Emocje destrukcyjne

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Emocje destrukcyjne

przez CichoCiemny 08 sty 2013, 17:53
Lilith napisał(a):Jak sobie radzicie ze smutkiem?

Emocje destrukcyjne

przez Michuj 08 sty 2013, 17:57
KeFaS napisał(a):
Lilith napisał(a):Jak sobie radzicie ze smutkiem?

;)
Loża szyderców

Emocje destrukcyjne

przez Artemizja 30 paź 2013, 19:36
Ostatnio odnoszę wrażenie, że większość emocji ma charakter destrukcyjny. Nawet to, co powinno budzić jakieś dobre odczucia, rodzi frustrację i złość...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Emocje destrukcyjne

przez Powietrzny Kowal 30 paź 2013, 22:07
To nie wrażenie - to pewność Kasiu! Obrazek Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Emocje destrukcyjne

przez jetodik 30 paź 2013, 23:00
Nefertari, doszedłem do tego samego wniosku. emocje to balast.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Emocje destrukcyjne

przez Siding Spring 30 paź 2013, 23:01
a pieprzycie jeden z drugim. Zdrowe emocje sa pozadane. Jak jest sie skupionym tylko na negatywnych to nie dziwot, ze chcecie pozbyc sie ich w ogole.

Emocje destrukcyjne

przez jetodik 30 paź 2013, 23:05
lubudubu, są pożądane z tego względu, że popelnia sie bez nich glupoty - inteligencja emocjonalna, ale lepiej niech sobie pracuja cichutko pod mysleniem.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Emocje destrukcyjne

przez *Ai* 30 paź 2013, 23:46
Nie ma czegoś takiego, jak "emocja destrukcyjna". Destrukcyjne jest dopiero nie pozwalanie sobie na doświadczenie/odczuwanie emocji "na bieżąco".
*Ai*

Emocje destrukcyjne

przez jetodik 30 paź 2013, 23:51
Supernova, czyli caly czas trzeba miec wlaczona autokoncentracje? swiadomosc skierowana na emocje? to wtedy jak sie innymi sprawami zajmowac?

Emocje destrukcyjne

przez MalaMi1001 30 paź 2013, 23:54
Destrukcyjna dla siebie samej jestem ja. Rozpaczliwie szukałam uwagi, a wszyscy mają to dupie, a przecież nikt nie ma nawet obowiązku ominąć mnie na ulicy. Można mnie przecież potrącić, przewrócić. I ja kogoś też mogę. Jestem beznadziejna, głupia, pusta, moją całą wiedzę i inteligencję, mój ścisły umysł mogę sobie wadzić w tyłek. Moja matka miała rację - sama to sobie zrobiłam, nikt nie jest winien tego co teraz dzieje się w mojej głowie. Nie ma destrukcyjnych emocji. To tylko emocje i od nas zależy czy ich słuchamy czy nie.

Emocje destrukcyjne

przez Siding Spring 30 paź 2013, 23:55
W sumie moze i wylaczenie emocji byloby i lepsze dla tych co czuja tylko ich negatywny aspekt...no ale zawsze cos tam sie czuje....nawet jak ktos napisze ze nic nie czuje..

Emocje destrukcyjne

przez *Ai* 31 paź 2013, 10:54
jetodik napisał(a):Supernova, czyli caly czas trzeba miec wlaczona autokoncentracje? swiadomosc skierowana na emocje? to wtedy jak sie innymi sprawami zajmowac?

Nie potrafisz wyrażać emocji tak, żeby nie było ofiar w ludziach i musisz się stale kontrolować?
*Ai*

Emocje destrukcyjne

przez Artemizja 31 paź 2013, 11:05
Supernova, myślę, że nie chodziło tutaj o ofiary w ludziach, ale o przeżywanie emocji "na bieżąco". Nie zawsze można je przeżywać, kiedy się pojawiają, nie zawsze można je wyrażać tak, by nie zaczęły niszczyć od środka. Często nawet robimy to nieświadomie. Spychamy emocje głęboko w siebie i udajemy, że ich nie ma. Żeby tego nie robić, trzeba by stale się kontrolować, pilnować, nieustannie zwracać na to uwagę. Myślę, że stąd pytanie jetodika.
Nie ma czegoś takiego, jak "emocja destrukcyjna"
Dobrze wiemy, że jest to jedynie nazewnictwo. Równie dobrze można powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak emocje pozytywne. No, ale z racji tego, że w dzisiejszych czasach wszystko musi mieć swoje nazewnictwo, tak i emocje, które nie zostały wyrażone tylko stłumione i przez to przybrały nacechowanie negatywne, destrukcyjne, określamy mianem "emocji destrukcyjnych". Emocje, to emocje i tylko od Nas i okoliczności zależy, co z nimi zrobimy i jak będą na Nas wpływać. A nazewnictwo jest po to, by nieco ułatwić dyskusję ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Emocje destrukcyjne

przez jetodik 31 paź 2013, 11:47
Nefertari,

Myślę, że stąd pytanie jetodika.

właśnie tak :)

Emocje, to emocje i tylko od Nas i okoliczności zależy, co z nimi zrobimy i jak będą na Nas wpływać. A nazewnictwo jest po to, by nieco ułatwić dyskusję

a co można z nimi robić, albo dać się ponieść albo nie dać się ponieść?

Sortuj wg