Nie chcę kochać

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Nie chcę kochać

przez Saraid 31 gru 2012, 12:57
nieboszczyk, dlaczego masz kochać na zabój?ucz sie kochać mądrze wtedy nic się złego nie stanie.
Saraid

Nie chcę kochać

przez nieboszczyk 31 gru 2012, 13:03
Svafa napisał(a):nieboszczyk, dlaczego masz kochać na zabój?ucz sie kochać mądrze wtedy nic się złego nie stanie.

jak miałem 12-17 lat tez wierzyłem w miłość od pierwszego wejrzenia.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Nie chcę kochać

przez Saraid 31 gru 2012, 13:05
nieboszczyk napisał(a):
Svafa napisał(a):nieboszczyk, dlaczego masz kochać na zabój?ucz sie kochać mądrze wtedy nic się złego nie stanie.

jak miałem 12-17 lat tez wierzyłem w miłość od pierwszego wejrzenia.

wiesz co a ja nie do dziś nie wierze,ale wiem że racjonalnie podchodząc do uczuć na tyle na ile jestesmy w stanie mozna przeżyć coś pięknego.
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nie chcę kochać

przez Nana13 31 gru 2012, 13:06
Pitu, odwrotnie :)

człowiek nerwica napisał(a):Tak ludziom wmawiają media i komedie romantyczne.Do niczego nie jesteśmy stworzeni.

Zgodze sie z ta czescia posta. Nie kazdy musi byc taki sam. To że dla kogos sensem zycia jest miłosc, nie oznacza, ze tak jest dla wszytskich. Dla jednej kobiety priorytetem jest znalezienie męza i urodzenie dzieci, dla innej np. kariera zawodowa oraz pieniadze. Nikt nie ma prawa wmawiac komus co jest lepsze, a co gorsze.

A co do reszty posta to chyba nie do konca tak jest. Prawdziwa milosc nie jest niszczacym uczuciem, wystarczy spojrzec na "zakochanych". Prawdziwa, szczera, bezinteresowna milosc zdarza sie szalenie rzadko, ale wydaje mi sie, ze jak juz jest to chyba wielki pozytyw i pozwala pezetrwac nawet ciezkie chwile. Tylko milosc nie jest dla kazdego (miedzy innymi nie dla mnie) i nie chodzi o "spoleczne normy wygladowe". A ze sie "puszcza na boku" to akurat nie jest natrectwo tylko fakt przynajmniej jesli chodzi o mezczyzn 8)
...potwory nie istnieją, ale ludzie tak...

Nie chcę kochać

przez Candy14 31 gru 2012, 13:10
miłośc jest wręcz niebezpieczna.bo prowadzi do depresji,autoagresji,załamania i zakładu zamknietego.wielu szaleńców którzy zabijają przypadkowe osoby bez motywu to właśnie ofiary takiej "miłości" którzy uwierzyli że mogą mieć kogo kto jest w ich typie.

Konrad rozumiem, ze kazdy pisze ze swojej perspektywy..moje posty na temat milosci tez sa subiektywne. Ale Ty zdajesz sie twierdzic , ze Twoja perspektywa jest jedyna i sluszna a to juz smieszne
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Nie chcę kochać

przez bittersweet 31 gru 2012, 13:59
Ja nigdy nie byłem w związku,a nie chcę kochać.Uważam,że miłość do kogoś to najgorsze uczucie jakie człowiekowi może się przydarzyć,najbardziej skomplikowane,denerwujące - albo inaczej : kosztujące dużo nerwów i niepotrzebnego stresu
Ale skąd to wiesz, jak nie byłeś w związku ?
to uczucie niszczące - zwłaszcza jeżeli nie odpowiada się wymuszonym społecznym normom wyglądowym
Miłość nie kieruje sie wyglądem, inaczej wszyscy starzy albo brzydcy byliby samotni ...
W ogóle ładowanie się w związki przynosi same problemy,nie dość,że trzeba się użerać z drugim człowiekiem,to jeszcze trzeba się ciągle starać,robić z siebie kogoś kim się nie jest,męczyć się ciągle z tą drugą osobą
Dla mnie udany związek polega własnie na nieudawaniu nikogo ani niczego, swobodzie, sympatii i wzajemnej pomocy. Jak relacja przestaje być czymś pozytywnym trzeba ją naprawić albo skończyć, a nie się razem męczyć :?

Poza tym sądzę, że nie ma się co zniechęcać, jak coś komuś nie wyszło. Równie dobrze można nie jeść, bo się kiedyś zatrułem albo nie wychodzić na ulice, bo sie kiedyś wywróciłem.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Nie chcę kochać

przez nieboszczyk 31 gru 2012, 14:35
Candy14 napisał(a):
miłośc jest wręcz niebezpieczna.bo prowadzi do depresji,autoagresji,załamania i zakładu zamknietego.wielu szaleńców którzy zabijają przypadkowe osoby bez motywu to właśnie ofiary takiej "miłości" którzy uwierzyli że mogą mieć kogo kto jest w ich typie.

