Sposoby uczenia się

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Sposoby uczenia się

przez zaczarowana 12 lut 2014, 15:51
Bo ze studiów jest ciężko wypaść trzeba się postarać, a jak już jesteś na 5 semestrze, czyli trzecim roku to już musiałbyś się bardzo ale to bardzo postarać aby odpaść.
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

Sposoby uczenia się

przez mark123 12 lut 2014, 15:59
zaczarowana napisał(a):Bo ze studiów jest ciężko wypaść trzeba się postarać, a jak już jesteś na 5 semestrze, czyli trzecim roku to już musiałbyś się bardzo ale to bardzo postarać aby odpaść.

Jestem na 7 semestrze.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sposoby uczenia się

przez socorro 12 lut 2014, 16:09
Bo ze studiów jest ciężko wypaść trzeba się postarać, a jak już jesteś na 5 semestrze, czyli trzecim roku to już musiałbyś się bardzo ale to bardzo postarać aby odpaść.

to chyba zależy od kierunku studiów
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sposoby uczenia się

przez zaczarowana 12 lut 2014, 16:25
Jestem na 7 semestrze.

no to byłbyś za przeproszeniem głupi jakbyś sobie odpuścił magisterkę, przecież Ci jeszcze tylko 3 semestry zostały to zleci w chwilę

to chyba zależy od kierunku studiów

Prawdę mówiąc to nie wydaje mi się. Jak już się człowiek dostanie to musi się starać aby odpaść, bo nawet jak kończy się coś warunkiem to trzeba by być zakręconym, żeby go nie zdać. Chociaż fakt, takie "kwiatki" się zdarzają" ale to już albo brak predyspozycji albo totalne nieuctwo ;)

Sposoby uczenia się

przez mark123 12 lut 2014, 16:27
zaczarowana napisał(a):
Jestem na 7 semestrze.

no to byłbyś za przeproszeniem głupi jakbyś sobie odpuścił magisterkę, przecież Ci jeszcze tylko 3 semestry zostały to zleci w chwilę

Jestem na studiach inżynierskich, za 2 tygodnie kończy się ostatnia sesja, potem prawdopodobnie czeka mnie albo degradacja na niższy semestr albo usunięcie; a na magisterkę się w ogóle nie wybieram.

zaczarowana napisał(a):Prawdę mówiąc to nie wydaje mi się. Jak już się człowiek dostanie to musi się starać aby odpaść, bo nawet jak kończy się coś warunkiem to trzeba by być zakręconym, żeby go nie zdać. Chociaż fakt, takie "kwiatki" się zdarzają" ale to już albo brak predyspozycji albo totalne nieuctwo ;)

Ja mam warunek, którego raczej nie zdam.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sposoby uczenia się

przez zaczarowana 12 lut 2014, 20:20
Trochę więcej optymizmu, normalnie do bym Ci na min życzyła efektywnej wiedzy i jeszcze lepszej ściągi albo znajomego u boku ;) , a tak to, życzę "tylko" tej wiedzy, nawet jeśli miałbyś ją wyciągnąć z kapelusza :smile: ;)

Sposoby uczenia się

przez socorro 12 lut 2014, 23:17
Prawdę mówiąc to nie wydaje mi się. Jak już się człowiek dostanie to musi się starać aby odpaść, bo nawet jak kończy się coś warunkiem to trzeba by być zakręconym, żeby go nie zdać. Chociaż fakt, takie "kwiatki" się zdarzają" ale to już albo brak predyspozycji albo totalne nieuctwo ;)

no a sądzisz że wszyscy którzy studiują mają określone predyspozycje? że po 3 latach studiów wychodzi, że ktoś tych predyspozycji nie ma- to co to by oznaczało? że nigdy ich nie miał czy że je nagle stracił?
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...

Sposoby uczenia się

przez zaczarowana 13 lut 2014, 15:59
no a sądzisz że wszyscy którzy studiują mają określone predyspozycje? że po 3 latach studiów wychodzi, że ktoś tych predyspozycji nie ma- to co to by oznaczało? że nigdy ich nie miał czy że je nagle stracił?

