Okazywanie uczuć

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Okazywanie uczuć

przez Lilith 15 mar 2014, 11:01
littleMi, to wtedy jasno postaw granice. To może być szansa na to, żebyś się tego nauczyła. Nie musisz uciekać od kontaktów w obawie, że ktoś uzna je za bardziej zażyłe niż są w rzeczywistości. Wystarczy stawiać granice. A jeśli ktoś tego nie zrozumie, to nie musisz się z nim spotykać na siłę. Nie masz takiego obowiązku. To, że ktoś nie respektuje postawionych granic, to już jego problem i on ponosi za to odpowiedzialność. No, ale nie przekonasz się, jak to będzie, jeśli nie spróbujesz... ;)

Furiat1985, a jak zachowywał się Twój ojciec w stosunku do mamy? A wobec Ciebie? Czy okazywał Ci uczucia? Mam wrażenie, że emocje, uczucia zostały odcięte. Pytanie tylko, dlaczego? Czy boisz się okazywania ich? A może samego przeżywania? Może odcinasz się od emocji, które są dla Ciebie trudne? Może czujesz, że okazując je, w pewnym sensie pozwalasz sobie na słabość? Jest to oczywiście błędnym przekonaniem, bo paradoksalnie osłabiasz się nie pozwalając sobie na przeżywanie, okazywanie uczuć.
Konkurs forumowy "Twarze Depresji" - głosowanie

Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Okazywanie uczuć

przez mark123 26 sty 2017, 10:19
Diagnoza od psychologa chyba sensownie wyjaśniła moją niezdolność do okazywania niektórych uczuć. Wynika on z zaburzeń spowodowanych sposobem funkcjonowania mojego mózgu.
Każde zwierzę jest bardziej przyjazne dla człowieka niż pies.
Związek małżeński - związek nielubiących lub nienawidzących się kobiety i mężczyzny, którzy chcą poświęcić życie na wzajemnym sprawianiu sobie przykrości.
Tylko dołujące, przygnębiające życie daje możliwość zarabiania pieniędzy.

Okazywanie uczuć

przez Evia 19 mar 2017, 18:50
Nie lubię okazywać uczuć. Dziwi mnie, że inni nie mają z tym problemu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Okazywanie uczuć

przez Kontrast 20 mar 2017, 22:29
Evia, E no chyba każdy troche ma bo to taka odsłona troche. To zależy od sytuacji a ty jak sie wtedy czujesz?
Nie znam roli którą gram, wiem tylko, że jest moja - niewymienna.

Okazywanie uczuć

przez Evia 21 mar 2017, 20:43
Kontrast, okazywanie uczuć jest dla mnie niezręczne, tzn pewnie też w zależności od ich rodzaju. Np nie mam chyba jakiegoś specjalnego problemu z okazywaniem np. rozbawienia. Jednak w przypadku takich uczuć jak smutek, zakłopotanie, stres itd to staram się ich nie okazywać. Myślę, że przyczyną tego stanu jest obawa przed okazaniem słabości, a konkretniej, że może być ona wykorzystana przeciwko mnie. Doświadczenie mnie nauczyło (a nauka to potwierdza), że ludzie depczą i wykorzystują słabych. Po co więc się wystawiać na cel?

Poza tym okazywanie uczuć w niektórych sytuacjach wydaje mi się (nie wiem jak to nazwać) żenujące... Już wyjaśniam o co chodzi. Ostatnio byłam na pogrzebie bliskiej mi osoby. Nie mogłam jednak pojąć tych łez i lamentów innych osób (były to osoby, które nie były z nią związane) Wyglądało mi to na jakąś popisówę, robienie z siebie ofiary... Nie wiem, ale nie podobało mi się to. Osobiście stałam sobie z boku, moja matka podeszła do mnie i powiedziała mi, że powinnam stanąć z przodu. No żenada... Ścięłam ją i później już nikt mnie nie zaczepił choćby nawet wzrokiem.

Okazywanie uczuć

przez Kontrast 21 mar 2017, 21:18
Evia, Zycie takie jest, racja ale nie do końca. Większość ma cie potem pod butem, pewna grupa nie ma cię bo ma inny w tym cel a absolutny promil nie wykorzystuje tego bo go na to stać. Nie musi wytwarzać zależności miedzy ludźmi bo jest silny i dla niego to przedpokój toksyka który szkodzi w rozwoju znajomości.

