Konformizm

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Konformizm

przez Artemizja 12 sty 2013, 20:17
Konformizm może również być wykorzystywany.W tym znaczeniu dana osoba pokazuje drugiej stronie,że się zgadza,ale w rzeczywistości może też mieć w tym swój cel.Świadomie może próbować wkraść się w łaski drugiej osoby,bo chce coś na tym zyskać...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Konformizm

przez mark123 14 sty 2015, 15:41
W realu jestem zazwyczaj konformistą, a w internecie nonkonformistą.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Konformizm

przez samotny_wilk 03 lut 2015, 23:24
Pół na pól. Widze bezsens w tym całym wyścigu szczuru, gonitwą za kasą żeby i tak potem umrzeć i nie mieć nic, ale jednak chciałbym spokojnego stabilnego życia. nie wymagam luksusów, choć mysle ze to ile chcialbym kiedys zarabiac i jak zyc za x lat patrzac na dziesiejsze warunki pewnie bedzie luksusem. chce tylko moc zajmowac sie hobby i nie glodowac ani zadluzac sie pod koniec miesiaca

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Konformizm

przez greg666 14 lut 2015, 11:09
ja robię swoje i się dostosowuję do otoczenia. Tak jak napisaliście czasami trzeba poudawać ;)

Konformizm

przez ideaxp 15 lut 2015, 17:33
To jest bardzo interesujące pytanie, myślę, że nie można być 100% konformistą lub nonkonformistą.
Przykładowo, jeśli chodzi o poglądy polityczne i codzienne zachowanie, jestem nonkonformistą, ale już nie mogę się uwolnić od ...rodziny. Nie mieszkam z rodzicami od bardzo dawna, ale mam ogromny problem by zmienić miasto zamieszkania lub kraj, więc inne osoby mają na mnie wpływ. Gdybym był sam, zapewne siedziałbym na plaży na Filipinach lub gdzieś w Ameryce Południowej, a tak idę ścieżką wytyczoną przez tradycję, rodzinę i społeczeństwo, czyli:
-ożeń się
-kup mieszkanie
-miej dzieci
-pracuj
-umrzyj

Konformizm

przez bittersweet 15 lut 2015, 18:30
Konformizmu nie lubie, nie lubie tez ludzi zachowujacych sie jak owce w stadzie. Czasami tez sie tak zachowuje /kiedy wydaje mi sie, że brak szans na przeforsowanie własnego zdania/, ale z reguły później tego załuje. Nie potrafie zmienic swojej postawy albo poglądów tylko dlatego, że różni sie od większosci. Irytuja mnie argumenty : "wszyscy tak zyja" albo "wszyscy tak robią" - ciśnie sie na usta odpowiedź - miliony much nie moga sie mylić jedzac g*owno, wiec ja tez mam je jesc ? :roll:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Konformizm

przez TesullPDRS 23 lut 2015, 14:48
konformiści to /cenzura/ jebane lamusy wiec pierdolic ich. Tych szaraków bez mózgu!
"Nie boję się biedy, wiem że spłacę kredyt
Skoro bogate mam wnętrze, to na zewnątrz też coś będzie"
- Bosski Roman

Konformizm

przez Artemizja 23 lut 2015, 16:06
TesullPDRS, jesteś na Forum niecałe 24 h, a w swoich postach notorycznie łamiesz Regulamin. Albo zaczniesz pilnować języka, albo bardzo szybko pożegnasz się z tym miejscem.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Konformizm

przez TesullPDRS 26 lut 2015, 19:51
yo, Artemizja, o co ci chodzi?
"Nie boję się biedy, wiem że spłacę kredyt
Skoro bogate mam wnętrze, to na zewnątrz też coś będzie"
- Bosski Roman

Konformizm

przez Artemizja 07 mar 2015, 08:01
Poczytaj Regulamin i wątki odnośnie zachowywania się na Forum, to będziesz wiedział. Zaczniesz przesadzać z wulgaryzmami (co obrazuje Twój post choćby w tym temacie), chamstwem, będziesz kogoś obrażał bądź atakował personalnie - pożegnasz się z Forum. Takie panują tutaj zasady, które zaakceptowałeś przy Rejestracji. Albo się dostosujesz, albo stąd wylecisz.

Administrator

Sortuj wg