Okazywanie uczuć

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Okazywanie uczuć

przez Vian 27 lis 2012, 14:27
mark123, a dlaczego nie możesz pójść..?
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Okazywanie uczuć

przez mark123 27 lis 2012, 14:42
Vian napisał(a):mark123, a dlaczego nie możesz pójść..?

Po pierwsze - poglądy rodziców (a nie potrafię ich okłamać ani się z nimi pokłócić)
Po drugie - to byłby bardzo duży dla mnie problem, żeby tak dużo mówić, opisać dokładnie wszystko
Po trzecie - brak motywacji i wiary w skuteczność psychologa
Po czwarte - dwa razy w przeszłości zawiodłem się na psychologu
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Okazywanie uczuć

przez Candy14 27 lis 2012, 14:44

w jaki sposob?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Okazywanie uczuć

przez mark123 27 lis 2012, 14:54
Candy14 napisał(a):

w jaki sposob?

Najpierw w dzieciństwie w poradni, w której byłem nie potrafili mi postawić konkretnej diagnozy, tylko snuli podejrzenia, a w końcu wystawili jakąś taką ogólną opinię, z której nic konkretnego nie wynikało.

Gdy jako nastolatek miałem wizytę w pewnej poradni, to psycholog zaproponował mi szkołę, która niby miała być przede wszystkim dla osób takich jak ja. W praktyce szkole groziło "bankructwo" i przyjmowali tam nawet osoby, dla których nie było miejsca w poprawczaku, żeby mieć wymaganą liczbę uczniów. Pracownicy poradni wiedzieli, jak wygląda funkcjonowanie tej szkoły.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Okazywanie uczuć

przez Candy14 27 lis 2012, 15:21
mark123, czyli nie byles u prawdziwego psychoterapeuty a to jednak spora roznica
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Okazywanie uczuć

przez Artemizja 28 lis 2012, 02:42
Pewnie,że różnica.I to nieporównywalna."Zwykły"psycholog może pomóc doraźnie,kiedy mamy przejściowe problemy.Psychoterapeuta jest od stałej współpracy i praca z Nim wygląda zupełnie inaczej.

A tak w temacie okazywania uczuć,to coś ostatnio czuję się trochę jak robot-ciężko jest cokolwiek okazać i większość skrywam w sobie.Może to jakiś chwilowy kryzys :bezradny:
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Okazywanie uczuć

przez nieboszczyk 28 lis 2012, 15:23
mark123 napisał(a):
nieboszczyk napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=k_DHVG4wKW0&list=FLfUm4l7ANBOeCQzv4x9-x3g&index=1&feature=plpp_video

Ja o ile dobrze kojarzę, to miałem w dzieciństwie obojętne podejście do przytulania.

a ja w dzieciństwie zawsze dostawałem w łeb kiedy chciałem sie przytulić do któregoś z rodziców.traktowali to jako kolejny objaw upośledzenia intelektualnego i sobie myśleli "o znów się na nas rzuca"
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Okazywanie uczuć

przez Artemizja 28 lis 2012, 20:39
nieboszczyk, to bardzo przykre,bo jednak to przytulanie dziecka jest czymś ważnym w Jego emocjonalnym rozwoju.Pozwala nauczyć się okazywać uczucia,pogłębić więź...jak tego nie ma,to później to wychodzi...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Okazywanie uczuć

przez nieboszczyk 28 lis 2012, 21:20
kurcze i pomyśleć że pózniejsze zdrowie zależy tylko od takiego gówna którego nawet nie można kupić.śmieszne i żałosne.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Okazywanie uczuć

przez Artemizja 29 lis 2012, 10:41
nieboszczyk, raczej smutne,bo tam naprawdę,skoro rodzice starają się o dziecko,to powinni o nie zadbać,czuwać nad Jego rozwojem emocjonalnym.Ono nie pchało się na świat i samo się nie "zrobiło".To rodzice są dorośli i powinni zadbać o dziecko w każdy możliwy sposób,bo jest ono od Nich zależne.Mam jednak wrażenie,że niektórzy rodzice nie zdają sobie sprawy z tego,że to na Nich spoczywa ta odpowiedzialność i przez to,jak traktują dziecko,ono może mieć później problemy w dorosłym życiu.

Administrator

Okazywanie uczuć

przez nieboszczyk 29 lis 2012, 14:27
jak widać ta para reproduktorów nigdy nie dorośnie do roli rodziców.uważam że to oni powinni tak cierpieć jak ja i płacić za swoje nieprzemyślane decyzje a tym czasem ja spłacam ich długi całe życie.dlaczego mam czuć sie winny skoro zrobic dziecko jest łatwo i przyjemnie?a ci którzy tłumaczą się że kondon pękł,tabletka nie działa,byłam pijana i nie wiedziałam co robię to tez są rodzice?moi należą do głupszego pokolenia kiedy była bida aż piszczało a dzieci było po 12.obecnie jest moda na zabawę,karierę,podróże,studia a dzisiejsze pokolenie wyszło z założenia że macierzyństwo to żadna frajda,jest nudne i nic przyjemnego.jeśli chce się dymać ma się równie głupiego partnera to należy spełnic kilka punktów.
.dymać się w kondonie
.jak kondon jest niewygodny a zależy na stosunku komfortowym uchlastać se jajca
.jeśli jest sie pochłoniętym karierą to oddać się pracy bez reszty a nie myśleć o dziecku
.kupić sobie psa/kota.jak nie zdechnie w ciągu roku to będzie dobrze.
.jeśli jednak naprawdę zdecydują sie na dziecko to ile dzieci porzuconych czeka w psychiatrykach,sierocińcach,domach dziecka.a tam do wyboru do koloru:młodsze,starsze,bardziej chore,mniej chore,oszczane,nieoszczane...
.jeśli zdecydują się na swoje biologiczne dziecko należy zrobić badania prenatalne przed 7 tygodniem ciąży.bowiem zawsze istnieje ryzyko że dziecko przyjdzie na świat niedorobione i wyjściem jest aborcja.badania takie należy przeprowadzać podczas każdej ciąży.

Okazywanie uczuć

przez Candy14 29 lis 2012, 15:11
.jeśli zdecydują się na swoje biologiczne dziecko należy zrobić badania prenatalne przed 7 tygodniem ciąży.bowiem zawsze istnieje ryzyko że dziecko przyjdzie na świat niedorobione i wyjściem jest aborcja.badania takie należy przeprowadzać podczas każdej ciąży.

W Polsce to raczej niermozliwe

Okazywanie uczuć

przez nieboszczyk 29 lis 2012, 22:17
bo pokolenie lat 70 to piątek z Pankracym a nie angielski od przedszkola.my z polski już nie spieprzymy jedynie nasze wnuki...

Okazywanie uczuć

przez Artemizja 01 gru 2012, 16:17
nieboszczyk, jest w Tobie bardzo dużo żalu...

Administrator

Sortuj wg