Przyjaźń czy miłość?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Przyjaźń czy miłość?

przez Lord Kapucyn 02 gru 2012, 03:02
Z Rozmów w Toku mało który odcinek przebija "Został ojcem, bo nie chciało mu się biec w deszczu po prezerwatywy"
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Przyjaźń czy miłość?

przez Pieprz 02 gru 2012, 03:02
Przeciez nie musisz o wszystkim slyszec

Ty moje poprzednie związki znasz dość dobrze.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Przyjaźń czy miłość?

przez Vian 02 gru 2012, 03:09
Mad_Scientist napisał(a):Z Rozmów w Toku mało który odcinek przebija "Został ojcem, bo nie chciało mu się biec w deszczu po prezerwatywy"

U mnie w okolicy można byłoby nakręcić odcinek "Został ojcem. Nie mógł kupić prezerwatyw, bo proboszcz zakazał ich sprzedaży." :lol:
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Przyjaźń czy miłość?

przez szczypiorek86 02 gru 2012, 03:27
Każda przyjaźń damsko-męska prędzej czy pójźniej kończy się "czymś więcej" a skoro przyjaźń dopiero poprzez to "coś więcej" przeradza się niby w miłość to moim zdaniem na pewno nią nie jest ...
szczypiorek86

Przyjaźń czy miłość?

przez Vian 02 gru 2012, 03:37
szczypiorek86,

Każda przyjaźń damsko-męska prędzej czy pójźniej kończy się "czymś więcej"

A Ty sprawdziłeś i wiesz, że każda? :D
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Przyjaźń czy miłość?

przez Lord Kapucyn 02 gru 2012, 03:38
Jest prawda, cała prawda i gówno prawda. Guess który rodzaj prawdy lobbuje szczypior,
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Przyjaźń czy miłość?

przez Pieprz 02 gru 2012, 03:42
szczypiorek86 napisał(a):Każda przyjaźń damsko-męska prędzej czy pójźniej kończy się "czymś więcej" a skoro przyjaźń dopiero poprzez to "coś więcej" przeradza się niby w miłość to moim zdaniem na pewno nią nie jest ...

ja miałem jedną przyjaciółkę i u mnie skończyło się czymś więcej (a raczej chceniem czegoś więcej), więc moje przebogate doświadczenie pozwala mi uważać tak jak i Ty piszesz (z przymrużeniem oka to piszę jakby ktoś się nie domyślił)
Król Balu

Przyjaźń czy miłość?

przez szczypiorek86 02 gru 2012, 03:49
Vian napisał(a):szczypiorek86,

Każda przyjaźń damsko-męska prędzej czy pójźniej kończy się "czymś więcej"

A Ty sprawdziłeś i wiesz, że każda? :D

Sprawdziłaś jak już ;) .Nie ,nie każdą bo niektóre dopiero tak się skończą :P a poważnie to może lepiej tak "każda" (mała ,ale jednak różnica) .A KAŻDA ,którą znam czy to osobiście czy ze słyszenia tak właśnie się kończyły.
szczypiorek86

Przyjaźń czy miłość?

przez Vian 02 gru 2012, 05:37
Sprawdziłaś jak już

Wybacz ^^'

Ja się tam od lat przyjaźnię z pewnym małżeństwem, oboje są moimi przyjaciółmi i jakoś sobie nie wyobrażam, że nagle między nami pojawia się łóżko. Nie pojawiło się przez 10 lat to raczej nagle jak diabełek z pudełka nie wyskoczy.

Poza tym nadal nie rozumiem, gdzie w takim równaniu plasują się biseksualiści. My według Ciebie nie miewamy przyjaciół..? No wychodzi na to, ze tak, mamy tylko kochanków/i i przyszłych kochanków/i...
Lisbeth Salander

Przyjaźń czy miłość?

przez Saraid 02 gru 2012, 06:14
Miałam przyjaciela niestety nie potrafił utrzymac dystansu przyjacielskiego więc się wycofałam.
Saraid

Przyjaźń czy miłość?

przez Vian 02 gru 2012, 06:33
Svafa, no to nie miałaś przyjaciela, miałaś faceta, który chciał w ten sposób pokazać, jakim jest fajnym kandydatem na faceta (nota bene moim zdaniem chałowy sposób :P ).

Właśnie w tym rzecz - przyjaciel nie musi się starać, żeby coś utrzymać, bo po prostu nie czuje potrzeby czegoś innego niż ma.
Lisbeth Salander

Przyjaźń czy miłość?

przez Pieprz 02 gru 2012, 13:36
Svafa, no to nie miałaś przyjaciela, miałaś faceta, który chciał w ten sposób pokazać, jakim jest fajnym kandydatem na faceta (nota bene moim zdaniem chałowy sposób ).

I o to się to wszystko rozbija myślę. Jakaś tam część facetów (nie wiem czy duża ale bym się nei zdziwił) nie umie albo się boi podrywać kobiety w sposób że tak powiem "macho",i myślą że przez przyjaźń mogą to osiągnąć. I potem jest efekt taki że kobiety mówią że wszyscy faceci są tacy sami.
Król Balu

Przyjaźń czy miłość?

przez Hans 02 gru 2012, 14:07
Mushroom, weź pod uwagę, że kobiety często 'chciałyby a nie mogą' i po długim okresie 'niemożności' ci bardziej wytrwali zwyczajnie się z nimi 'zaprzyjaźniają', jeśli nie dostaną wyraźnej odmowy. Kobiety, ale chyba rzadziej, robią podobnie. Miałem takie dwie koleżanki, które bardzo chciały, nie wiem czy miłości fizycznej, czy kontaktu ze skrzywionym intelektem? Może jednego i drugiego. Ja po jakimś czasie ujrzałem w nich dobrego kolegę, może nawet męskiego przyjaciela. Powiedziałem im o tym, jak również o tym, że to cały czas była jednostronna inicjatywa, a ja choć mogłem fizycznie, to nie chciałem dla zaspokojenia chuci uprawiać z nimi seksu. Z obiema utrzymuję kontakty do dziś, nie ma przymusu bombardowania się smsami, spotkaniami przy kawie czy udowadnianiem sobie w jak wielkiej przyjaźni żyjemy. Zwyczajnie czasem ktoś się odezwie, ktoś kogoś odwiedzi, mają partnerów, możemy sobie pomóc bez wielkich gestów. Możliwe, że to ta właśnie przyjaźń, choć to wszystko jest mocno skomplikowane, a ja jako ignorant w dziedzinie psychologii i jednocześnie jednostka negująca istnienie uczuć wyższych bez interesownego podłoża (też tego dającego wewnętrzne spełnienie), nie potrafię o tym w sposób jasny pisać.
Feed your head
Feed your head

Przyjaźń czy miłość?

przez Pieprz 02 gru 2012, 14:53
to niemożenie to na czym polega bo nie rozumiem
Król Balu

Sortuj wg