi zależy,zeby go am zawiozła i wyraziła zgodę żeby tam chodził.
Co do jej córki było trudniej, ale też jakoś sie udało.
Jej syn jest wrażliwcem,a córka przybrała postawę nie-bo nie. i pełnego buntu.
http://www.nerwica.com/post918275.html#p918275 TO WŁAŚNIE JEST MOJA HISTORIA

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mark123 01 gru 2014, 10:49
Artemizja napisał(a):mark123, nie ma co popadać w skrajności...

Nie mówię o skrajnościach, po prostu musiałbym być dużo surowszy niż moi rodzice.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez mark123 20 maja 2015, 02:23
Myślę, że powielanie wzorców często wynika z niechęci do myślenia, niektórym ludziom nie chce się zastanawiać, jak dobrze wychować dziecko i dlatego wolą "połknąć papkę" od swoich rodziców lub z zafascynowania złym zachowaniem rodziców, niektórym się podoba, że rodzice byli osobami krzywdzącymi i dlatego sami tacy się stają.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Arhol 20 maja 2015, 10:33
Niestety zdarza mi się powielać takowe wzorce i zachowania,mimo tego że staram się pilnować by nie być jak moi starsi pod niektórymi względami,aczkolwiek wydaje mi się że część przywar pozostanie ze mną po wsze czasy.
Bachorlandii nigdy mieć nie zamierzam,więc o to się nie martwię.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Saraid 20 maja 2015, 11:28
Powielałam długie lata niestety i czasami zdarza mi się wracać do tego mimo wszystko :bezradny: Arhol, to,że nie zamierzasz mieć dzieci nie znaczy że ich nie będziesz miał ;)
Saraid

przez Arhol 20 maja 2015, 12:43
Na szczęście dzisiejsza medycyna pozwala na to by kontrolować/wyzbyć się tego "daru" tudzież zapobiec "cudowi" posiadania potomstwa, nołlajf to jedno ze skuteczniejszych,nie polecam.

A co przywar i chvjowych wzorców część udaje mi się wyłapać,ale nie wszystkich,w takich kwestiach po wsze czasy nie da się spocząć na laurach,ciągła samokontrola,pilnowanie się praktycznie do dechy grobowej/chvjowego dzbanka na prochy.
Wiadomo,części człowiek się nigdy nie wyzbędzie,trzeba nad tym ciągle "siedzieć" .
Cóż - jesteśmy tylko ludziami,nie powinno się gnoić za każdą porażkę.
Oczywiście to wszystko ładne i proste tylko i wyłącznie na papierzysku,praktyka i życie są bezlitosne niczym papier ścierny dla włochatej,sklejonej kałem dupy.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Moderator

przez greg666 15 cze 2015, 13:38
nie chciał bym być w skórze kogoś kto będzie ode mnie zależny hehe

przez Artemizja 22 cze 2015, 06:11
Oczywiście to wszystko ładne i proste tylko i wyłącznie na papierzysku,praktyka i życie są bezlitosne niczym papier ścierny dla włochatej,sklejonej kałem dupy.
Jak wszystko w życiu. Byłoby zbyt pięknie, gdyby było prosto...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Arhol 22 cze 2015, 08:47
Albo i zbyt nudno :lol:
Pozostaje próbować to ograniczać,próbować,próbować,próbować.. Do "usrania" czy do skutku jak kto woli .
Moderator

przez mark123 29 sie 2015, 14:48
Już nie mam wątpliwości, że jednak powieliłem niezdrowe wzorce od rodziny (tyle, że wobec samego siebie, tak jak rodzina postępowała ze mną w dzieciństwie, tak ja teraz postępuje ze sobą).

przez cheiloskopia 29 sie 2015, 14:54
mark123 napisał(a):Już nie mam wątpliwości, że jednak powieliłem niezdrowe wzorce od rodziny (tyle, że wobec samego siebie, tak jak rodzina postępowała ze mną w dzieciństwie, tak ja teraz postępuje ze sobą).

Otóż to. Ja wyniosłam z domu przeświadczenie, że powinnam jak najmniej kosztować; do tej pory, choć mieszkam sama, zarabiam sama na siebie, żydzę sobie na wszystko (prócz fajek i kawy). A pieniędzy i tak nigdy nie mam :D

przez mark123 29 sie 2015, 15:38
Ze mną się bardzo cackano w dzieciństwie i teraz ja bardzo cackam się ze sobą. Matka i babcia się cackały i ich wzorce teraz powielam wobec siebie.
Ostatnio edytowano 29 sie 2015, 15:42 przez mark123, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg