Brak ciągłości wspomnień

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Brak ciągłości wspomnień

przez Artemizja 11 gru 2012, 21:03
Ja nie pamiętam większości swojego dzieciństwa.
Myślę,że jeżeli chodzi o wczesne dzieciństwo,to większość osób nie pamięta wszystkiego.Wydaje mi się,że to jest w granicach "normy".Chociaż oczywiście,mogę się mylić.Ludzka pamięć jest zadziwiająca...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Brak ciągłości wspomnień

przez Pieprz 11 gru 2012, 23:11
Myślę,że jeżeli chodzi o wczesne dzieciństwo,to większość osób nie pamięta wszystkiego.

wszystkiego w sensie niczego?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Brak ciągłości wspomnień

przez Artemizja 12 gru 2012, 20:09
Mushroom, no ma luki w pamięci jeżeli chodzi o okres wczesnego dzieciństwa.Czasami są jakieś przebłyski a czasami nie pamięta się nic...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brak ciągłości wspomnień

przez MadGregor 15 gru 2012, 21:57
A jak to się ma do powiedzmy testu osobowości? Kilkadziesiąt pytań dotyczących Waszych zachowań w różnych sytuacjach. Ja jeśli muszę się do nich wyrazić, mam z tym kłopot. Nie potrafię skojarzyć doświadczeń z przeszłości, na bazie których miałbym trafnie i rzetelnie odpowiedzieć. Przypuszczam, że gdyby jakieś zostało powtórzone tylko w innej formie, mógłbym udzielić innej odpowiedzi :?
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

Brak ciągłości wspomnień

przez pannaMartka 15 gru 2012, 22:27
Ja mam spore luki w pamieci i wielu zeczy nie pamietam- nawet tych z okresu np. liceum.. Nie mowie nawet o wczesniejszych latach..
pannaMartka

Brak ciągłości wspomnień

przez namiestnik 15 gru 2012, 22:48
Baaa

można zapomnieć nawet, że się miało niezłą depresję w szkole średniej. A potem się dowiedzieć tego od lekarza na podstawie grubego pliku z historią choroby.

Brak ciągłości wspomnień

przez Artemizja 21 gru 2012, 10:56
A ja myślałam,że ten problem dotyczy tylko mnie.Wygląda jednak na to,że jest to dość powszechne.Te luki w pamięci są bardzo denerwujące,bo w niektórych momentach człowiek po prostu nie wie,co się z nim działo...

Administrator

Brak ciągłości wspomnień

przez Saraid 21 gru 2012, 11:16
Lilith, dzieciństwo raczej pamietam ale co dziwne pózniej niektóre rzeczy się zatarły nie pamiętam albo podświadomośćje wyparła bo też nie było czego pamietać
Saraid

Brak ciągłości wspomnień

przez Gunia76 01 mar 2013, 14:59
Lilith, Ja też nie wiele pamiętam z dzieciństwa. Pojedyńcze epizody dosłownie. Dopiero pamięć mi wraca od wieku 18 lat :? od tamtej pory do teraz pamiętam dosłownie wszystko.
http://www.nerwica.com/post918275.html#p918275 TO WŁAŚNIE JEST MOJA HISTORIA

Brak ciągłości wspomnień

przez mark123 04 mar 2013, 17:04
Ja gdy się mocno próbuję zastanawiać, co się działo w momentach, których nie pamiętam, szczególnie z pierwszych kilku lat dzieciństwa, to w głowie włącza mi się muzyka o nastroju grozy, następnie dostaję gęsiej skórki i czasem do oczu próbują cisnąć się łzy. Nie wiem, z czego to wynika.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Brak ciągłości wspomnień

przez black swan 07 mar 2013, 20:49
Mam taką lukę w pamięci w okresie 10-11 lat, nie pamiętam przez co konkretnie się wtedy zmieniłam... Pamiętam, że byłam wcześniej wesołym dzieckiem, pewnym siebie, itp, a potem pamiętam że jakaś koleżanka zaczepiła mnie na korytarzu i pytała się czemu chodzę taka smutna, zamyślona z głową w dół i od tygodnia czy dwóch (już nie pamiętam) ciągle noszę te same ciuchy... Pamiętam jakieś nieprzyjemne epizody z nauczycielką, z matką, z ojcem, ale nie wiem czy wiązać to właśnie z tamtą depresją w szkole czy też od czegoś innego ona się pojawiła i czy to było w tym samym czasie, czy nie... Po prostu nie pamiętam dlaczego wtedy byłam taka zmieniona... :(
No risk - no fun, no pain - no gain.

Brak ciągłości wspomnień

przez NAD 08 mar 2013, 00:48
U mnie też występują luki w pamięci, lecz dotyczą one ostatnich 4 lat, nie pamiętam wielu ważnych w tamtym czasie epizodów w moim życiu. Mam nadzieje że kiedyś wspomnienia staną się bardziej dokładne :(
NAD

Brak ciągłości wspomnień

przez Candy14 08 mar 2013, 09:26
Lilith, Ja też nie wiele pamiętam z dzieciństwa. Pojedyńcze epizody dosłownie. Dopiero pamięć mi wraca od wieku 18 lat :? od tamtej pory do teraz pamiętam dosłownie wszystko.

U mnie gdzies tak od 15 roku zycia jak poszlam do szkoly sredniej. Moze dlatego ze dobrze sie tam czulam i po raz pierwszy mialam przyjaciol. Moglam uciekac w ten swiat z domu.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Brak ciągłości wspomnień

przez Gunia76 12 mar 2013, 10:20
Ostatnio byłam w teatrze. Niby bawiłam się dobrze, przedstawienie było śmieszne, od śmiania bolał mnie brzuch, a jednocześnie czułam się tam nieswojo, nie na miejscu, odczuwałam niepokój... nie wiedziałam dlaczego...az nagle przypomniałam sobie,że ja tu byłam...z rodzicami jak byłam mała, miałam kilka lat 3-4. Przypomniało mi się że siedzieliśmy w loży na górze i mi się straszliwie nudziło, bo to była jakaś uroczystość z okazji święta narodowego i jakieś przemówienia pamiętam. I przypomniało mi się że rodzice mnie ciągle upominali że mam siedzieć cicho i nie kręcić się, nie gadać, nie przeszkadzać, nie wstawać, nie wychylać się :shock: czyli, że dzieciństwo można sobie przypomnieć....
http://www.nerwica.com/post918275.html#p918275 TO WŁAŚNIE JEST MOJA HISTORIA

Sortuj wg