Rozumiem, to raczej naturalna twoja postawa.
To jak te fb love story które uprawiają osoby z jakimś porażeniem gustu i umiaru. Choć moze oni aż tak przeżywają? A może wypada według nich tak przezywać bo to głaska ich w oczach innych. W sumie nie wiem.
Nie znam roli którą gram, wiem tylko, że jest moja - niewymienna.

Okazywanie uczuć

przez Evia 21 mar 2017, 22:03
Kontrast napisał(a): A może wypada według nich tak przezywać bo to głaska ich w oczach innych.

No właśnie ja to chyba tak odbierałam. Jednym słowem - szopka.
Nie bez powodu w końcu moja matka do mnie tam podeszła i chciała wypchnąć mnie na przód.
W końcu tak wypada. Ludzie muszą popatrzeć.
Na koniec powiedziałam, że nie życzę sobie aby ktoś po mojej śmierci urządzał mi jakiekolwiek ceremonie pogrzebowe.
Nawet przeglądałam później oferty pogrzebów świeckich :D
Niestety jednak nawet tam nie obchodzi się bez takich cyrków :?

Okazywanie uczuć

przez Bonus 22 mar 2017, 11:34
Tylko pytanie, czy ktoś potrafi innym okazywać uczucia, czy jest do tego zdolny?
Bo według mnie, ale i nie tylko mnie, uczucia powinno się okazywać wzajemnie, a nie tylko od jednej strony.
Jak uczucia nie będą odwzajemniane, to to tylko jedna osoba będzie je okazywała, a druga to zlekceważy, oleje i wtedy to będzie przykre.

Zresztą, uważam, że do "okazywania uczuć" też trzeba być dojrzałym i wiedzieć, co to znaczy.
Bo są tacy, którzy tego nie potrafią, mimo dorosłego wieku.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Okazywanie uczuć

przez shira123 28 mar 2017, 14:49
ja umiem i lubie okazywac radosc, zlosc
nie cierpie okazywac strachu i smutku
prawie nigdy nie placze przy ludziach.na terapii tez nie
dla mnie to okazanie slabosci,porazka
dla ludzi chce byc silna
za to dosc czesto placze w domu, to mi pomaga

Okazywanie uczuć

przez Arhol 28 mar 2017, 16:35
Arhol napisał(a):
Okazywanie uczuć..."mam w sobie głupi schemat - okazanie emocji=słabość, jestem niczym więc nie mam prawa okazywać emocji,powinienem zawsze być spokojny i praktycznie bez jakiegokolwiek wyrazu,emocje są dla ludzi,nie dla mnie".
Poza tym nie rozumiem ich tak do końca,próbuje ograniczać,tak jakby po części boje, i próbuje tłumić.
To głupie

Hmm,jak to się zmieniło od tego czasu? Chyba nie mam się za aż takiego śmiecia jak ten jakiś czas temu.
Ale tylko tyle,im mniej jednak emocji wychodzi na wierzch,tym lepiej.

3 lata później,ten sam pogląd,im mniej tego wyłazi na wierzch,tym z mniejszą ilością gówna trzeba się użerać,tym mniej hakóww ma na ciebie lud.
Damn it,konsekwencja zachowana.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Okazywanie uczuć

przez Lilith 30 mar 2017, 11:50
Arhol, zależy komu okazujesz te emocje.... Niektórym faktycznie nie warto...
Konkurs forumowy "Twarze Depresji" - głosowanie

Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Okazywanie uczuć

przez distorted_level68 30 mar 2017, 11:58
Lilith napisał(a): Niektórym faktycznie nie warto...
i tu się z Tobą zgodzę, niektórzy udają "przyjaciół" a "Ty" będąc szczerym, odpowiadasz na dane pytanie, bo chcesz być fer, niekiedy obraca się to przeciwko Tobie, nie wolno też popadać w paranoję, że każdy chcę Cię wykorzystać, czy omamić, ale trzeba to dawkować! :great:
null

Okazywanie uczuć

przez Bonus 30 mar 2017, 13:18
Dużo ludzi nie okazuje szczerze uczuć innym, tylko jest to udawane albo dla jakiejś korzyści, albo dla rozrywki.
W uczuciach liczy się szczerość i dobre intencje.

Ja nie rozumiem ludzi fałszywych, zakłamanych, którzy czerpią satysfakcję z ranienia innych, z nieszanowania innych.
Co takim ludziom siedzi w głowie? :tel:
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Okazywanie uczuć

przez Salirka 30 mar 2017, 13:27
Lepiej nie mieć uczuc...wszystko oceniac racjonalnie. Uczucia tylko przeszkadzaja w zyciu.
Salirka

Sortuj wg