Pustka

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Pustka

przez Pieprz 06 gru 2012, 17:13
Lilith napisał(a):Gorzej,kiedy przyczyn jest tak dużo,że człowiek nie wie,za co się zabrać...

chyba zacząłbym od zrobienia listy
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Pustka

przez Artemizja 07 gru 2012, 16:12
Mushroom, a co później?Kiedyś próbowałam pracować samodzielnie nad zlikwidowaniem przyczyn uczucia pustki,ale marnie mi to wychodziło...

Najgorsze jest to,jak w którymś momencie ma się wrażenie,że stanęło się w martwym punkcie i nie ma już zupełnie nic-przeszłość jest zbyt bolesna,żeby do niej wrócić,teraźniejszość jest mętna,smutna,a przyszłości w ogóle nie sposób sobie wyobrazić.W dodatku ma się wrażenie,że jest się w środku "pustym" i nie ma czego się chwycić...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Pustka

przez venividivici 07 gru 2012, 17:38
Trudny temat, ale czasem ciągnie mnie do bycia pustym w środku, bo tylko dzięki temu mogę się potem napełnić.
Jak jestem pusty w środku, to mogę zdecydować, czym chcę się napełnić. Może akurat dziś nie chcę? W porządku.

Kilka dni dużej intensywności życia i staję się pusty w środku... i dobrze mi z tym.
Czas napełni mnie z powrotem. Czasem nic innego nie mogę zrobić.

Tak jak czasem górski staw staje się pusty i musi poczekać na ulewę, poddać się przyrodzie.
Jak staw się opróżni, to również się oczyści. I na nowo napełni się czystym deszczem z nieba.
Co można znaleźć w zakurzonym sejfie?
http://pustapelnia.wordpress.com

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pustka

przez trek 07 gru 2012, 18:05
czytałem, ze umysł co chwile się pożywia rożnymi obiektami, koncepcjami itd., wlasnie by zaspokoić uczucie wewnętrznej pustki i że warto go wzmocnić tak by tego nie robił.
trek

Pustka

przez Artemizja 18 lip 2013, 18:18
Myślę,że uczucia pustki nie wypełnią ani koncepcje,ani wiedza...
Bardziej bym powiedziała,że uczucie pustki oscyluje wokół próby odcięcia się od negatywnych emocji,których nie potrafi się przeżyć, tego, co jest dla Nas zbyt trudne...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Pustka

przez deader 18 lip 2013, 19:49
"Epidemic of addiction, worshipping the pill
Drown them all with alcohol, anything for thrills
Precious life goes up in smoke, going nowhere fast
The world is running rampant and you know that this can't last

I want everything that makes me feel alright
That feels alive, don't ask me why
I want everything, right before my eyes
I can't deny I want to be the King!"

MEGADETH - "Kingmaker"

"Pustka" czasem mnie dopada, walę się wtedy na łóżko i gapię w sufit pozwalając jej na chwilę mną zawładnąć, żeby się franca rozgościła, po czym po kilku minutach zrywam się żeby zacząć ją przegonić. Czymkolwiek co mam pod ręką. Muzyką, filmem, pigułką, drinkiem. Zająć się czymś nawet mało produktywnym, ale odciągającym myśli od tej pustki, od myślenia o niej. Bo im więcej się tą pustkę analizuje, grzebie, to tylko się w tą czarną dziurę zapada. Staram się robić to co w zacytowanym fragmencie piosenki - "chcę wszystkiego co sprawi że poczuję się dobrze, poczuć się żywym, bez pytania - czemu; chcę to mieć w zasięgu wzroku, nie zaprzeczę - chcę być KRÓLEM!"
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Pustka

przez ameliaa 20 lip 2013, 22:36
W moim wypadku niestety nic nie jest w stanie rozprawić się z tą pustką można powiedzieć, że wręcz czuje ją fizycznie. Cały czas czegoś mi brak

Pustka

przez Artemizja 21 lip 2013, 12:09
ameliaa, a próbowałaś bardziej się w to zagłębić? Poczucie pustki musi miec jakąś przyczynę...

deader, pomaga Ci takie odciąganie myśli? Mnie na poczucie pustki nic nie pomaga. Nawet jak się czymś zajmę, to i tak ją w sobie czuję. W dodatku mam wrażenie, że to, co robię nie ma sensu, wartości. Na szczęście takie odczucie nie trwa wiecznie...

Administrator

Pustka

przez deader 21 lip 2013, 12:46
Lilith napisał(a):deader, pomaga Ci takie odciąganie myśli? Mnie na poczucie pustki nic nie pomaga. Nawet jak się czymś zajmę, to i tak ją w sobie czuję. W dodatku mam wrażenie, że to, co robię nie ma sensu, wartości. Na szczęście takie odczucie nie trwa wiecznie...

Ano. Serio, robię wszystko co mi przychodzi do głowy żeby się wyrwać ze studni grawitacyjnej tej "czarnej dziury". Czasem w bardziej, czasem w mniej zdrowy sposób... Ale pustka jest do dupy, już wolę nawet czymś się naćpać i pożyć kilka lat krócej niż się męczyć pustką tu i teraz. Do takich ekstremalnych autodestrukcyjnych metod na szczęście nie muszę uciekać za często, zazwyczaj udaje się pokonać ten syf zdrowszymi metodami.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Pustka

przez monk.2000 21 lip 2013, 12:50
Pustka to niezłe dziadostwo, znam to doskonale.
Z racji, że nie mogłem się jej pozbyć, zacząłem się zastanawiać czym ona jest i czy można ją utożsamiać z buddyjską pustką. Znalazłem wiele podobieństw, stąd jestem w pół drogi między treścią, a pustką. Co dalej? Jedno wygra, nie wiem które, ale niech to będzie trwałe szczęście. :)
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Pustka

przez ameliaa 21 lip 2013, 14:52
Lilith im bardziej próbuję tym bardziej ją czuję, czasem zastanawiam się czy wręcz za dużo czasu nie poświęcam rozmyślaniom. To chyba już jest część mojej osobowości

Pustka

przez Artemizja 31 lip 2013, 19:18
U mnie ostatnio dominowało poczucie pustki, ale doszłam do tego, że bierze się ono z emocji, z którymi sobie nie radzę. W momencie, kiedy coś mnie przerasta, moja psychika całkowicie mnie odcina od jakichkolwiek emocji- zarówno tych negatywnych jak i pozytywnych. W konsekwencji zostaje pustka, czarna dziura. Dopiero, kiedy napięcie opada, jestem w stanie poczuć się trochę bezpieczniej, spokojniej, blokada puszcza i pustka się wypełnia...

Administrator

Pustka

przez marimorena 31 lip 2013, 20:14
u mnie całkowita pustka i brak uczuć jest właśnie głównym problemem, który jednocześnie uniemożliwia próby naprawienia. automatycznie odbijam wszystko co mogłoby być dobre bo pustka daje mi jakieś poczucie bezpieczeństwa.

Pustka

przez anna.anakaia 01 sie 2013, 02:46
Momentami czuję się "wyprana"z czegokolwiek-z emocji,uczuć...

Chyba nie doświadczyłam takiej totalnej pustki. Zawsze są we mnie jakieś emocje, pozytywne i te których nie chcę. Wszystko je wywołuje, przeszłość, przyszłość, teraźniejszość, słowa, spojrzenie, dotyk, posty na forum. A czasami chciałabym się tak totalnie wyłączyć, bez uczuć, nie czuć, nie przeżywać. Na chwilę chociaż.
anna.anakaia

Sortuj wg