Zdrowy rozsądek

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Zdrowy rozsądek

przez Artemizja 28 lis 2012, 03:38
Z definicji:
Zdrowy rozsądek – termin określający skłonność człowieka do podejmowania decyzji odpowiednio do zaistniałych okoliczności.

Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

A jak jest z tym u Was?Uważacie,że przy podejmowaniu decyzji,zachowujecie tak zwany "zdrowy rozsądek"?Co dla Was znaczy to pojęcie?Zachęcam do dyskusji.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Zdrowy rozsądek

przez Candy14 28 lis 2012, 03:42
Decyzje sa u mnie spontaniczne. Natomiast zdrowy rozsadek pozwala mi kontrolowac swoje jazdy, nie nakrecac sie, przemyslec problem racjonalnie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Zdrowy rozsądek

przez Artemizja 28 lis 2012, 04:09
Natomiast zdrowy rozsadek pozwala mi kontrolowac swoje jazdy, nie nakrecac sie, przemyslec problem racjonalnie
I to jest ważne,bo najgorzej się nakręcić i nie przemyśleć sprawy,nie rozważyć.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zdrowy rozsądek

przez Vian 28 lis 2012, 04:16
Jak dla mnie zdrowy rozsądek nie wyklucza spontaniczności, po prostu wymaga szybkiej oceny sytuacji ;-)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Zdrowy rozsądek

przez Artemizja 28 lis 2012, 04:25
Vian, zgadza się tylko niektórzy łączą brak trzeźwej oceny sytuacji ze spontanicznością.A to jest błąd,bo tak jak napisałaś,można być spontanicznym,ale równocześnie zachować zdrowy rozsądek.

Administrator

Zdrowy rozsądek

przez Candy14 28 lis 2012, 13:45
Vian, masz racje
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Zdrowy rozsądek

przez mark123 28 lis 2012, 18:34
U mnie ten rozsądek zewnętrznie jest chyba aż za zdrowy. wszystko, co naprawdę mam zrobić nadmiernie analizuję. Ani razu w życiu nie pokłóciłem się z rodzicami, nawet, gdy wiedziałem, że nie mają racji. A z drugiej strony myślami często "działam" bardzo impulsywnie, wybuchowo całkowicie bez rozsądku, takie dwa całkiem różne światy pomiędzy czynami, a myślami.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Zdrowy rozsądek

przez Artemizja 22 gru 2012, 22:07
mark123, myślę,że takie skrajności jak brak analizowania lub nadmierne analizowanie może przysporzyć wielu niemiłych sytuacji.Myślę,że zdrowy rozsądek to coś oscylującego wokół środka-coś między tymi dwiema skrajnościami...

Administrator

Zdrowy rozsądek

przez bittersweet 22 gru 2012, 22:22
Brak zdrowego rozsądku wyjątkowo mnie irytuje /u innych oczywiście :mrgreen: /. Czasami obserwuję, że nawet inteligentni ludzie nie potrafią myśleć racjonalnie w sprawach wydawałby się prostych. Znajdują mnóstwo wykrętów, uzasadnień, wyjaśnień czemu nie robić tego, co jest oczywiste na pierwszy rzut oka :bezradny: .
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Zdrowy rozsądek

przez Artemizja 23 gru 2012, 21:10
bittersweet, ciekawa jestem,skąd ich zachowanie się bierze?Inteligentni ludzie a zachowują się jak dzieci...

Administrator

Zdrowy rozsądek

przez bittersweet 24 gru 2012, 18:59
Lilith, nie wiem, powoli dochodzę do wniosku, że mało kto kieruje sie w życiu zdrowym rozsądkiem. Już nie wspominam nawet o sferze osobistej, bo sama wiem, jak trudno podejmuje sie w niej decyzje zgodne z logiką. Ale rozwala mnie brak racjonalności np w życiu zawodowym. Obserwowałam, jak ludzie woleli zarabiać mniej zamiast więcej, albo pracowac w tych samych warunkach na czarno zamiast na biało, lub mieć więcej obowiązków w pracy za to samo wynagrodzenie... sensownego wytłumaczenia nigdy się nie doczekałam. Nie wiem, o co chodzi. Może niektórzy wolą mieć gorzej, żeby móc na wszystko narzekać i obnosić się z cierpiętnictwem ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Zdrowy rozsądek

przez Artemizja 24 gru 2012, 21:18
Lilith, nie wiem, powoli dochodzę do wniosku, że mało kto kieruje sie w życiu zdrowym rozsądkiem.
No to chyba jestem dinozaurem :mrgreen: Chociaż...te najważniejsze życiowe decyzje podjęłam pod wpływem chwili i w sumie ich nie żałuję.Niby nie były do końca przemyślane,ale wyszły mi na zdrowie :D

Administrator

Zdrowy rozsądek

przez nieboszczyk 24 gru 2012, 21:59
zdrowy rozsądek inaczej rozum to pseudopieszczotliwy synonim egoizmu i samolubstwa
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Zdrowy rozsądek

przez Artemizja 25 gru 2012, 12:58
nieboszczyk, posługiwanie się rozumiem nie musi od razu oznaczać egoizmu.Prędzej można tutaj mówić o "zdrowym"egoizmie,który kazdy powinien mieć na uwadze...

Administrator

Sortuj wg