Nie chcę kochać

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Nie chcę kochać

przez Candy14 08 gru 2012, 17:42
A jakiego chcesz obarczać ? Słabego i chorego ? ;)

:lol: :great:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Nie chcę kochać

przez Nana13 08 gru 2012, 19:19
bittersweet napisał(a):Zresztą wielu mężczyzn ma silnie rozwinięty instynkt opiekuńczy, lubią sie o kogoś troszczyć. Warto dać im szansę, nie wrzucać wszystkich do jednego worka.

szkoda, ze ja zadego takiego nie spotkalam i mna sie nikt nie chce zaopiekowac :lol:

Nie kazdy jest taki sam i nie kazdy musi kochac. Ja nigdy nikogo nie kochalam. Mnie tez nikt nigdy nie kochal (moze oprocz matki).
...potwory nie istnieją, ale ludzie tak...

Nie chcę kochać

przez Candy14 08 gru 2012, 19:26
Nana13, a wiec wszystko przed Toba :)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nie chcę kochać

przez Nana13 08 gru 2012, 19:31
Candy14, spoko ;) ponoc zycie zaczyna sie po 40stce

Nie chcę kochać

przez Candy14 08 gru 2012, 19:37
Moge to nawet z czystym sumieniem potwierdzic ;)

Nie chcę kochać

przez Selenhe 08 gru 2012, 20:53
Słaby i chory nie wytrzyma ze mną, a silny i zdrowy nie będzie chciał wchodzić w relacje z osobą chorą. Poza tym do 40-stki mi jeszcze trochę brakuje:P

Nana13 - ja też nie spotkałam jeszcze żadnego, który chciałby się mną zaopiekować. Zawsze trafiam na takich, co to wolą, aby im matkować, usługiwać. A to mnie z kolei nie pasuje.

Nie chcę kochać

przez Artemizja 31 gru 2012, 00:05
Nie chcę kochać mówią ludzie przepełnieni lękiem i bólem wyniesionym z poprzednich doświadczeń.Zarzekają się,że nie chcą związku,że nie chcą kochać,ale przychodzi taki moment,że samotność rozrywa na kawałki cały misterny plan,który sobie ułożyli.Ten kto mówi,że nie chce kochać jednak chce,ale się boi,że znów zostanie skrzywdzony.Próbuje się zamknąć przed potrzebą bliskości,ale prędzej czy później ona i tak dojdzie do głosu.I co wtedy?Tyle czasu się zaprzeczało a nagle tak bardzo pragnie się bliskości drugiej osoby,więzi emocjonalnej,ciepła,miłości.Tylko ten lęk...ten przeklęty lęk,który nie chcę sobie pójść...lęk,który znów próbuje zamknąć potrzebę bliskości pod kloszem...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Nie chcę kochać

przez Nana13 31 gru 2012, 01:24
Lilith, chyba lepiej schowac potrzebe bliskosci pod kloszem niz ciagle wyć dniami i nocami z powodu tego, ze nikt mnie nie chce pokochac i czekac z otwartym sercem na pierwszego lepszego desperata?

Nie chcę kochać

przez Pitu 31 gru 2012, 08:19
Nana13, Czytam Twoje zdanie już kilka razy i za cholerę nie rozumiem co masz na myśli , Twoim zdaniem lepiej wyć dniami i nocami niż schować potrzebe bliskości :bezradny: Zaćmienie :shock:
Pitu

Nie chcę kochać

przez depresyjny86 31 gru 2012, 08:42
zgadzam się z Lilith, . Jesteśmy stworzeni do bycia z drugą osobą

Tak ludziom wmawiają media i komedie romantyczne.Do niczego nie jesteśmy stworzeni.

jest bardzo dużo żalu,goryczy i ran wyniesionych z poprzednich związków...

Ja nigdy nie byłem w związku,a nie chcę kochać.Uważam,że miłość do kogoś to najgorsze uczucie jakie człowiekowi może się przydarzyć,najbardziej skomplikowane,denerwujące - albo inaczej : kosztujące dużo nerwów i niepotrzebnego stresu,to uczucie niszczące - zwłaszcza jeżeli nie odpowiada się wymuszonym społecznym normom wyglądowym.W ogóle ładowanie się w związki przynosi same problemy,nie dość,że trzeba się użerać z drugim człowiekiem,to jeszcze trzeba się ciągle starać,robić z siebie kogoś kim się nie jest,męczyć się ciągle z tą drugą osobą,w moim przypadku doszłyby pewnie natręctwa w stylu "pewnie się z kimś puszcza na boku.
:)

Nie chcę kochać

przez Artemizja 31 gru 2012, 11:25
Nana13, jak się schowa pod kloszem potrzebę bliskości,to też się płacze.Może nie tyle z otwartym sercem i na pierwszego lepszego desperata,ale nie zamykać się całkowicie.W przeciwnym razie zostaje tylko gorycz...
Tak ludziom wmawiają media i komedie romantyczne.Do niczego nie jesteśmy stworzeni.
To proste tłumaczenie żalu,który się odczuwa w związku z dotychczasowymi doświadczeniami z ludźmi.Jeśli nikt nigdy Nas tak naprawdę nie szanował,to nie doświadczyliśmy tego na własnej skórze.To sprawia,że kiedy piszą o tym inni,uważamy,że to mit...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Nie chcę kochać

przez nieboszczyk 31 gru 2012, 12:36
miłośc jest wręcz niebezpieczna.bo prowadzi do depresji,autoagresji,załamania i zakładu zamknietego.wielu szaleńców którzy zabijają przypadkowe osoby bez motywu to właśnie ofiary takiej "miłości" którzy uwierzyli że mogą mieć kogo kto jest w ich typie.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Nie chcę kochać

przez Saraid 31 gru 2012, 12:46
nieboszczyk napisał(a):miłośc jest wręcz niebezpieczna.bo prowadzi do depresji,autoagresji,załamania i zakładu zamknietego.wielu szaleńców którzy zabijają przypadkowe osoby bez motywu to właśnie ofiary takiej "miłości" którzy uwierzyli że mogą mieć kogo kto jest w ich typie.

:shock: co ty wypisujesz?trzeba mieć dystans do uczuć miłości także nauczyć sie tego wtedy nawet
kiedy się coś nie uda człowiek potrafi iśc dalej.
Saraid

Nie chcę kochać

przez nieboszczyk 31 gru 2012, 12:50
dokładnie.trzeba miec dystans do miłości żeby znowu się załamać i nie wylądować u czubków.trzeba patrzec pod nogi.człowiek z nieodwzajemniona miłościa zakochany na zabój zawsze będzie postrzegany przez otoczenie jako potwór,zagrożenie.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Sortuj wg