Psychologiczne techniki kontroli bólu

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Lilith 09 gru 2012, 21:42
Sporo osób ma problem z bólami głowy,kręgosłupa...
Oczywiście najczęściej stosowanymi metodami są interwencje farmakologiczne lub chirurgiczne.Niemniej jednak słyszałam o czymś takim jak psychologiczne techniki kontroli bólu.Przydałoby się obok inwazyjnych środków radzenia sobie z bólem,spróbować również czegoś innego,wspomagającego.Ma ktoś jakieś szersze informacje na ten temat?Na czym to polega?
(powrót do starego nicka) Lilith=Artemizja

Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez MARIAN1967 11 gru 2012, 23:11
Ja tylko mogę napisać jak to w życiu bywa.Wszystko zależy od powodu i okoliczności w jakich pojawia się ból . Rozmową bólu zęba nie zlikwidujesz. Ale np. problemy z którymi sobie nie radzisz ,przerastają cię mogą spowodować ból (ścisk)głowy. Jeśli rozmowa z życzliwą tobie osobą pomoże ci znaleźć rozwiązanie tych problemów to i ból zniknie.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez szczypiorek86 12 gru 2012, 00:34
MARIAN1967 napisał(a):Ja tylko mogę napisać jak to w życiu bywa.Wszystko zależy od powodu i okoliczności w jakich pojawia się ból . Rozmową bólu zęba nie zlikwidujesz. Ale np. problemy z którymi sobie nie radzisz ,przerastają cię mogą spowodować ból (ścisk)głowy. Jeśli rozmowa z życzliwą tobie osobą pomoże ci znaleźć rozwiązanie tych problemów to i ból zniknie.

Podpisuje się pod tym,ale na mnie tylko garśc tabletek działa...
szczypiorek86

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lilith 12 gru 2012, 19:55
No właśnie slyszałam,że jednak można stosować jakieś psychologiczne techniki,żeby spróbować złagodzić ból,ale nie mogę do tego dotrzeć,bo materiałów na ten temat jak na lekarstwo...a przynajmniej,ja znalazłam niewiele.
(powrót do starego nicka) Lilith=Artemizja

Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez agulka315 12 gru 2012, 20:28
Mnie kiedyś uczyła pani psycholog radzenia sobie z bólem. Nie pamiętam dokładnie na czym to polegało, ale mi to jakoś nie pomagało. Nigdy nie umiałam sobie radzić z bólem.

Sortuj wg