Psychologiczne techniki kontroli bólu

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Artemizja 09 gru 2012, 21:42
Sporo osób ma problem z bólami głowy,kręgosłupa...
Oczywiście najczęściej stosowanymi metodami są interwencje farmakologiczne lub chirurgiczne.Niemniej jednak słyszałam o czymś takim jak psychologiczne techniki kontroli bólu.Przydałoby się obok inwazyjnych środków radzenia sobie z bólem,spróbować również czegoś innego,wspomagającego.Ma ktoś jakieś szersze informacje na ten temat?Na czym to polega?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez MARIAN1967 11 gru 2012, 23:11
Ja tylko mogę napisać jak to w życiu bywa.Wszystko zależy od powodu i okoliczności w jakich pojawia się ból . Rozmową bólu zęba nie zlikwidujesz. Ale np. problemy z którymi sobie nie radzisz ,przerastają cię mogą spowodować ból (ścisk)głowy. Jeśli rozmowa z życzliwą tobie osobą pomoże ci znaleźć rozwiązanie tych problemów to i ból zniknie.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez szczypiorek86 12 gru 2012, 00:34
MARIAN1967 napisał(a):Ja tylko mogę napisać jak to w życiu bywa.Wszystko zależy od powodu i okoliczności w jakich pojawia się ból . Rozmową bólu zęba nie zlikwidujesz. Ale np. problemy z którymi sobie nie radzisz ,przerastają cię mogą spowodować ból (ścisk)głowy. Jeśli rozmowa z życzliwą tobie osobą pomoże ci znaleźć rozwiązanie tych problemów to i ból zniknie.

Podpisuje się pod tym,ale na mnie tylko garśc tabletek działa...
szczypiorek86

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Artemizja 12 gru 2012, 19:55
No właśnie slyszałam,że jednak można stosować jakieś psychologiczne techniki,żeby spróbować złagodzić ból,ale nie mogę do tego dotrzeć,bo materiałów na ten temat jak na lekarstwo...a przynajmniej,ja znalazłam niewiele.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez agulka315 12 gru 2012, 20:28
Mnie kiedyś uczyła pani psycholog radzenia sobie z bólem. Nie pamiętam dokładnie na czym to polegało, ale mi to jakoś nie pomagało. Nigdy nie umiałam sobie radzić z bólem.

Sortuj wg