Sposoby uczenia się

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Sposoby uczenia się

przez monk.2000 21 wrz 2013, 01:44
Z nauką to jak z odblokowywaniem potoków w kartach graficznych. Każdy ma jakiś talent, ale trzeba go aktywować. Może poza przypadkami, gdzie fizjologia rzeczywiście nie pozwala. Ja mam lęk, że jak będę dużo wiedział to mnie spotka ostracyzm. Mało kto szanuje w tym świecie wiedzę, więc kogoś z horyzontami najlepiej uznać za jakiegoś odmieńca, śmiać się z niego. Moja metoda to zastanowić się jakie są nasze lęki, co nas blokuje. Co sobie wyobrażamy, gdy widzimy siebie z dyplomem z wyróżnieniem. Bo ja widzę jak ktoś ze mnie kpi, bo stoję bardziej po stronie nauczycieli. Nie jestem "swoim" kolesiem, tylko jakimś dziwadłem, co nie umie się bić.

Takie wyobrażenie zostało mi po gimnazjum.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sposoby uczenia się

przez Sorrow 21 wrz 2013, 03:24
monk.2000 napisał(a):Z nauką to jak z odblokowywaniem potoków w kartach graficznych. Każdy ma jakiś talent, ale trzeba go aktywować. Może poza przypadkami, gdzie fizjologia rzeczywiście nie pozwala. Ja mam lęk, że jak będę dużo wiedział to mnie spotka ostracyzm. Mało kto szanuje w tym świecie wiedzę, więc kogoś z horyzontami najlepiej uznać za jakiegoś odmieńca, śmiać się z niego. Moja metoda to zastanowić się jakie są nasze lęki, co nas blokuje. Co sobie wyobrażamy, gdy widzimy siebie z dyplomem z wyróżnieniem. Bo ja widzę jak ktoś ze mnie kpi, bo stoję bardziej po stronie nauczycieli. Nie jestem "swoim" kolesiem, tylko jakimś dziwadłem, co nie umie się bić.

Takie wyobrażenie zostało mi po gimnazjum.

Za dużo czasu spędzałeś z podludźmi. Jak byłem w podstawówce to nawet wśród wszelkiej maści degeneratów, złodziei i wandali nie spotkałem się z takim kretynizmem.

Sposoby uczenia się

przez wiejskifilozof 21 wrz 2013, 09:59
U mnie była zawsze słaba pamięć i brak skupienia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sposoby uczenia się

przez Sorrow 21 wrz 2013, 12:14
detektywmonk napisał(a):U mnie była zawsze słaba pamięć i brak skupienia.

U mnie od kilku lat.

Sposoby uczenia się

przez wiejskifilozof 21 wrz 2013, 15:24
Nie jest to przyjemne :(

Sposoby uczenia się

przez carlosbueno 22 wrz 2013, 19:42
Ja tylko dzięki wrodzonej dobrej pamięci ale tylko krótkotrwałej miałem dobre oceny, oczywiście poza matematyką i innymi ścisłymi bo tam na pamięć niewiele dawała. Ale tak w życiu to nie przydatne bardziej liczy się faktyczna inteligencja, zdolności manualne, techniczne, społeczne a z tym u mnie jest katastrofalnie i wielu ludzi z którymi pracowałem uważało mnie za debila, niedorozwoja, umysłowo upośledzonego. Co z tego że wiem jaka jest stolica Burundi, czy jakaś głupia data jak to w życiu poza szkołą się nie przydaje. Jestem taką łagodną wersją autystyka czasem mam takie wrażenie, parę razy słyszałem co się mądrzysz na jakieś tam tematy polityczne, historyczne jak pracujesz w śmieciach i zarabiasz 2 razy mniej niż ja( jak wtedy jeszcze pracowałem).

Zamiast uczenia lepiej jest majsetrkować, zagłębiać sie w matematykę i i technikę a z nauki to tylko języki obce się przydają których ja nie cierpiałem.
Największy Forumowy Maruda

Sposoby uczenia się

przez Powietrzny Kowal 22 wrz 2013, 19:51
Ja z racji swojego "defektu" od dziecka uczę się wszystkiego na pamięć.
Hurtem. Jak leci. :D
Przydatne - nieprzydatne, prawda - fałsz, rzeczy miłe - rzeczy straszne etc.
A najgorzej jak się nachleję (zwłaszcza ostatnio kiedy miewam "black-out'y") i to wszystko mi się zaczyna mieszać chyba.
Któregoś dnia wyniknie coś z tego, co na pewno nie będzie można by nazwać "dobrym" (w zasadzie to już tak się powoli dzieje)
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Sposoby uczenia się

przez refren 22 wrz 2013, 20:36
monk.2000, dla mnie jesteś pewnym fenomenem i kilka razy się już zastanawiałam, w jaki sposób udało Ci się przejść przez gimnazjum i pozostać w niezmienionej postaci. To budujące, że nawet gimnazjum Cię nie schamiło.

Sposoby uczenia się

przez mark123 22 wrz 2013, 23:54
Był raz w szkole (w gimnazjum bodajże) test pedagogiczny, czy w uczeniu się jest się wzrokowcem, słuchowcem czy dotykowcem. Wyszło mi, że jestem dotykowcem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sposoby uczenia się

przez Monar 23 wrz 2013, 00:01
mark123, dotykowiec ohohoh :D

ja tam widzę, że jestem wzrokowcem. czy to w matmie czy to w angielskim... czyli nie uwierzę i nie zrozumiem póki nie ujrzę :D

Sposoby uczenia się

przez mark123 23 wrz 2013, 00:25
A teraz rozwiązałem sobie test internetowy i wyszło, że jestem przede wszystkim kinestetykiem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sposoby uczenia się

przez depas 23 wrz 2013, 00:39
mark123, co to znaczy być kinestetykiem, czym się to objawia?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Sposoby uczenia się

przez NieznanySprawca 23 wrz 2013, 01:57
mark123, to sie zapisz na jaka joge albo muay tai i samorealizuj swoj talent :pirate:
NieznanySprawca

Sposoby uczenia się

przez mark123 23 wrz 2013, 05:28
depas napisał(a):mark123, co to znaczy być kinestetykiem, czym się to objawia?

http://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PU4843

Wg opisów jestem chyba po trochu wzrokowcem, dotykowcem i kinestetykiem; a w najmniejszym stopniu słuchowcem.

Sortuj wg