Konrad rozumiem, ze kazdy pisze ze swojej perspektywy..moje posty na temat milosci tez sa subiektywne. Ale Ty zdajesz sie twierdzic , ze Twoja perspektywa jest jedyna i sluszna a to juz smieszne

wielu kojarzy miłość właśnie z tej perspektywy i niepotrzebnie wariuje do reszty i nie wie co robi,wypala się.tego można nawet psa nauczyć.jak zawsze będzie kopany po łbie kiedy będzie chcciał kogos polizac po ręce to prędzej czy pózniej będzie uciekał albo warczał na widok człowieka bo sie będzie bał kolejnego kopa i woli uciec zawczasu.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Nie chcę kochać

przez Artemizja 31 gru 2012, 15:08
nieboszczyk, na ten temat pisałeś już w innym wątku i już napisaliśmy jakie My mamy zdanie na ten temat.Naprawdę zaczynasz spamować :?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Nie chcę kochać

przez nieboszczyk 31 gru 2012, 15:11
Lilith napisał(a):Naprawdę zaczynasz spamować :?

przecież temat jest "nie chcę kochać" i podobno dotyczy bronienia się przed miłością nieodwzajemnioną?gdzie tu jest spam?spamem są odpowiedzi na pytania usera powyżej?

Nie chcę kochać

przez Artemizja 31 gru 2012, 15:20
tego można nawet psa nauczyć.jak zawsze będzie kopany po łbie kiedy będzie chciał kogos polizac po ręce to prędzej czy pózniej będzie uciekał albo warczał na widok człowieka bo sie będzie bał kolejnego kopa i woli uciec zawczasu
Identycznie napisałeś w temacie o okazywaniu uczuć.Wszędzie,gdzie się da wciskasz innym swoje zdanie,narzucasz je i sprowadzasz do jednego tematu.Ty nie chcesz dyskutować tylko za wszelką cenę próbujesz udowodnić,że Twoje zdanie jest absolutne i wszyscy tak powinni myśleć.W każdej jednej wypowiedzi twierdzisz,że świat dzieli się na niepełnosprawnych i pełnosprawnych,że w szpitalach tylko zadręczają i się znęcają,że nie ma miłości,przyjaźni,jest to mitem i wszyscy mają uważać tak jak Ty.A jak ktoś twierdzi inaczej,to mówisz,że kłamie i nie wie,co mówi.Dajesz takie komentarze w każdym jednym wątku,w którym się wypowiadasz.Już Ci tyle razy pisaliśmy-załóż sobie swój wątek i tam powtarzaj ciągle to samo,a nie próbujesz sprowadzić dyskusję w każdym temacie do tego samego poziomu nie pozwalając się wypowiadać innym.To się zaczyna robić irytujące.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Nie chcę kochać

przez Candy14 31 gru 2012, 15:25
wielu kojarzy miłość właśnie z tej perspektywy i

calkiem mozliwe ale nie narzuca tej perspektywy innym w kazdym temacie w jakim sie wypowiada. Konrad ewidentnie trollujesz ostatnio
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Nie chcę kochać

przez nieboszczyk 31 gru 2012, 15:28
Candy14 napisał(a):
wielu kojarzy miłość właśnie z tej perspektywy i

calkiem mozliwe ale nie narzuca tej perspektywy innym w kazdym temacie w jakim sie wypowiada. Konrad ewidentnie trollujesz ostatnio

trollujesz?może i niektórzy wierzą w miłość.ale pragnę ostrzec niektórych właśnie przed zwariowaniem do reszty jeśli taka "miłość" odbierze cały rozum i zmysły.zakochać się można tylko raz w takim przypadku.

Nie chcę kochać

przez Pitu 31 gru 2012, 15:33
nieboszczyk napisał(a):miłośc jest wręcz niebezpieczna.bo prowadzi do depresji,autoagresji,załamania i zakładu zamknietego.wielu szaleńców którzy zabijają przypadkowe osoby bez motywu to właśnie ofiary takiej "miłości" którzy uwierzyli że mogą mieć kogo kto jest w ich typie.

Sama miłość jest bardzo bezpieczna i w żaden sposób nie prowadzi do depresji , do depresji i agrsji doprowadzają czyny gdzie tej miłości niema , w żaden sposób nie można tego łączyć.
Pitu

Nie chcę kochać

przez nieboszczyk 31 gru 2012, 15:35
Pitu napisał(a):
nieboszczyk napisał(a):miłośc jest wręcz niebezpieczna.bo prowadzi do depresji,autoagresji,załamania i zakładu zamknietego.wielu szaleńców którzy zabijają przypadkowe osoby bez motywu to właśnie ofiary takiej "miłości" którzy uwierzyli że mogą mieć kogo kto jest w ich typie.

Sama miłość jest bardzo bezpieczna i w żaden sposób nie prowadzi do depresji , do depresji i agrsji doprowadzają czyny gdzie tej miłości niema , w żaden sposób nie można tego łączyć.

no właśnie o tym piszę.

Sortuj wg