Słowa które ranią...

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Słowa które ranią...

przez Artemizja 02 gru 2012, 19:33
Cudze słowa potrafią zranić bardziej niż cokolwiek innego.Zapadają głęboko w pamięć i krążą później po głowie jak natrętne muchy,których nie można odgonić.Bywa,że niejedno bierzemy siebie bardzo do serca i rozpamiętujemy przez długi czas.Przykre słowa rzutują później na Nasz nastrój,samoocenę,relacje z innymi...Jak dociec tego czy te słowa są prawdziwe,czy nie?W jaki sposób uwolnić się spod ich ciężaru i tym samym poczuć się lepiej?Jak zweryfikować to,co mówią inni?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Słowa które ranią...

przez sleepwalker 02 gru 2012, 20:38
Zauważyłam, że lepiej nie pozwalać innym na negatywą oceną wobec siebie, na jakieś żarty... Bo wtedy za jakiś czas mimowolnie przyjmie się taką rolę w której się obrywa. Więc najlepiej jest albo być asertywnym, albo trzymać się z boku. Nie można pozwolić sobie przyczepić "etykietki", której nie chcemy.
Saying all I know is I gotta get away from me.

Słowa które ranią...

przez Artemizja 02 gru 2012, 21:15
A co jeżeli ranią najbliżsi?Wtedy nie można stanąć z boku.Ich słowa najbardziej ranią...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Słowa które ranią...

przez szczypiorek86 02 gru 2012, 22:30
A jeszcze gorzej gdy aż za bardzo potrafimy to w sobie ukrywać,udawać i wewnątrz i na zewnątrz ,że nas to nie rusza (wiem po sobie ).
szczypiorek86

Słowa które ranią...

przez mark123 02 gru 2012, 22:48
Ja negatywne słowa kierowane wobec mnie odczuwam jako prawdę, a pozytywne jako fałsz lub są mi obojętne. Mocno rani mnie nawet najdrobniejsze negatywne słowo skierowane do mnie i nawet wypowiedziane tylko 1 raz, ale staram się tego nie okazywać. W zasadzie to od dziecka tak mam.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Słowa które ranią...

przez Candy14 03 gru 2012, 00:36
Kiedys ktos poownal slowa do wbijania gwozdzi.. co z tego ze przeprosisz i wyciagniesz gwodz? dziura po nim wciaz w Tobie zostanie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Słowa które ranią...

przez Siddhi 03 gru 2012, 00:48
Samo słowo nie krzywdzi, zależy jak je odbieramy. Każdy inaczej, niektórych ranią nawet drobne uwagi, wszystko odbierają bardzo dotkliwe, innych nie ruszają zniewagi i przekleństwa w ich kierunku, tak więc to nie w samych słowach tkwi przyczyna bólu.

I tak też sprawę postrzega się w wielu filozofiach i religiach wschodu. Jeśli ktoś cię skrzywdził słowem, to przyczyna cierpienia jest w tobie i to na swoich odczuciach bardziej należy się skupić niż tylko uciekać od negatywnych słów i liczyć, że w przyszłości nie spotka się osób, które by to robiły.
Siddhi

Słowa które ranią...

przez Candy14 03 gru 2012, 01:06
Siddhi, ja mysle ze dzieci odbieraja krzywdzace slowa tak jak potrafia..nie splywaja po nich..czuja raczej ze zawiodly i sa do niczego
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Słowa które ranią...

przez Siddhi 03 gru 2012, 01:17
Fakt, po mnie nie spływały, dziś już jest znacznie lepiej.
Siddhi

Słowa które ranią...

przez Vian 03 gru 2012, 01:20
.Jak dociec tego czy te słowa są prawdziwe,czy nie?

Tzn w jakim sensie prawdziwe?
Prawdziwe w sensie jak powiedzmy Tomek powie mi "Jesteś głupia", to czy faktycznie jestem głupia, czy prawdziwe w znaczeniu - Tomek serio uważa, że jestem głupia, a nie powiedział to pod wpływem chwilowych emocji?
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Słowa które ranią...

przez Artemizja 03 gru 2012, 06:00
Vian, pierwszy wariant...

Administrator

Słowa które ranią...

przez szczypiorek86 03 gru 2012, 13:07
Mnie np. paradoksalnie od jakiegoś czasu raniu może za dużo powiedziane,ale bolu,uderza słowo przepraszam .Ot...taki uraz pozostał i nie ważne ,że teraz jest użyte np. w innym kontekście ...
szczypiorek86

Słowa które ranią...

przez Artemizja 03 gru 2012, 20:10
Mnie np. paradoksalnie od jakiegoś czasu raniu może za dużo powiedziane,ale bolu,uderza słowo przepraszam
W jakim kontekście bylo używane,jeżeli mogę zapytać?

Administrator

Słowa które ranią...

przez szczypiorek86 03 gru 2012, 21:18
Lilith napisał(a):
Mnie np. paradoksalnie od jakiegoś czasu raniu może za dużo powiedziane,ale bolu,uderza słowo przepraszam
W jakim kontekście bylo używane,jeżeli mogę zapytać?

Niby miłości...
szczypiorek86

Sortuj wg