Inteligencja emocjonalna

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Inteligencja emocjonalna

przez Vian 24 lis 2012, 00:40
Saanna, może masz rację, jestem wobec tego wyrachowana. ;-)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Inteligencja emocjonalna

przez Saanna 24 lis 2012, 01:00
nie wiem, tak mi sie zdaje. Ale ja tez jestem wyrachowana ;) wobec tego. analizuje ze to moze znaczyc to,a to tamto, wobec tego zrobie tak a tak, a nie bęąc przy emocjach i robić coś spontanicznie.

-- 24 lis 2012, 00:02 --

dodam, ze mam wrazenie, ze analize robie niezłą. mogę sobie ponazywać rózne rzecyz u sibie, kogos itd, przypisac cos do sytuacji, ale tak naprawde nie przybliza mnie to do zycia. wrecz przeciwnie, oddala

Inteligencja emocjonalna

przez carlosbueno 24 lis 2012, 01:33
rozwiązywałem kiedys test na inteligencję emocjonalna i na 40 pkt możliwych miałem powalający wynik 6 byłem w ścisłej czołówce ale od dołu.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Inteligencja emocjonalna

przez mark123 24 lis 2012, 13:37
Zrobiłem sobie pewien test i mnie na 41 pkt wyszło 20, czyli inteligencja emocjonalna niska.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Inteligencja emocjonalna

przez Artemizja 24 lis 2012, 20:53
Prawdę mówiąc,to ja dość sceptycznie odnoszę się do tych testów...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Inteligencja emocjonalna

przez mark123 24 lis 2012, 21:39
Wiadomo, że testów internetowych nie powinno się traktować zbyt poważnie, ale tylko taki mogłem zrobić.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Inteligencja emocjonalna

przez Saanna 24 lis 2012, 22:23
na ogół osoby znerwicowane, depresyjne, DDA/DDD beda miały wskaznik um. spol. nizszy niz pozostałe.

Inteligencja emocjonalna

przez kaja123 25 lis 2012, 23:12
s.e.x.trener napisał(a):Duża inteligencja emocjonalna to może być przekleństwo... szczególnie jak już wiesz za dużo na temat pewnych schematów którymi kierują się ludzie i po prostu dookoła nie dostrzegasz nic nowego, nic motywującego, bo wszystko już tylko się powtarza. Szczerze mówiąc czasem wolałbym być idiotą.

A ja szczerze mówiąc nie rozumię jak prawidłowe rozumienie, posługiwanie się emocjami może być przekleństwem? Myślę że tu nie można wiedzieć jak to określiłeś za dużo. To błogosławieństwo raczej ;)

Inteligencja emocjonalna

przez Artemizja 28 lis 2012, 02:45
A ja szczerze mówiąc nie rozumię jak prawidłowe rozumienie, posługiwanie się emocjami może być przekleństwem? Myślę że tu nie można wiedzieć jak to określiłeś za dużo. To błogosławieństwo raczej
Dokładnie.Rozumienie emocji swoich i innych pozwala nie tylko lepiej funkcjonować,ale również tworzyć relacje,które okażą się trwalsze.Umiejętność rozumienia drugiego człowieka jest przecież bardzo ważna.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Inteligencja emocjonalna

przez niosaca_radosc 30 lis 2012, 15:27
A ja chyba rozumiem, co s.e.x.trener chciał przez to powiedzieć i po części się z Nim zgadzam. Czasami po prostu wolałabym nie rozumieć reakcji innych ludzi. Idioci w życiu mają łatwiej. Mniej wiedzą, mniej się martwią, mniej cierpią.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Inteligencja emocjonalna

przez Artemizja 30 lis 2012, 15:36
nienormalna21, no nie powiedziałabym...

Administrator

Inteligencja emocjonalna

przez niosaca_radosc 30 lis 2012, 15:51
Lilith, dlaczego?
Moderator

Inteligencja emocjonalna

przez kaja123 30 lis 2012, 15:55
nienormalna21 napisał(a):A ja chyba rozumiem, co s.e.x.trener chciał przez to powiedzieć i po części się z Nim zgadzam. Czasami po prostu wolałabym nie rozumieć reakcji innych ludzi. Idioci w życiu mają łatwiej. Mniej wiedzą, mniej się martwią, mniej cierpią.

Inteligencja emocjonalna to nie są umiejętności na poziomie intelektualnym, to jest zdolność używania swoich emocji do swoich potrzeb jak i radzenia sobie ze stanami emocjonalnymi innych ludzi.
Jeżeli ktoś jest "idiotą" emocjonalnym (jak piszesz) to w czym ma mu ułatwić nie poradzenie sobie z własnymi emocjami? Np. jeżeli ktoś ma w sobie dużo złości z jakiegoś swojego powodu co mnie nie dotyczy i wywala na mnie tą złość - to przy niskiej inteligencji emocjonalnej udzieli mi się jak nic, a dlaczego niby ja mam też się złościć albo zostać ofiarą bo ktoś nie radzi sobie z emocjami? Podsumowując - kto ma łatwiej ten kto sobie radzi czy ten co sobie nie radzi?
Intel. emoc. może mieć człowiek bez wykształcenia w świetle prawa a moze jej nie posiadać dr. doc hab. prof itp. To nie koniecznie idzie w parze (zresztą tak jak kultura osob) ;)

Inteligencja emocjonalna

przez niosaca_radosc 30 lis 2012, 16:00
1.Spostrzeganie emocji-umiejętność odkrywania i rozszyfrowania emocji u siebie i innych.

Chodziło mi o to, że jeśli ktoś nie potrafi rozróżnić emocji u innych, to nie będzie się przejmował, że ten czy tamten sobie z niego kpi czy ironizuje, bo po prostu tego nie zrozumie.
Moderator

Sortuj wg