Samospełniające się proroctwo

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

przez Artemizja 30 lis 2012, 07:57
L.E., bo jeśli wierzysz,że spadniesz na 4 łapy,to nie ograniczasz sobie pozytywnych możliwości.Gdybyś wierzyła w to,że jest beznadziejnie i nic Ci się nie uda,to zapewne tak by się stało...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez L.E. 03 gru 2012, 15:27
Lilith, dokładnie ;)
Ale to w sumie dziwne połączenie... Takie przekonanie, że jednocześnie jestem beznadziejna, a z drugiej strony, że wszystko mi się uda ;)
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez michal-0123 04 gru 2012, 13:42
Co ma robić człowiek któremu nic nie wychodzi chociaż się stara.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 04 gru 2012, 13:46
Uwierzyc ze mu wyjdzie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez L.E. 04 gru 2012, 14:01
michal-0123, nie mówić, że nic mu nie wychodzi, tylko dostrzec to, co wychodzi mu dobrze ;)
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez Artemizja 12 mar 2013, 11:57
Bardzo to widać podczas rozmów o pracę. Idzie się z nastawieniem, że i tak nie dostanie się posady, więc nawet nieszczególnie się staramy, brak wiary w siebie jest bardzo widoczny i faktycznie się tej pracy nie dostaje...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez carlosbueno 12 mar 2013, 12:34
Lilith napisał(a):Bardzo to widać podczas rozmów o pracę. Idzie się z nastawieniem, że i tak nie dostanie się posady, więc nawet nieszczególnie się staramy, brak wiary w siebie jest bardzo widoczny i faktycznie się tej pracy nie dostaje...

u mnie to samospełniające się proroctwo odnośnie pracy przejawia się w momencie gdy widzę ofertę pracy w necie, nawet wysłać cv mi się nie chcę bo i tak mnie odrzucą.
Największy Forumowy Maruda

przez zmienny 12 mar 2013, 12:51
roznie z tym proroctwami bywa, sa ludzie ktorzy ciagle biadola, nie uda sie to to i to, dramatyzuja a udaje im sie, wtedy szukaja jakiegos nowego punktu, np. "nie dostane pracy nigdzie", za chwile "dostalam nowa prace, ale na pewno kolezanki mnie nie polubia tam" - kolezanki polubily - "no ale pewnie za pol roku firma splajtuje" i tak biadola biadola, w szkole tez pamietam, takich co dramtyzowali, ze nie umieja, ze sprawdzian zle poszedl, a oceny dobre pozniej.
zmienny

przez Artemizja 11 sie 2013, 17:48
carlosbueno, tego nie wiesz, czy Cię odrzucą. Jeśli nawet nie wyślesz, to nie ma szans, żebyś dostał jakąkolwiek pracę i tym samym- faktycznie działa to na zasadzie samospełniającego się proroctwa.

zmienny, ale to już jest akurat inna kwestia, bo ich biadolenie jednak nie wpływa na stan faktyczny i udaje im się coś osiągnąć. Szukają sobie jedynie kolejnego pretekstu do biadolenia, nie doceniając sukcesów, które mają na koncie. Natomiast tutaj poruszamy kwestię osób, które wierząc w to, że coś się nie uda, swoim postępowaniem( mniej lub bardziej świadomym), doprowadzają do tego, że faktycznie się nie udaje...

Administrator

przez mark123 12 sie 2013, 21:53
Jest teoria w fizyce kwantowej, że jeśli będzie się myśleć pozytywnie lub negatywnie, to wytwarza się jakoś określoną częstotliwość drgań i będzie się przyciągać do siebie sytuacje, które wibrują z podobną częstotliwością.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg