Sposoby uczenia się

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Sposoby uczenia się

przez suzanna 10 lut 2014, 15:33
ja czytam i czytam a potem powtarzam, chodząc po pokoju :D i jakoś wchodzi do głowy
Dom pomocy społecznej Rudzienko - http://rudzienko.pl/

Sposoby uczenia się

przez zaczarowana 10 lut 2014, 15:51
mark123, to faktycznie nie ułatwia, a lubisz te swoje studia i chciałbyś pracować w tym zawodzie i poszerzać w nim wiedzę w ogóle
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

Sposoby uczenia się

przez mark123 10 lut 2014, 16:25
zaczarowana napisał(a):mark123, to faktycznie nie ułatwia, a lubisz te swoje studia i chciałbyś pracować w tym zawodzie i poszerzać w nim wiedzę w ogóle

Nienawidzę studiów; poszedłem, bo tak chcieli rodzice. Nie mam chęci pracowania w zawodzie zgodnym z kierunkiem studiów; nie interesuje mnie ta dziedzina.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sposoby uczenia się

przez acherontia-styx 10 lut 2014, 18:08
zaczarowana, do pracy mark123 też pójdzie tam gdzie mu będą kazali rodzice :mrgreen:
tylko, że nikt nie jest wieczny i ciekawe co będzie jak tych rodziców kiedyś zabraknie....
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Sposoby uczenia się

przez zaczarowana 10 lut 2014, 19:39
acherontia-styx, Niestety, prawda. Tylko niektórzy nie zdają sobie sprawy z przemijającego czasu i z tego, że prędzej czy później trzeba będzie podejmować decyzje o swoim losie samodzielnie.

mark123, rzuć te studia to dobrze wpłynie na Twoje zdrowie psychiczne, zmień kierunek, zacznij decydować o sobie.
Ostatnio edytowano 10 lut 2014, 19:47 przez zaczarowana, łącznie edytowano 1 raz

Sposoby uczenia się

przez mark123 10 lut 2014, 19:46
Ja obecnie mam motywacje do robienia czegoś tylko, gdy czuję lęk przed złością innych.

-- 10 lut 2014, 18:50 --

acherontia-styx napisał(a):i ciekawe co będzie jak tych rodziców kiedyś zabraknie....

W aspekcie podejmowania decyzji przestanę kierować się lękiem przed złością rodziców; a w aspekcie ogólnej życiowości nie będę mógł już liczyć na matkę i będę mieć 50% szans na przeżycie
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sposoby uczenia się

przez zaczarowana 10 lut 2014, 19:58
Ja obecnie mam motywacje do robienia czegoś tylko, gdy czuję lęk przed złością innych.

to w takim razie mam dla Ciebie świetny sposób na naukę.... . Oblej wszystkie egzaminy, następnie pochwal się osiągnięciem rodzicom, idź na poprawki. No lepszej motywacji w takim wypadku nie znajdziesz.

Przestanę kierować się w życiu lekiem przed złością rodziców.

Rodzice pogadają, powrzeszczą i im przejdzie. Jak nie przejdzie to są akademiki, można zacząć pracować etc. Człowieku Ty jesteś pełnoletni.

Sposoby uczenia się

przez mark123 11 lut 2014, 14:59
zaczarowana napisał(a):to w takim razie mam dla Ciebie świetny sposób na naukę.... . Oblej wszystkie egzaminy, następnie pochwal się osiągnięciem rodzicom, idź na poprawki. No lepszej motywacji w takim wypadku nie znajdziesz.

Akurat do wchłaniania wiedzy to by mnie jeszcze bardziej zdemotywowało. Do wchłaniania wiedzy to raczej nic nie jest w stanie mnie zmotywować.

Sposoby uczenia się

przez lonelly 11 lut 2014, 17:05
podkreślanki na mnie działają :) ale jak ktoś nie chce się nauczyć to się nie nauczy.

Sposoby uczenia się

przez mark123 11 lut 2014, 17:16
Ja lubiłem się uczyć do 1 klasy technikum, od 2 klasy technikum w sporym stopniu odechciało mi się uczyć, a od 2-go roku studiów definitywnie odechciało mi się uczyć i w ogóle przestało mi jakoś specjalnie zależeć na swojej przyszłości.

Sposoby uczenia się

przez zaczarowana 11 lut 2014, 19:30
Mi w nauce zawsze pomagało jak miałam wszystkie "rzeczy" do wymienienia od myślników, wszystkie definicje napisane zwięźle i na temat i w taki sposób też robiłam notatki na wykładach. Nigdy nie potrafiłam się uczyć z "rozwiązłych" flaków ;) W książkach podobnie jak lonelly, podkreślałam, co ważniejsze kwestie, żeby później sobie szybko powtórzyć.

mark123, Ja uważam, że Ty po prostu już nie chcesz się uczyć i żaden kierunek Ci w tym nie pomoże. Nie mam pojęcia po co się męczysz w tym stanie, niektórzy już tak mają, że w pewnym momencie się "naukowo wypalają" i nic się z tym nie zrobi. Zawsze jest taka możliwość, że jakby Ci się w przyszłości zachciało to możesz na studia wrócić.

W ogóle jak ja bym studiowała taki kierunek, który nienawidzę to miałabym zapewne takie samo odczucie. Studiowanie czegoś, czego się nie lubi to jest zwyczajna męczarnia. Nawet sobie tego nie wyobrażam, siedzieć i przygotowywać się do egzaminu z przedmiotu zawodowego i odczuwać do niego wielką niechęć.

Sposoby uczenia się

przez mark123 11 lut 2014, 20:37
Nie przypuszczałem, że się tak stoczę.
Jeszcze na 1 roku studiów na pewnym egzaminie uważanym za najtrudniejszy na 1 roku, w terminie 0 na około 400 osób zdało 20 i w tym ja; a teraz bywam czasem jedyną osobą, która nie ma jeszcze zaliczonego danego przedmiotu.

zaczarowana napisał(a):Nie mam pojęcia po co się męczysz w tym stanie

Ogólnie to chyba z powodu skrajnego tchórzostwa oraz nieciekawych myśli o reakcji rodziców.

Sposoby uczenia się

przez zaczarowana 11 lut 2014, 21:30
Wiesz, brak zaliczenie to jeszcze nie jest akurat tragedia, zawsze są drugie terminy, a w razie czego i warunki. To, że aktualnie jesteś na końcu listy, to nie oznacza, że tak już zawsze będzie po za tym nie ma to większego znaczenia, czy jest się pierwszym, czy ostatnim. Nie z każdego przedmiotu jest się orłem i to jest całkiem naturalna sprawa. Na dyplomie i tak nie będziesz miał wypisanych ocen cząstkowych z poszczególnych przedmiotów, więc nie ma co się tym za bardzo przejmować.

Sposoby uczenia się

przez mark123 12 lut 2014, 13:47
Dziwne, że uczelnia mnie jeszcze nie usunęła; od 4-go semestru pod kątem wiedzy ze studiowanej dziedziny stałem się najbardziej tępy ze wszystkich studentów na moim kierunku; na ćwiczeniach i laboratoriach jako jedyny nie umiem zrobić prawie nic i przysypiam (też jako jedyny); na wykładach przysypiam prawie non stop (najwięcej ze wszystkich); powinni mnie już dawno wywalić, nie wiem, po co pozwalają być na uczelni takiej osobie, jak ja.

Sortuj wg