Inteligencja emocjonalna

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Inteligencja emocjonalna

przez Artemizja 23 lis 2012, 22:44
nienormalna21, no tak,ale tamto się nie liczy.Dopiero teraz masz regularną terapię i dopiero zaczynasz...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Inteligencja emocjonalna

przez niosaca_radosc 23 lis 2012, 22:55
Dlaczego tamto się nie liczy?
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Inteligencja emocjonalna

przez Artemizja 23 lis 2012, 22:57
nienormalna21, bo regularna terapia a przypadkowe spotkania z psychologiem,to jest różnica...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Inteligencja emocjonalna

przez niosaca_radosc 23 lis 2012, 23:09
Co nie zmienia faktu, że inteligencji emocjonalnej nie posiadam.
Moderator

Inteligencja emocjonalna

przez PoznacSiebie 23 lis 2012, 23:11
to i ja wtrącę swoje trzy grosze i powiem że jestem emocjonalnym idiotą.
nienormalna21, ja z przerwami już kilka lat chodzę na terapię i nauka emocji idzie w moim przypadku bardzo powoli. Mam nadziej że w Twoim przypadku będzie to dużo szybciej, ale terapia od lipca to naprawdę nie jest długo!!!
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

Inteligencja emocjonalna

przez niosaca_radosc 23 lis 2012, 23:13
PoznacSiebie, tylko że ja nie jestem w stanie chodzić na terapię kilka lat.
Moderator

Inteligencja emocjonalna

przez PoznacSiebie 23 lis 2012, 23:15
nienormalna21, i wcale tak być nie musi, to jest indywidualne. Ja mam z emocjami duży problem bo tłumiłem je od wczesnego dzieciństwa i stąd pewnie tak długo trwa moja terapia.
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

Inteligencja emocjonalna

przez mark123 23 lis 2012, 23:25
Lilith napisał(a):1.Spostrzeganie emocji-umiejętność odkrywania i rozszyfrowania emocji u siebie i innych.
2.Posługiwanie się emocjami-zdolność do zaprzęgania własnych emocji w procesy myślowe i rozwiązywanie problemów.
3.Rozumienie emocji-umiejętność zrozumienia złożonych zależności między emocjami,na przykład związku między żałobą a gniewem,lub tego,że dwie osoby mogą zareagować odmiennymi emocjami na to samo wydarzenie.
4.Radzenie sobie z emocjami-zdolność regulowania własnych emocji i wpływania na emocje innych.

1. U siebie potrafię rozpoznać strach, złość, smutek, radość, litość, chyba tyle. U innych to nie wiem tak na 100 procent.
2. W tym chyba kiepski jestem.
3. Tutaj chyba różnie.
4. Zewnętrznie chyba ok, natomiast w myślach to szczególnie jest zamęt, gdy się mocno zdenerwuję, wpadam czasem w myślową furię, szał, tylko, że staram się tego nie uzewnętrzniać. Wpływać na emocje innych chyba nie umiem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Inteligencja emocjonalna

przez Saanna 23 lis 2012, 23:42
Lilith napisał(a):Inteligencja emocjonalna z definicji,to zdolność rozpoznawania uczuć własnych i uczuć innych osób,zdolności motywowania samego siebie oraz umiejętność kierowania emocjami swoimi i innych.
W skład inteligencji emocjonalnej wchodzą:
1.Spostrzeganie emocji-umiejętność odkrywania i rozszyfrowania emocji u siebie i innych.
2.Posługiwanie się emocjami-zdolność do zaprzęgania własnych emocji w procesy myślowe i rozwiązywanie problemów.
3.Rozumienie emocji-umiejętność zrozumienia złożonych zależności między emocjami,na przykład związku między żałobą a gniewem,lub tego,że dwie osoby mogą zareagować odmiennymi emocjami na to samo wydarzenie.
4.Radzenie sobie z emocjami-zdolność regulowania własnych emocji i wpływania na emocje innych.

Co Waszym zdaniem kryje się pod pojęciem inteligencji emocjonalnej?Jak jest z tym u Was?Jakie osoby Waszym zdaniem cechują się mniejszą inteligencją emocjonalną?Czy uważacie,że można się jej nauczyć?Zachęcam do dyskusji.

kiedyś czułam sie inteligentna emocjonalnie, naprawde to jest zZUPEŁNIE inne postrzeganie świata, myślenie, niz analityczne. nie wiem jak to nazwac. ale wowczas nie przerazaly mnie sytuacje codzienne, lubilam ludzi, czulam wewnętrzną miłośc i chciałam się tą miłością dzielić. czułam się naprawde inteligentniejsza i emocje były mapa. NAPRAWDĘ

Inteligencja emocjonalna

przez s.e.x.trener 23 lis 2012, 23:50
Duża inteligencja emocjonalna to może być przekleństwo... szczególnie jak już wiesz za dużo na temat pewnych schematów którymi kierują się ludzie i po prostu dookoła nie dostrzegasz nic nowego, nic motywującego, bo wszystko już tylko się powtarza. Szczerze mówiąc czasem wolałbym być idiotą.

Inteligencja emocjonalna

przez Vian 23 lis 2012, 23:55
s.e.x.trener, uważaj, czego sobie życzysz, bo może się spełnić... ;-)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Inteligencja emocjonalna

przez Saanna 24 lis 2012, 00:14
sex trener - a ja mysle, ze to o czym piszesz, nie do konca jest inteligencją emocjonalna. To jednak jest myslenie ... analityczne, obserwujesz, nazywasz , jestes uwazny na siebie innych. Ale to wyuczyła w pewien sposób ... terapia.

Inteligencja emocjonalna

przez Vian 24 lis 2012, 00:18
Saanna, inteligencja emocjonalna to trochę też talent do tego analizowania ;-)
Ale to też asertywność, umiejętność bycia liderem, empatia i cała masa innych aspektów.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Inteligencja emocjonalna

przez Saanna 24 lis 2012, 00:37
a ja sie nie do konca z tym zgodze. analiza dla mnie jest sucha. inteligencja emocjonalnie to blizej mi intuicji i wuczuwanie co i jak. a analiza to raczej wyrachowanie

Sortuj wg