Konformizm

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Konformizm

przez Artemizja 04 gru 2012, 17:36
Z definicji :
Konformizm to zmiana zachowania lub opinii danej osoby spowodowana rzeczywistym lub wyobrażonym naciskiem ze strony jakiejś osoby lub grupy ludzi. Zachowanie konformistyczne pojawia się w wyniku działania innych.
Podporządkowanie się wartościom, poglądom, zasadom i normom postępowania obowiązującym w danej grupie społecznej. W tym rozumieniu jest to zmiana związana z faktem, że członek grupy miał początkowo inne zdanie czy inaczej się zachowywał niż grupa, a następnie je zmienił w kierunku zgodnym z oczekiwaniami grupy. Konformizm według Stanisława Miki to również zgodność, zbieżność istniejąca między członkami grupy, jeśli chodzi o zachowania, normy i postawy. Jako przeciwieństwo zachowania konformistycznego podawany jest nonkonformizm lub antykonformizm.
A jak jest w Waszym przypadku?Zastanawialiście się nad tym,czy jesteście konformistami?Jeśli tak, to jak to wpływa na Wasze życie?Zachęcam do dyskusji.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Konformizm

przez Vian 04 gru 2012, 17:38
Jestem kretyńską nonkonformistką i rozpieprza mi to często życie.
Gdybym była konformistką jak normalni ludzie, to już bym pewnie miała własny dom z basenem i samochód z szoferem.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Konformizm

przez shinobi 04 gru 2012, 19:47
Vian napisał(a):Jestem kretyńską nonkonformistką i rozpieprza mi to często życie.
Gdybym była konformistką jak normalni ludzie, to już bym pewnie miała własny dom z basenem i samochód z szoferem.

Czyli postanowiłaś klepać biedę, co jest buntem przeciwko wszędobylskiej konsumpcji, koncernom i trustom?
Moja kontestacja nie zaszła tak daleko nawet podczas dwytygodniowej fascynacji The Doors w trzeciej klasie liceum, zaś parówki mechanicznie oddzielone od kości szamam ze względu na konformizm, bierność i to że zawsze dam się życiu wyruchać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Konformizm

przez carlosbueno 04 gru 2012, 20:01
Vian napisał(a):Jestem kretyńską nonkonformistką i rozpieprza mi to często życie.

a ja jestem raczej konformistą i nie mam kompletnie nic: pieniędzy, pracy, zawodu, dziewczyny, nawet prawa jazdy itd, konformizm wcale nie gwarantuje sukcesów życiowych, ale jakbym był nonkonformistą to mniej by mnie to bolało że niczego nie mam, bo zależało by mi na czym innym.
Największy Forumowy Maruda

Konformizm

przez Artemizja 04 gru 2012, 20:45
Ja też jestem nonkonformistką.Mam własne zdanie i potrafię go bronić.Ale...no niestety przez to jest trudniej...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Konformizm

przez carlosbueno 04 gru 2012, 20:47
ja to czasami wmawiam innym i sobie że jestem nonkonformistą bo skoro nie mogę być taki jak inny to muszę sobie to jakoś tłumaczyć, np że nie zależy mi na pieniądzach, dziewczynie, normalnym życiu.
Największy Forumowy Maruda

Konformizm

przez shinobi 05 gru 2012, 08:52
Ja już sobie nic nie wmawiam, wiem, że jestem chujowy i przegrałem życie.

Konformizm

przez Artemizja 06 gru 2012, 18:32
shinobi, ej...ależ masz podejście :pirate:

Administrator

Konformizm

przez Ferdynand k 06 gru 2012, 18:49
jestem nonkonformistą
Naczelny Użyszkodnik

Konformizm

przez Pieprz 06 gru 2012, 20:03
Jestem konformistą od czasu do czasu, kiedy jest to dla mnie wygodne i wiem że nie ranię tym bliskich. Nie czuję się gorszy z tego powodu.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Konformizm

przez Artemizja 09 gru 2012, 21:49
Mushroom, myślę,że to najrozsądniejsze podejście.

Administrator

Konformizm

przez Siddhi 11 gru 2012, 22:01
Ja bym znacznie rozwinął definicję konformizmu i nonkonformizmu... ale mi się znowu nie chce, więc zostawię jak jest.
Konformizm - martwe ryby płyną zawsze z prądem.
Nonkonformizm - tylko zdrowe ryby mogą płynąć pod prąd :smile:
Siddhi

Konformizm

przez Artemizja 13 gru 2012, 00:16
Siddhi, rozwiń jak będziesz miał chwilę.To,co jest podane wyżej to wyjątkowo wąska definicja,podana żeby zacząć dyskusję..

Administrator

Konformizm

przez trek 13 gru 2012, 00:50
zdanie wlasne mam czesto inne, ale nie zawsze chce mi sie je forsowac, czy oznajmiac, czy jestem konformista czy niekonformista? Przydalby sie jakis test. :D
trek

Sortuj wg