Oczywiście, że duża część nie ma i nienawidzi swojego kierunku studiów, dlatego im jest tak ciężko w ogóle te studia ukończyć. Jak się lubi choćby tematykę związaną z danym zawodem (pomijając już sam zawód, bo tego można akurat równocześnie nie lubić) to mimo chodem się coś przeczyta, a to w necie, a to książkę etc. i pomijając przedmioty śmieci (o których mówiłam, że sama ściągałam ;) ) to można sobie w całkiem przyjemnej atmosferze i bez jakiegoś szczególnego ślęczenia przy książkach ukończyć studia

że po 3 latach studiów wychodzi, że ktoś tych predyspozycji nie ma- to co to by oznaczało?

chodzi mi o samą chęć do nauki i polubienie tematyki związanej ze studiami, wtedy jest łatwiej.

Nie chodzi mi o predyspozycje do zawodu - te nie są w ogóle częścią tego tematu przecież, bo to temat o uczeniu, a nie o zawodzie ;)

Sposoby uczenia się

przez mark123 14 lut 2014, 01:47
zaczarowana napisał(a):Trochę więcej optymizmu, normalnie do bym Ci na min życzyła efektywnej wiedzy i jeszcze lepszej ściągi albo znajomego u boku ;) , a tak to, życzę "tylko" tej wiedzy, nawet jeśli miałbyś ją wyciągnąć z kapelusza :smile: ;)

Wolę realizm; 5 przedmiotów mam do zaliczenia, jakby sesja była do końca marca, to może bym zaliczył.

Sposoby uczenia się

przez socorro 14 lut 2014, 12:27
chodzi mi o samą chęć do nauki i polubienie tematyki związanej ze studiami, wtedy jest łatwiej.

naturalnie- jak się lubi to co się robi, to jest łatwiej :)
to można sobie w całkiem przyjemnej atmosferze i bez jakiegoś szczególnego ślęczenia przy książkach ukończyć studia

wydaje mi się, że nawet jak się lubi np. chemię, to jednak trzeba posiedzieć i pokuć, żeby skończyć te studia.
podobnie z matematyką, czy innymi ścisłymi przedmiotami.
5 przedmiotów mam do zaliczenia, jakby sesja była do końca marca, to może bym zaliczył.

a do kiedy masz sesję? jakie to przedmioty?

Sposoby uczenia się

przez mark123 14 lut 2014, 15:05
socorro napisał(a):a do kiedy masz sesję? jakie to przedmioty?

Sesję mam od stycznia; 4 przedmioty związane z informatyką i jeden trochę z matematyką.

Sposoby uczenia się

przez ekspert_abcZdrowie 14 lut 2014, 16:47
Ja jestem typowym wzrokowcem. Muszę zobaczyć, żeby się nauczyć. Zazwyczaj uczę się, robiąc notatki, na kolorowo, podkreślam, rysuję, robię sobie mapy myśli, no a potem powtarzam wszystko na głos. Chodzę po pokoju i mówię do siebie ;) Jeżeli mam zapamiętać coś w określonym porządku, wówczas korzystam z łańcuchowej metody skojarzeń albo z haków pamięciowych. Bardzo fajne i dla mnie skuteczne mnemotechniki. Odsyłam do linków:

http://portal.abczdrowie.pl/lancuchowa-metoda-skojarzen
http://portal.abczdrowie.pl/szybka-nauka
Psycholog

Sposoby uczenia się

przez mark123 15 lut 2014, 12:56
Kiedyś uczyłem się poprzez czytanie i później powtarzanie tego w myślach nie patrząc w tekst lub zasłanianie ręką jakichś fragmentów tekstu i powtarzanie ich w myślach.

Sposoby uczenia się

przez zaczarowana 15 lut 2014, 14:41
mark123, czyli w sumie przez uczenie na pamięć? Jak minęło kilka miesięcy, to w ogóle pamiętałeś ten materiał jeszcze?

Sortuj wg