Sposoby uczenia się

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Sposoby uczenia się

przez mark123 15 lut 2014, 15:38
zaczarowana napisał(a):mark123, czyli w sumie przez uczenie na pamięć? Jak minęło kilka miesięcy, to w ogóle pamiętałeś ten materiał jeszcze?

Do 1 klasy technikum włącznie z przedmiotów ścisłych nawet pamiętałem, a matematyki i języka niemieckiego nie musiałem uczyć się w ogóle, wystarczyły mi zajęcia w szkole i odrabianie prac domowych i materiał też zostawał mi w głowie; natomiast z przedmiotów humanistycznych materiał mi ulatywał z głowy. A od 2 klasy technikum w szybkim postępie materiał z przedmiotów coraz szybciej wylatywał mi z głowy. Obecnie, gdy próbuję się czegoś uczyć, to zazwyczaj po kilku minutach już nie pamiętam, co czytałem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sposoby uczenia się

przez zaczarowana 15 lut 2014, 21:45
Sęk w tym, że Ciebie ten cały materiał nie interesuje, ja miałam na odwrót, do ostatniej LO to dla mnie były nudy i jedna wielka męczarnia. Wszystko szło mi ciężko. Dopiero na studiach odrodziłam się na nowo, mimo, że moja pamięć też nie była najlepsza i nie jest nadal ale sam fakt, że przedmioty zawodowe mnie interesowały i interesują nadal te zagadnienia, a z innych przedmiotów się ściągało to studia akurat w moim przypadku to chyba jeden najlepszych okresów w życiu :)

W Twoim przypadku to pozostaje jedynie "3xZ"
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

Sposoby uczenia się

przez mark123 15 lut 2014, 22:08
zaczarowana napisał(a):W Twoim przypadku to pozostaje jedynie "3xZ"

Dla mnie nie ma już dobrego sposobu; 3xZ dobrze działało na początku studiów. Teraz jedynie częściowo działa 3xZ, a częściowo los, albo mi się uda trafić w chwilę, kiedy nie będzie reakcji obronnych mojego organizmu przed uczeniem się albo nie uda.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg