Brak ciągłości wspomnień

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Brak ciągłości wspomnień

przez mark123 13 mar 2013, 23:38
Kilka z moich wspomnień z dzieciństwa wygląda dziwnie. Gdy w wyobraźni do nich wracam, to jest to tak, jakbym to nie był całkiem ja, tylko że jestem ja dorosły stojący gdzieś z boku i obserwujący jakieś dziecko, które postawą informuje mnie, co czuje.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Brak ciągłości wspomnień

przez Artemizja 16 maja 2013, 12:53
Strasznie mnie to wkurza. Mam luki w pamięci i nie mogę sobie dokładnie przypomnieć wydarzeń sprzed lat. Nic tylko czarna plama, wyrwy w pamięci, ewentualnie uczucia, emocje. Nic więcej. Nie wiem, czy są to jakieś nieistotne wydarzenia, czy coś, co zaważyło na moim życiu. Chciałabym po prostu wiedzieć.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Brak ciągłości wspomnień

przez Arhol 16 maja 2013, 15:36
U mnie brak wspomnień,czarna dziura,pojedyncze kadry,bywa to irytujące gdy ktoś pyta o przeszłość ja zaś nic nie pamiętam,nie kojarze co i jak..zwłaszcze dzieciństwo,niewiele kojarze..
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brak ciągłości wspomnień

przez siostrawiatru 16 maja 2013, 16:40
Ja to już w ogóle mam takie zaniki pamięci, że czuję się upośledzona umysłowo. A najgorsze jest to , że jest coraz gorzej.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Brak ciągłości wspomnień

przez Siding Spring 16 maja 2013, 22:10
Nie od lekow czasem?

Brak ciągłości wspomnień

przez siostrawiatru 16 maja 2013, 22:16
lubudubu, nie wiem od czego. Jest źle . Tyle wiem.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Brak ciągłości wspomnień

przez Siding Spring 16 maja 2013, 22:20
No jedyne co moge napisac to to zebys sie trzymala:). Ja mialem dzisiaj dobry dzien..wyszedlem do ludzi i potrafilem z kazdym nawiazac kontakt . Czasem se mysle ze jak naprawde chce to potrafie. Ale wlasnie wszystko rozbija sie o te checi no i zdolnosc do czerpania radosci z zycia..zdolnosc do odczuwania...to tak troche abstrahujac od tematu.

Brak ciągłości wspomnień

przez siostrawiatru 16 maja 2013, 22:32
lubudubu, mi terapeuta ostatnio powiedział, że ocenia moją siłę na 20% :shock:
Ja nigdy nie wychodzę do ludzi jeśli nie muszę. To zło konieczne.

Brak ciągłości wspomnień

przez Siding Spring 17 maja 2013, 08:50
A widzial Cie w 100%?

Brak ciągłości wspomnień

przez mark123 21 maja 2013, 15:51
Mnie zastanawia, czy w tych momentach, gdzie pojawiają się u mnie luki działo się coś istotnego, czy raczej nic ważnego, a na podstawie tego, co pamiętam przed daną luką nie jestem w stanie tak całkiem jednoznacznie stwierdzić.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Brak ciągłości wspomnień

przez Artemizja 25 maja 2013, 16:13
mark123, trudno powiedzieć, czy jest to coś istotnego, czy nie. Tego się chyba już nie dowiesz. Podobnie zresztą, jak i ja. No chyba, że jakimś cudem, luki w pamięci zaczną się wypełniać...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Brak ciągłości wspomnień

przez mark123 25 maja 2013, 17:10
Lilith napisał(a):mark123, trudno powiedzieć, czy jest to coś istotnego, czy nie. Tego się chyba już nie dowiesz. Podobnie zresztą, jak i ja. No chyba, że jakimś cudem, luki w pamięci zaczną się wypełniać...

Mnie bardzo ciekawią wydarzenia z luk, bo mam wrażenie, że przyczyny większości moich problemów znajdują się w niektórych lukach.

Brak ciągłości wspomnień

przez siostrawiatru 25 maja 2013, 21:21
lubudubu napisał(a):A widzial Cie w 100%?

Powiedział, że 100% to nawet On nie ma.

Brak ciągłości wspomnień

przez Siding Spring 25 maja 2013, 21:35
Napisalem tak bo trzeba miec odniesienie do jakies innej wartosci gdy mowi sie ze ktos jest w 20% formy.

Sortuj wg