Asertywność

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Asertywność

przez bittersweet 11 sie 2014, 16:55
GITS, mozesz rozwinac ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Asertywność

przez GITS 11 sie 2014, 16:59
bittersweet napisał(a):GITS, mozesz rozwinac ?

No przypuśćmy, że ja reaguję asertywnie, mówię spokojnie, rzeczowo, podaje fakty, a taka osoba jakby miała zatyczki w uszach. Nic do niej nie dociera, wręcz przyjmuje postawę agresywną. Robię kilka podejść i za każdym razem to samo, a niestety pracuje się razem. Co zrobić wtedy? Czy po prostu dać mu w jaja? :?

Asertywność

przez bittersweet 11 sie 2014, 17:32
GITS, osobiscie unikam pracy w grupie jak sie da. bo to pole minowe.moze wysyłaj do tej osoby uwagi mailem? Nie wiem czy to pomoze. ale zawsze masz podkładke ze o cos prosilas i kiedy. Nawet jesli kolega sie z tego nie wywiaze.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Asertywność

przez GITS 11 sie 2014, 17:46
bittersweet napisał(a):GITS, osobiscie unikam pracy w grupie jak sie da. bo to pole minowe.moze wysyłaj do tej osoby uwagi mailem? Nie wiem czy to pomoze. ale zawsze masz podkładke ze o cos prosilas i kiedy. Nawet jesli kolega sie z tego nie wywiaze.

Robiłam to i tylko zaostrzyło sytuację. Do tego jest to firma prawie rodzinna więc sama rozumiesz, że to walka z wiatrakami.
Ale to już odpuściłam tylko chodzi mi właśnie jak na przyszłość reagować na taką postawę, gdzie moja dobra wola i asertywność nie przemawia?Może ja coś zle robię? Może mam za łagodny głos? Może być też tak, że to druga strona jest tak zaburzona, że asertywnością się nie dotrze.
Chociaż z drugiej strony prawnicy potrafią zatkać każdego ;]

Asertywność

przez bittersweet 11 sie 2014, 17:58
GITS, z tego co opisujesz zachowywalas sie wobec kolegi odpowiednio. Ale Twoja asertywnosc nie wyleczy kogos z arogancji czy lenistwa ;)

Asertywność

przez GITS 11 sie 2014, 18:12
bittersweet napisał(a):GITS, z tego co opisujesz zachowywalas sie wobec kolegi odpowiednio. Ale Twoja asertywnosc nie wyleczy kogos z arogancji czy lenistwa ;)

Czyli jednak są przypadki gdzie albo trzeba odejść od takiej osoby albo dać w jaja i też odejść :D

Asertywność

przez Artemizja 17 sie 2014, 03:02
GITS, zawsze może się zdarzyć przypadek, na który asertywność guzik da :mrgreen: Trzeba brać na to poprawkę.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg