Techniki relaksacyjne

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Techniki relaksacyjne

przez Wilczekstepowy 09 cze 2013, 19:07
Witam Wszystkich serdecznie! :)

Czy jest ktoś tutaj na forum kto stosuje trening autogenny? Tak o to pytam, bo ja sam od jakiegoś czasu, po raz któryś zacząłem stosować. Faktycznie po jakimś czasie pomaga się relaksować i jakoś rozluźnia cały organizm, jak i psychikę. Wszystko wydaje się ok, ale jest jeden problem. Trening ten jest strasznie monotonny i po prostu po jakimś czasie zaczyna mi się nudzić. Nie chce mi się znowu kłaść na materacu i w kółko słuchać tego samego, i to mimo tego... że wiem, że odniosę z tego korzyść.

Ma ktoś taki podobny problem z motywacją do mojego? Jak sobie z tym radzicie?

Techniki relaksacyjne

przez Chada 22 cze 2014, 15:26
Czy ktoś stosowałem trening autogenny Schulza w depresji czy przynosiło to jakieś efekty jeśli tak to jakie dodam że nie mam żadnej nerwicy i objawów somatycznych z nią związanych ?

Lamotrygina 150mg

Techniki relaksacyjne

przez Artemizja 04 mar 2015, 06:04
Mógłby ktoś opisać trening Shultza? Wiem, że jest tego cała masa w Internecie, ale jednak inaczej jest przeczytać opis od "towarzysza niedoli" niż czystą teorię.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Techniki relaksacyjne

przez mclain 03 kwi 2015, 11:37
Z ciekawych technik relaksacyjnych to na pewno polecam Jacobsona. Tutaj jest trochę zmodyfikowana jego metoda: https://www.youtube.com/watch?v=4YEAKwLGT5I
Na pewno warto też sprawdzić ten zestaw technik relaksacyjnych: http://blog.hepika.pl/pozostale-wpisy/t ... aksacyjne/
No i dużo nad sobą pracować, żeby się tego fajnie nauczyć :)

Techniki relaksacyjne

przez Artemizja 20 gru 2015, 18:15
Nie mam do tego cierpliwości.I czasu...niestety...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg