Agresja

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Agresja

przez mark123 04 lip 2013, 17:24
Vian napisał(a):No ale moja agresja jego agresję ostudziła, więc jednak nie do końca miałaś rację.

Niektórzy na agresję reagują całkowitą uległością.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Agresja

przez Hans 04 lip 2013, 17:24
Vian napisał(a):A ja im dłużej żyję, tym bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że agresja jest bardzo niedoceniana i ma zły PR.
Czytał ktoś z Was tę osławioną trylogię "Millenium"? Tam główna bohaterka to społeczny dramat, na pozór wszystkich pierze, razi prądem, strzela do nich i okłada czym popadnie, a w praktyce to wybitnie inteligentna osoba, która po szybkiej analizie wszystkich opcji wybiera tę maksymalnie bezpieczną. Jak nie znoszę kryminałów - ta seria to psychologiczna perełka ^^

Z innej beczki - fachowo nazywa się przemieszczeniem, potocznie wyżywaniem się. Dupowaty szef, który ma żonę-heterę, której się nie potrafi postawić, wyżywa się na pracownikach, żeby odbić sobie frustracje. Przed 5 minutami obserwowałam taką sytuację...

Na Was ktoś się wyżywa?

To literacka fikcja. W życiu to kończy się więzieniem, szpitalem lub zgonem.
Feed your head
Feed your head

Agresja

przez Vian 04 lip 2013, 17:31
W sensie że można stosować agresję inteligentnie to fikcja, czy konsekwencje działań bohaterki?
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Agresja

przez Hans 04 lip 2013, 18:28
Vian, trochę za gorąco dzisiaj dla mojego mózgu. Konsekwencje w realnym świecie mają zazwyczaj taki finał. Co rozumiesz pod pojęciem inteligentnego stosowania agresji? Ja widzę tylko dwie drogi, albo agresja jest nastawiona na jakiś wymierny cel, albo bezsensowna w stylu łora pod sklepem, który atakuje nieznane sobie osoby, ewentualnie niekontrolowany wybuch agresji spodowany prowokacją. W tym pierwszym przypadku należy jeszcze rozważyć wydatek energetyczny, czy agresja lub grożenie nią się opłaci, zyski mogą być niewspółmiernie małe do poniesionych kosztów.
Feed your head
Feed your head

Agresja

przez Vian 04 lip 2013, 18:43
Jakoś skomplikowanie piszesz. ^^'
Przez pojęcie inteligentnej agresji rozumiem analizę sytuacji, możliwych rozwiązań, następstw tych rozwiązań i zastosowanie takiego, które jest najkorzystniejsze - czasem jest to reakcja agresywna.

Btw - w książce zachowanie bohaterki też miało nieciekawe konsekwencje. ;-)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Agresja

przez Hans 04 lip 2013, 18:48
Vian, bo mi się "procesor" przegrzewa.
To Cię dobrze zrozumiałem.

O książce jedynie słyszałem, widziałem film, ale mam w głowie jedynie mętny obraz całości.
Feed your head
Feed your head

Agresja

przez lukk79 05 lip 2013, 01:04
Agresja jest czymś innym niż gniew, ja kiedy czuję gniew to potrafię go skierować jak chcę, może mnie wzbogacać, widzę ostrzej. Przy agresji jestem bezsilny, staram się tylko wtedy panować nad sobą na tyle żeby nie powiedzieć nic głupiego albo głupio się zachować. Agresja jest dla mnie nieprzyjemnym bardzo uczuciem, łączę ją z bezsilnością właśnie. Gniew jest momentem wyzwolenia ale trwa bardzo krótko w porównaniu do agresji. Nie umiem sobie zbytnio radzić z agresją, u mnie wywołują ją głownie sprawy damsko-męskie, kobiety, które uważam powinny być zbawieniem, a są niektóre z nich bezwzględne po prostu. Bezsilność kiedy nic nie można powiedzieć, nic zrobić przez co czuję się tak, że nie wiem co mam ze sobą zrobić i wkurza mnie to strasznie. Czasem to potrafi zamienić się w gniew i wtedy występuje u mnie jasność umysłu, mogę się konfrontować, ale co z tego, to i tak nic nie daje. Dziewczyny kontra chłopcy jak było w pewnej piosence. Często czuję gniew na polityków, złodziei, oszustów i tego typu szumowiny.
Pierwszy Romantyk Forum

Agresja

przez rotten soul 17 lip 2013, 20:27
Odnośnie agresji to mam pytanie do Panów, którzy wybierają się na zlot. Czy któryś z Was ma napady niekontrolowanej agresji po pewnej ilości alko? Jeśli tak, to uprzedźcie mnie zawczasu to nie będę z Wami łykał za dużo, ani męczył trudnymi tematami. Ja sam agresji nie znoszę, dlatego wolałbym wiedzieć wcześniej czy ktoś z Was ma skłonności do psucia innym zabawy. Pytam całkiem poważnie. W sumie do Pań też mógłbym skierować to pytanie, ale naprute i agresywne dziewczyny to raczej dużo rzadsze zjawisko.
rotten soul

Agresja

przez zmienny 17 lip 2013, 21:15
rotten soul, to w temacie o zlocie się zapytaj nie tutaj:D
zmienny

Agresja

przez rotten soul 17 lip 2013, 22:57
zmienny,
W sumie racja, ale ten temat jest o agresji, to się podpiąłem. Ponad to przeprowadzam wieczorną odkopywania tematów, bo nie mam gdzie nabijać postów ;)

To co mam na Ciebie uważać podczas libacji czy nie?

-- 17 lip 2013, 22:57 --

rotten soul napisał(a):zmienny,
W sumie racja, ale ten temat jest o agresji, to się podpiąłem. Ponad to przeprowadzam wieczorną akcję odkopywania tematów, bo nie mam gdzie nabijać postów ;)

To co mam na Ciebie uważać podczas libacji czy nie?
rotten soul

Agresja

przez zmienny 17 lip 2013, 23:02
ja nie jestem agresywny.
zmienny

Agresja

przez rotten soul 17 lip 2013, 23:25
zmienny,
I już jestem spokojniejszy. Ja też nie jestem, chyba, że się muszę bronić. No, ale wtedy człowiek nie ma wyjścia.
rotten soul

Agresja

przez deader 17 lip 2013, 23:30
Nope, ja się upijam "na filozofa" :D
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Agresja

przez Arhol 18 lip 2013, 08:16
Na mnie nie,robie się jeszcze bardziej pokojowy i spokojny po alko :mrgreen:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg